PDA

View Full Version : مراحل ساخت ساعت آنالوگ

baharvand87
دوشنبه 30 فروردین 1389, 16:33 عصر
سلام به همه دوستانی که ممکنه کمک بکنن یا نکنن می خاستم برای من تازه کار مراحل ساخت ساعت آنالوگ رو توضیح بدین و اینکه چگونه اون رو به toolbar اضافه کنم زیاد سرچیدم ولی چیزی دستگیرم نشد نمونه های آماده ای بود ولی من میخواهم خودم درست کنم با تشکر:گیج:

mohammad diba
دوشنبه 30 فروردین 1389, 17:29 عصر
سلام دوست عزیز برای این کار شما نیار به یک usercontrol دارید که بتونید به صورت یک کامپوننت هر جا خواستید استفاده کنید یه کنترل تایمر که Interval ان روی هزار تنظیمه و کار با شی گرافیک برای رسم عقریهها وشکل ساعت .
این کلیته کاره و..............

marijooon
دوشنبه 30 فروردین 1389, 19:45 عصر
سلام دوست عزیز برای این کار شما نیار به یک usercontrol دارید که بتونید به صورت یک کامپوننت هر جا خواستید استفاده کنید یه کنترل تایمر که Interval ان روی هزار تنظیمه و کار با شی گرافیک برای رسم عقریهها وشکل ساعت .
این کلیته کاره و..............

فکر کنم برای یه تازه کار این توضیح کافی نباشه، میشه لطف کنید و یه کم کاملتر توضیح بدید؟

baharvand87
دوشنبه 30 فروردین 1389, 21:14 عصر
از جوابتون ممنونم ولی اگه میشه توضیحات بیشتری بدین مثلا در مورد الگوریتمش یا اینکه اصلا از کجا شروع کنم یا یه سورس بدین مرسی:افسرده:

Saeed.Masoumi
دوشنبه 30 فروردین 1389, 22:19 عصر
سلام
همانطور که دوستمان گفت باید با دستورات گرافیکی اشنایی کامل داشته باشید.
این رو هم اضافه می کنم که ریاضیتون باید بسیار خوب باشه.
چند تا نکته:
زاویه بین عقربه های ساعت شمار و دقیقه شمار:

| 30H - 5.5M |
*نکته ساعت 12 را برابر 0 در نظر بگیرید.
M = دقیقه شمار - H = ساعت شمار.

زاویه بین عقربه ساعت شمار و 12:

30H + (30M/60)
زاویه بین هر شماره ساعت:

30
حالا شما باید نقطه قرار گرفت 12 را پایه کار خود قرار بدین بعد ساعت شمار را با توجه به زاویه انحراف بدست آمده رسم کنید سپس با استفاده از فرمول اول بیاین و زاویه انحراف دقیقه شمار را از ساعت شمار بدست آورده و آنرا نیز رسم کنید.
آموزش رسم خط با توجه با زاویه (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=837511&postcount=4)
اما شما باید یکم با روش بالا دست و پنجه نرم کنید توی مثال بالا من نسبت به خط افق دوران رو انجام دادم شما باید نسبت با خط قائم بر افق دوران رو انجام بدین.
موفق باشید.

mohammad diba
سه شنبه 31 فروردین 1389, 07:55 صبح
دوست عزیز چرا از کامپوننت های آماده استفاده نمی کنی؟

baharvand87
سه شنبه 31 فروردین 1389, 12:28 عصر
مرسی از همه چون ریاضیم هم مثل برنامه نویسیم ضعیف از همون کامپوننت های آماده استفاده میکنم اگه شمام سراغ داشتین برام بزارین ممنوم میشم:افسرده:

sia_2007
سه شنبه 31 فروردین 1389, 23:24 عصر
اونقدر ها هم پیچیده نیست.

secondHand.Angle = (DateTime.Now.Second * 6)-180;
minuteHand.Angle = (DateTime.Now.Minute * 6)-90;
hourHand.Angle = (DateTime.Now.Hour * 30) + (DateTime.Now.Minute * 0.5)-90;

باید بسته به موقعیت اولیه عقربه ها اونها رو مثلا منهای 90 کنید تا صاف وایسته.
نمونه کار :

mohammad diba
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 08:04 صبح
تویه همین سایت بگردی کامپوننت های آماده همراه با سورس خیلی زیاده.