PDA

View Full Version : حرفه ای: چطور در یک صفحه جدول ناقص نداشته باشیم

saman_itc
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 08:10 صبح
با سلام خدمت دوستان
ما میخواهیم مثلا واحد های که یه دانشجو تو ترم های مختلف گرفته رو تو جدول های جدا تو گزارشمون نشان بدیم
به فرض تو ی ترم 3 یک دانشجویی 20 تا درس گرفته و یک صفحه کامل میخواهم.
راه حل شما برای اینکه نصف این جدول در صفحه 1 و نصف دیگش تو صفحه دو نیوفته چیه؟

sara.f
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 11:36 صبح
سلام
همون طور که خودتونم می دونید هر صفحه ای از گزارش تنها یک تعداد محدودی رکورد را در خودش جا میده و اگر تعداد رکوردها بیشتر از اون حد بشه به طور اتوماتیک سایر رکورد ها به صفحه بعد منتقل میشن.
راه حلی که به نظر من میرسه ، اینه که فضای Detailes که رکورد های شما در اون قرار می گیره را طوری تنظیم کنید که تمامی رکوردها در یک صفحه بیفته.
اگر من درست متوجه سوالتون نشدم، پس بیشتر توضیح بدید.

saman_itc
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 22:43 عصر
گزارش مون پویا هست. و قراره بدیم دست مشتری.
با فرض اینکه تعداد هر سطر 20 تا باشه تو صفحه
ما اگه تو یه نمونه گزارش5 تا جدول داشته باشیم جدول اول 10 تا و جدول دوم 14 رکورد داشته باشه
ما چه طور تنظیم کنیم صفمون که جدول دوم دو تیکه نشه و تو صفحه بعد بیوفته.
تو هر گزارش این تعداد متغیره

mn_zandy63
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 00:29 صبح
سلام دوست من،
جداولتون به چه صورت از هم جدا شدن، گروه؟
اگه اینطوره، Keep together کارش همینه، الآن کریستال جلوم نیست آدرس دقیق بدم، ولی اگه اشتباه نکنم، در قسمت Section Expert باید بتونی پیداش کنی.
اگه فرضم درست باشه و از Group استفاده کرده باشی، روی Group ت که کلیک کنی، باید Keep together رو داشته باشی، در این صورت اگه قرار باشه یک گروه رکورد هاش دو تیکه بشن داخل دو صفحه، کل گروه رو میبره صفحه بعد که یک تیکه بمونند.
اگه درست متوجه سوالت نشدم، بیشتر توضیح بده.
موفق باشی.

mn_zandy63
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 01:03 صبح
خب حالا به کریستال دسترسی پیدا کردم، آدرس گزینه ای که گفتم رو اصلاح میکنم، اون گزینه فقط Group Header رو نمیذاشت دو تیکه شه.
برای اینکه کل رکورد ها در یک گروه دو تیکه نشه (البته اگه امکانش باشه)، باید در Group Expert گروه مورد نظرت رو انتخاب کنی، Options رو کلیک کن، در پنجره باز شده، در زبانه Options گزینه که قبلا اشاره کردم اینجاست. :چشمک:
موفق باشی.

این هم توضیحات راهنمای کریستال در مورد این گزینه:

Keep Group Together
Select this check box to keep your groups from breaking across pages. (If a group extends beyond a single page, Crystal Reports begins printing the group at the top of the next empty page, but then breaks the group across pages as necessary.)
If the first group in a report extends beyond a single page, and this check box is selected, Crystal Reports begins printing the group on the second page of the report, instead of the first. To avoid this behavior on the first page of the report, clear the Respect Keep Group Together On First Page (http://barnamenevis.org/forum/topic2167.html#mira_id_2006123114004d1118e160_2514 ) check box in the Report Options dialog box (http://barnamenevis.org/forum/topic2167.html#mira_id_2006123114004d1118e2_2514).

Note: This option does not appear for the Cross-Tab Group Options dialog box (http://barnamenevis.org/forum/topic2010.html#mira_id_2006123114004d1175e2_2355).

saman_itc
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 18:29 عصر
واقعا عالی بود
خیلی ممنونم