PDA

View Full Version : سوال: مشکل با بستن فایل اکسس

drstrike
دوشنبه 30 فروردین 1389, 22:37 عصر
سلام...
یه برنامه بکاپ نوشتم که یه مشکل داره.

قبل بکاپ گیری می خوام ارتباط اکسس با برنامه رو قطع کنم ولی نمیشه!

خاصیت اکتیو تیبل رو True دادم ولی وقتی به OnClick یه دکمه (مثلا):

Table.Active:= False;

رو میدم بازم ارتباط برقراره! کسی میدونه مشکل کجاست؟

Felony
دوشنبه 30 فروردین 1389, 22:51 عصر
از اشیاء دیگه مثل ADOConnection استفاده نکردید ؟
بعد از Table.Active:= False با یک شرط چک کنید ببینید Table غیر فعال میشه یا نه ، شاید به دلایلی Table در حال انجام عملیات هست و غیر فعال نمیشه ...

drstrike
دوشنبه 30 فروردین 1389, 23:09 عصر
نه فقط از ADOTable استفاده کردم.

با خود برنامه تست کردم، تیبل غیر فعال هست ولی فایل DB.lbd هنوز هست!

یه چیز دیگه رو تازه فهمیدم. فایل MSACCESS.exe رو نمی تونم باز کنم، از Shell32.dll ام خطا می گیره.

ممکنه از ان باشه؟

یکی محبت کنه Shell32.dll رو آپ کنه (ویندوز ایکس پی سرویس پک 2).

ممنون

حسین شهریاری
سه شنبه 31 فروردین 1389, 21:50 عصر
سلام

دوست عزیز وجود اون فایل همیشه هم دلیل بر باز بودن فایل اکسس نیست.اگه Dataset شما Close شد اطمینان داشته باشید که ارتباط با اکسس قطع است.اگه از َAdoconnection برای کل برنامه استفاده میکنید هم در صورت بسته بودن همان حالت فوق را دارد.

در ضمن باز نشدن اکسس شما دلیل بر این ایراد شما نیشت چراکه اکسس جزو Desktop Database ها هست و برای کار کردن نیاز به هیج راه اندازی ندارند و موتور راه انداز آنها به طور پیشفرض روی هسته سیسنم عامل ویندوز هستش.البته از افیش 2007 به بالا فکر کنم یه سری فایلهایی باید اضافه بشه..

drstrike
سه شنبه 31 فروردین 1389, 23:26 عصر
دوست عزیز وجود اون فایل همیشه هم دلیل بر باز بودن فایل اکسس نیست.اگه Dataset شما Close شد اطمینان داشته باشید که ارتباط با اکسس قطع است

اره درسته. ولی تو یه چیزی موندم! از دی بی بک اپ میگیرم وقتی ری استور میکنم یه تیبل برمی گرده، واسه یکی دیگه باید یه سری برنامه باز و بسته شه تا برگرده!!!

در ضمن باز نشدن اکسس شما دلیل بر این ایراد شما نیشت ...

دقیقا از همونه! یه قالب واسه ویندوز نصب کردم اینطوری شد. در ضمن Sehll32 رو از دوستم گرفتم، درست شده الان.