PDA

View Full Version : مبتدی: برنامه ای که با شروع بکار ویندوز بالا بیاید و اطلاعات امروز را در popup ارایه دهد ؟

hapit2009
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 02:07 صبح
سلام
من یه برنامه نویس تقریبا مبتدی هستم که می خوام یه برنامه بنویسم که با بالا اومدن ویندوز شروع به کار بکنه و با توجه به تاریخ امروز اطلاعات متناسب را از دیتابیس بخونه و در یک popup نمایش بده و با کلیک ان popup برنامه اجرا شده و بقیه قضایا فکر کنم تقریبا مثل یک service که با بالا اومدن ویندوز در Startup ران می شه باشه نمی دونم درست فکر می کنم یا اشتباه. لطفا اگه کتاب یا ebook یا مقاله ای هست که اطلاعاتی در این باره به من میده معرفی کنید و روند کلی طراحی این جور نرم افزار ها رو برام شرح بدید . ممنونم

s.khoshfekran
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 02:43 صبح
برای اینکه برنامت بصورت startup اجرا بشه

private void RunStartup(Boolean RunOnStartup)
{
Microsoft.Win32.RegistryKey key = Microsoft.Win32.Registry.CurrentUser.OpenSubKey("SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Run", true);
if (RunOnStartup == true)
{
key.SetValue("Application Name", Application.ExecutablePath.ToString());
}
else
{
key.DeleteValue("Application Name", false);
}
}

bpzone
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 08:29 صبح

privatevoid RunStartup(Boolean RunOnStartup)
{
Microsoft.Win32.RegistryKey key = Microsoft.Win32.Registry.CurrentUser.OpenSubKey("SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Run", true);
{
}
else
{
}
}

دوست عزیز میشه لطف کنید و بگید که کدی رو که زحمتش رو کشیدید ، کجای برنامه باید فرا خوانی بشه :افسرده:

exlord
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 10:00 صبح
دوست عزیز میشه لطف کنید و بگید که کدی رو که زحمتش رو کشیدید ، کجای برنامه باید فرا خوانی بشه :افسرده:
تو setup وقتی که برنامه داره نصب میشه ... یا وقتی که برای اولین بار اجرا میشه ...

hapit2009
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 10:04 صبح

privatevoid RunStartup(Boolean RunOnStartup)
{
{
}
else
{
}
}

دوست عزیز از راهنمایی شما متشکرم اما دو سوال دارم: سوال اول من اینست که ایا تابع RunStartUp را در چه event ای باید فراخوانی کرد و سوال دوم من در مورد مطلبی است که در مورد Popup در اولین پستم نوشته ام که اطالاعاتی از دیتابیس برنامه برای امروز را نشان می دهد چگونه بایستی فراخوانی شود ایا امکان کد نویسی برای فراخوانی popup وجود دارد یا خیر ؟

s.khoshfekran
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 11:10 صبح
exlord جوابتونو داد دیگه.منظورت از popup دقیقا" چیه؟

hapit2009
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 12:17 عصر
exlord جوابتونو داد دیگه.منظورت از popup دقیقا" چیه؟

منظورم اینکه با اجرای برنامه یه ایکون تو Notification Area یا همون System Tray نشون داده بشه و یک بالون باز بشه و اطلاع بده که در امروز مثلا 4 تا وظیفه داری و با کلیک روی بالون برنامه باز بشه و اطلاعات را نشان بده

Hossenbor
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 13:19 عصر
دوست عزیز باید پوپاپ رو خودت درست کنی و اون قسمتی که گفتی اگه زمان مهم نیست و برنامه در هنگام اجرای برنامه اجرا بشه تو Form-Load بزاری البته باید یک مقدار در رجیستری ایجاد کنی که فرم در هنگام بالا آمدن ویندوز اجرا بشه اون تابع بالا رو تو فرم بزار و در Form-load این کد رو وارد و برنامه رو یک دفعه اجرا کن
RunStartup(True)

hapit2009
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 17:17 عصر
دوست عزیز باید پوپاپ رو خودت درست کنی و اون قسمتی که گفتی اگه زمان مهم نیست و برنامه در هنگام اجرای برنامه اجرا بشه تو Form-Load بزاری البته باید یک مقدار در رجیستری ایجاد کنی که فرم در هنگام بالا آمدن ویندوز اجرا بشه اون تابع بالا رو تو فرم بزار و در Form-load این کد رو وارد و برنامه رو یک دفعه اجرا کن
RunStartup(True)

چطوری بایستی پاپ اپ رو در سی شارپ طراحی کرد و در موعد مقرر ان را فراخوانی کرد ؟ لطفا من را راهنمایی کنید و اگر مقاله ای در این مورد هست بمن معرفی کنید.

s.khoshfekran
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 18:58 عصر
یه فرم واسش درست کن و اینارو تو Load بنویس

this.Width = 290;
this.Height = 160;
this.FormBorderStyle = FormBorderStyle.None;
this.Opacity = 0.85;
this.Location = new Point(Screen.PrimaryScreen.WorkingArea.Width - this.Width, Screen.PrimaryScreen.WorkingArea.Height - this.Height);