PDA

View Full Version : چه زبان برنامه نویسی برای برنامه نویسی web service مناسب هست؟

saleh.hi.62
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 22:00 عصر
چه زبان برنامه نویسی برای برنامه نویسی web service مناسب است؟
1)C++

2)JAVA

دوستانی که در ضمینه web service programing تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن!
FastCode
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 22:11 عصر
assembly:متفکر:
اگر از من بپرسی همیشه میگم اسمبلی.
ولی بین اون دو تا C++ بهتره به شرطی که type-safe کار کنی.

vcldeveloper
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 22:53 عصر
چه زبان برنامه نویسی برای برنامه نویسی web service مناسب است؟
اینجور سوالات فنی مرتبط با برنامه نویسی رو در تالارهای برنامه نویسی سایت بپرسید که بعدها برای سایر کاربران قابل استفاده باشه.

میخواید WebService بنویسید، یا میخواید از WebService استفاده کنید؟ به طور کلی، قابلیت ها و امکاناتی که جاوا و ابزارها و کتابخانه های مرتبط با آن برای کار با WebService ارائه می کنند، از ++C بیشتر هست. WebServiceها (بخصوص نوشتن WebService، نه صرفا استفاده از آن) معمولا در نرم افزارهای Enterprise کاربرد دارند که حوزه اصلی اقتدار جاوا هست.

saleh.hi.62
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 06:20 صبح
اینجور سوالات فنی مرتبط با برنامه نویسی رو در تالارهای برنامه نویسی سایت بپرسید که بعدها برای سایر کاربران قابل استفاده باشه.
با تشکر جناب کشاورز
حقیقتش مونده بودم که کجا بپرسم آخه جای خاصی برای این موضوع وجود نداره و مربوط به هیچ زبان خاصی هم نمیشه چون نوشتن web service تقریبا با اکثر زبانها امکان پذیر!

من با شخصی که خودش با java وب سرویس نوشته بود مشورت کردم.اون شخص گفت که web service programing با java بشدت سخته ولواینکه امکاناتی رو فراهم میکنه! و زبانهای دیگه مثل C++ و python رو پیشنهاد داد.

mazdadoost
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 10:00 صبح
با تشکر جناب کشاورز
حقیقتش مونده بودم که کجا بپرسم آخه جای خاصی برای این موضوع وجود نداره و مربوط به هیچ زبان خاصی هم نمیشه چون نوشتن web service تقریبا با اکثر زبانها امکان پذیر!

من با شخصی که خودش با java وب سرویس نوشته بود مشورت کردم.اون شخص گفت که web service programing با java بشدت سخته ولواینکه امکاناتی رو فراهم میکنه! و زبانهای دیگه مثل C++‎ و python رو پیشنهاد داد.

اینطور نیست! سخت نیست.جاوا خوبه .

Felony
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 11:10 صبح
من با شخصی که خودش با java وب سرویس نوشته بود مشورت کردم.اون شخص گفت که web service programing با java بشدت سخته ولواینکه امکاناتی رو فراهم میکنه! و زبانهای دیگه مثل C++‎ و python رو پیشنهاد داد.
هر کاری اولش سختی داره حالا یکم کمتر و بیشتر ، در اصل قضیه تفاوتی نمیکنه .

Alireza_Salehi
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 15:01 عصر
با تشکر جناب کشاورز

من با شخصی که خودش با java وب سرویس نوشته بود مشورت کردم.اون شخص گفت که web service programing با java بشدت سخته ولواینکه امکاناتی رو فراهم میکنه! و زبانهای دیگه مثل C++‎‎ و python رو پیشنهاد داد.
جاوا نسبت به C++‎ راحت تره و امکانات زیادی داره برای کار با وب سرویس هم مناسبه ، البته می تونید با سی شارپ که از جاوا هم راحت تره کار کنید امکانات تولید وب سرویس هم داره.

من خودم در یک پروژه کامل مبتنی بر SOA که با دات نت و سی شارپ نوشته شده بود شرکت داشتم. مشکل خاصی هم وجود نداشت همه نیازها رو برطرف میکرد.

کلا اکثر زبان ها قابلیت نوشتن وب سرویس را دارند، هر کدام را حرفه ای باشید فرقی نمی کند.

vcldeveloper
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 17:32 عصر
اگر اون شخص تصور میکنه نوشتن یا کارکردن با WebServices در جاوا سخته، اگر بخواد همون کار رو با ++C انجام بده، احتمالا به این نتیجه میرسه که این کار با ++C امکان پذیر نیست :چشمک:

نوشتن وب سرویس چند مرحله کلی داره:
1- طراحی رابط برنامه نویسی برای استفاده کلاینت ها.
2- تبدیل رابط تولید شده به WSDL برای کلاینت ها.
3- تبدیل درخواست ها و پاسخ ها به پیام های SOAP (یا JSON)، و بالعکس.
4- ارسال پیام تولید شده در مرحله 3 با استفاده از HTTP.

حالا اگر قرار باشه همه این مراحل را شما به عنوان برنامه نویس انجام بدید، طبیعی هست که کار بسیار سختی میشه. محیط های برنامه نویسی، و کتابخانه های همراه زبان های برنامه نویسی بخشی از این مراحل را برای شما انجام میدند. هدف اینه که شما بیشتر روی همان مرحله اول تمرکز کنید، و چندان درگیری مراحل بعدی نشید. مثلا امکاناتی که معمولا در محیط هایی مثل Visual Studio در سکوی دات نت، یا دلفی در Win32 به شما ارائه می کنند، به این صورت هست:
شما یک پروژه به عنوان WebService شروع می کنید، و کلاس مربوط به رابط بین سرور و کلاینت را می نویسید.
محیط توسعه شما به طور خودکار از کلاس شما WSDL تولید میکنه. همچنین خودش به طور خودکار درخواست ها و پاسخ های رد و بدل شده بین سرور و کلاینت ها را در قالب پیام های SOAP یا JSON مارشال میکنه. انتقال داده ها در بستر HTTP رو هم برای شما انجام میده.

در سمت کلاینت هم، کافیه WSDL تولید شده از سرور را داشته باشید، تا محیط توسعه شما از روی آن یک کلاس Proxy در سمت کلاینت تولید کنه. در سمت کلاینت، شما با این کلاس Proxy مثل هر کلاس دیگه ایی رفتار می کنید، و از آن در برنامه استفاده می کنید. در پشت صحنه، این کلاس Proxy درخواست های شما را در قالب پیام های SOAP یا JSON از بستر HTTP به سرور ارسال میکنه، و جواب را به شما ارائه میکنه، بدون اینکه شما درگیر جزئیات این امور بشید.

بطور کلی، نوشتن WebServices با ابزارهای برنامه نویسی امروزی کار ساده ایی هست. شاید تنها جایی که مجبور بشید کمی درگیر جزئیات بشید، زمانی باشه که میخواید از طریق وب سرویس تون یک سری ساختارهای داده خاصی را بفرستید که ابزار برنامه نویسی شما نمیتونه آنها را به درستی مارشال کنه. در همچین حالتی باید با نحوه مارشال کردن داده ها در اون ابزار آشنا باشید، و خودتون کدهایی برای مارشال کردن آن نوع داده خاص بنویسید.
البته یک مشکلی عمومی هم در رابطه با WebServices وجود داره، اون هم اینکه، هر چند قرار بوده با استفاده از این تکنولوژی نرم افزارهای مختلف، بدون توجه به پلت فرم و زبان برنامه نویسی مورد استفاده، با هم تعامل داشته باشند، اما در عمل شما شاهد ناسازگاری هایی در پیاده سازی شرکت های مختلف از استانداردهای مربوطه هستید. مثلا این امکامن وجود داره که یک وب سرویس نوشته شده با جاوا خیلی با یک برنامه دات نت یا دلفی یا PHP و غیره سازگار نباشه. اینجور ناسازگاری ها معمولا شایع هستند، و برنامه نویس رو مجبور می کنند که در برخی از مراحل ارسال و دریافت داده، در داده ها دست ببره، و به نوعی خودش آنها را سازگار کنه.

اوبالیت به بو
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 22:45 عصر
آقای علی کشاورز (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=4729) ما چه کار کنیم تا مثل شما اینقدر اطلاعات داشته باشیم؟ (کم نمیاری هیچ، اینجا هم ول نمی کنی)

ولی خدایی یه اشاره کن تا ما هم بدونیم این همه اطلاعات از کجا میاری؟

saleh.hi.62
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 07:01 صبح
آقای علی کشاورز (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=4729) ما چه کار کنیم تا مثل شما اینقدر اطلاعات داشته باشیم؟ (کم نمیاری هیچ، اینجا هم ول نمی کنی)

ولی خدایی یه اشاره کن تا ما هم بدونیم این همه اطلاعات از کجا میاری؟

میدونین فقط کسی که عاشق کامپیوتر باشه میتونه این همه چیز یاد بگیره.ما اول باید عاشق یه کاری باشیم تا بتونیم تو اون کار پیشرفت کنیم!