PDA

View Full Version : مبتدی: در رويداد keypress كه مربوط به text box است تابع IsControl چيست؟

Elmira1987
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 14:01 عصر
در رويداد keypress كه مربوط به text box است تابع IsControl چيست ؟ و در چه مواقعي استفاده مي شود؟ من جوجه برنامه نويسم كمكم كنيد

FastCode
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 14:26 عصر
نشون میده که آیا کاراکتر کنترلی هست یه خیر.

mehdi.mousavi
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 14:28 عصر
در رويداد keypress كه مربوط به text box است تابع IsControl چيست ؟ و در چه مواقعي استفاده مي شود؟ من جوجه برنامه نويسم كمكم كنيد

سلام جوجه. :)

باید خدمتتون عرض کنم که KeyPressEventArgs فقط دو تا Property داره و تابعی به اسم IsControl نداره. شاید منظورتون کلاس Char و تابع IsControl هستش؟ اگر منظورتون اینه، باید بگم این تابع یک character در ورودی میگیره و بهتون میگه که آیا کاراکتر Unicode متناظر با اون کد، Control Character هست یا خیر. منظور از Control Character کد کاراکترهایی مانند TAB، LF و ... هستش.

موفق باشید.

Elmira1987
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 08:01 صبح
سلام جوجه. :)

باید خدمتتون عرض کنم که KeyPressEventArgs فقط دو تا Property داره و تابعی به اسم IsControl نداره. شاید منظورتون کلاس Char و تابع IsControl هستش؟ اگر منظورتون اینه، باید بگم این تابع یک character در ورودی میگیره و بهتون میگه که آیا کاراکتر Unicode متناظر با اون کد، Control Character هست یا خیر. منظور از Control Character کد کاراکترهایی مانند TAB، LF و ... هستش.

موفق باشید.

ممنوم مهدي جون....
دقيقا منظورم همون بود. پس وقتي كه handele رو true مي كنيم منظور اينه كه اجازه ورود اطلاعات مي ديم ؟؟؟؟ يا برعكس ؟؟؟:متفکر:

mehdi.mousavi
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 09:44 صبح
ممنوم مهدي جون....
دقيقا منظورم همون بود. پس وقتي كه handele رو true مي كنيم منظور اينه كه اجازه ورود اطلاعات مي ديم ؟؟؟؟ يا برعكس ؟؟؟:متفکر:

خواهش میکنم. اما در مورد سوال دوم... اگر Handled رو true بذارید، یعنی "سیستم عامل، من این کلید زده شده رو خودم پردازش کردم، تو اونو به کل نادیده بگیر". بدین ترتیب مثل این میمونه که کلیدی زده نشده باشه.

موفق باشید.