PDA

View Full Version : به دست آوردن ولتاژ ورودی میکروفون کارت صوتی

akmohtashami
دوشنبه 30 فروردین 1389, 18:22 عصر
سلام.
چطوری میشه ولتاژی رو که از طریق پورت میکروفون وارد کارت صوتی میشه رو اندازه گیری کرد؟ درواقع من دارم با استفاده از پورت میکروفون ولتاژ به کامپیوتر میفرستم و میخوام با اندازه گیری اونا یه سری عکس العمل نشون بده اما نمیدونم چطوری میشه ولتاژ رو به دست آورد
اگه کسی میدونه لطفا بگه

Felony
دوشنبه 30 فروردین 1389, 19:11 عصر
برای چه کاری میخواین ؟

1. ولتاژ فرستادن به پورت میکروفن حد خیلی کمی داره ، چون اصولا این پورت برای دریافت سیگنال آنالوگ طراحی شده نه ولتاژ !
2. اگر برای ساخت یک نوع اسیلوسکوپ میخواین بسیار کم دقت میشه .
3. اگر برای ساخت یک نوع VU Meter میخواین بدک جواب نمیده .

در کل باید فرکانس رو بگیرید و پردازش کنید ، پورت میکروفون ورودی ولتاژ نیست که بخواین ولتاژ ورودی بهش رو اندازه گیری کنید !

پرت میکروفن یک سیگنال آنالوگ رو میگیره و توسط کارت صدا و درایورهاش این سیگنال رو به دیجیتال تبدیل میکنه تا برای کامپیوتر قابل فهم باشه ، شما میتونید با پردازش سیگنال های ورودی و یک رابطه که از سعی و خطا به دست اومده به خروجی مورد نظر دست پیدا کنید ، البته با دقت پائین .

akmohtashami
دوشنبه 30 فروردین 1389, 20:41 عصر
خب برای اینکار چه چیزی رو پیشنهاد میدید؟ من درواقع میخوام سنسور نوری رو به کامپیوتر متصل کنم و بعد از طریق اون یک سری کار انجام بدم. یعنی مثلا اگه فعال شد یه کاری بکنم.
اما ولتاژ رو هم نیاز دارم. حالا از چه راهی میتونم به کامپیوتر متصل کنم و ولتاژ ورودی رو بگیرم؟

Felony
دوشنبه 30 فروردین 1389, 20:47 عصر
یا باید از طریق پورت سریال این کار رو بکنید یا USB ، در مورد پرت USB کار ساده ای نیست و باید یک درایور بنویسید برای کامپیوتر و یک مدار هم طراحی کنید که من هفته پیش همچین مداری رو با یکسری DataSheet و مدار های مختلف و ... از رو اینترنت طراحی کردم و حدود 40 هزار تومن هم تموم شد ولی خیلی خوب جواب میده ، در مورد کار با پورت سریال هم بارها صحبت شده ، در سایت جست و جو کنید .

در مورد ولتاژ باز هم میگم ولتاژ بالایی نمیتونید به پرت های ورودی کامپیوتر بدید ، پورت های کامپیوتر برای این منظور ساخته نشدن ، حداکثر ولتاژی که میتونید بدید 6 ولت هست تازه اگر شانس بیارید و اون پرت رو با این کار تعطیل نکنید ، شما باید به وسیله یک مدار کارهای مورد نظرتون رو با سنسور انجام بدید و بسته به نتیجه کار یک دیتا به پورت بدید تا به کامپیوتر انتقال بده .

Mohammad.amin
دوشنبه 30 فروردین 1389, 20:58 عصر
برای من هم یه سواله :متفکر:

Felony
دوشنبه 30 فروردین 1389, 21:14 عصر
برای من هم یه سواله :متفکر:

چی یه سواله ؟

DAMAVAND
دوشنبه 30 فروردین 1389, 22:41 عصر
با کمک کامپوننت mmtools يا audiolab ميتونيد اين کار رو انجام بديد. دقت اندازه گيري هم بالاست ولي ولتاژ بيشتر از 5 ولت نميتونيد به ورودي بديد و گر نه...
براي اندازه گيري ولتاژ بيشتر پنج ولت بايد ولتاژ ورودي رو با استفاده از يه مدار تقسيم ولتاژ با يه ضريب خاص مثلا 5 به ولتاژ زير پنج ولت تبديل کنيد بعدا در برنامه هر ولتاژي که بدست اومد رو ضرب در پنج کنيد تا ولتاژ تقريبي ورودي بدست بياد .