PDA

View Full Version : هر کس بلده کمکم کنه...

sabz
پنج شنبه 20 شهریور 1382, 10:17 صبح
من 5 تا سوال دارم
1 چطور میشه یه فارسی ساز برایه windows xp بنویسم
2- کی با تکنیک bach نویسی آشناست .میخوام نصب مراحل windos98 را تنظیم کنم که شماره سریال از من نخواهد.
3-چطوری میتونم از داخل vb یک چیزی را داخل حافظه موقت یا کلیبرد ببرم و اون را چطوری میتونم past کنم .(copy , past,cut)
4- نحوا تغییر و دست کاری ریجستری از داخل vb (توابع get seting ,saveseting(
5-مو خواهم یک صفحه وب را داخل vb.net باز کنم ولی نمیشه بیرون از ان و توسط INTERNET EXPLORER باز میشه .
از همتون ممنونم .

Voldemort
پنج شنبه 20 شهریور 1382, 11:49 صبح
2- برای این کار مایکروسافت خودش ابزاری را در اختیارتان قرار داده است. اسم این برنامه Microsoft Batch می باشد و روی CD اصلی Win98 موجود است.
3- برای کار با Clipboard در VB می توانید از شی Clipboard استفاده کنید.
4- بهتر است برای این کار از توابع API رجیستری استفاده کنید نه از این تابعهای ضعیف و بی مصرف VB

M-Gheibi
پنج شنبه 20 شهریور 1382, 13:18 عصر
4. این یک برنامه برای کار با رجیستری هست که امیدوارم به دردت بخوره. (البته بگم که از توابع ذکر شده شما استفاده نکردم.)

sabz
جمعه 21 شهریور 1382, 07:38 صبح
سلام از هر دو شما تشکر میکنم
2- اگر داخل CD WIN98 هست پس چراطی مراحل نصب از ما شماره سریال را میخواهد ممنون
می شم اگر کمکم کنید. 8)
3-من داخل VB.net کجا می تونم این شی را ببینم . 8)
4-عزیز ممنونم فقط شالاا.. راهنمائیهات جامع تر بود اگر میشه دقیقا" بگو از چه Api ی و چگونه می تونم استفاده کنم

بازم از هر دو شما تشکر می کنم .

sabz
جمعه 21 شهریور 1382, 08:25 صبح
سلام آقا مسعود
لطفا" بگید این فایلی که گزاشتید اینجا و پسوندش rar هست را چطوری میتونم بازیابی کنم
تو vb.net باز میشه ولی یه صفحه است پر از عدد که نا خواناست . ممنونم عزیز

Voldemort
جمعه 21 شهریور 1382, 10:33 صبح
2- این یک برنامه کمکی روی Cd است که باید جداگانه نصب شود. سپس از مشخصات سیستم فعلی یک Backup می گیرد و در نصب مجدد ویندوز با استفاده از پارامترهای خط فرمان فایل Setup ویندوز از Backup آن می توانید استفادهخ کنید تا دیگر برای نصب هیچ سوالی از شما نپرسد.
3- مثال زیر را ببین: البته اول دو عدد Button و دو تا TextBox روی فرم بگذار

Private Sub button1_Click(sender As Object, e As System.EventArgs)
'Take the selected text from a text box and put it on the clipboard.
If textBox1.SelectedText <> "" Then
Clipboard.SetDataObject(textBox1.SelectedText)
Else
textBox2.Text = "No text selected in textBox1"
End If
End Sub 'button1_Click

Private Sub button2_Click(sender As Object, e As System.EventArgs)
'Declare an IDataObject to hold the data returned from the clipboard.
'Then retrieve the data from the clipboard.
Dim iData As IDataObject = Clipboard.GetDataObject()

'Determine whether the data is in a format you can use.
If iData.GetDataPresent(DataFormats.Text) Then
'Yes it is, so display it in a text box.
textBox2.Text = CType(iData.GetData(DataFormats.Text), String)
Else
'No it is not.
textBox2.Text = "Could not retrieve data off the clipboard."
End If
End Sub 'button2_Click

4- شرح توابع زیر را می توانید از MSDN بخوانید در ضمن فکر می کنم قبلا مقاله ای در رابطه با کار با رجیستری با زبان VB در همین سایت نوشته شده است.
RegOpenKeyEx – RegCloseKey – RegCreateKeyEx – RegDeleteKey – RegQueryValueEx – RegSetValueEx و توابع دیگری که می توانید آنها را بیابید. در ضمن در VB.NET برای کار با رجیستری می توانید از کلاس RegistryKey استفاده کنید.برای مثال:

Dim oReg As RegistryKey = Registry.CurrentUser
Dim oKey as RegistryKey = _
oReg.OpenSubKey("Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run", _
True)
oKey.SetValue("MyVBApp", cPGM)
5- در پستهای قبلی فراموش کردم بگویم که در مورد سوال 5 باید ابتدا بدانیم شما چه کاری انجام داده اید.
ضمنا فایلهای Rar را هم می توانید با استفاده از نرم افزار WinRar از حالت فشرده خارج کنید.

M-Gheibi
جمعه 21 شهریور 1382, 13:03 عصر
ضمنا فایلهای Rar را هم می توانید با استفاده از نرم افزار WinRar از حالت فشرده خارج کنید.
سبز عزیز جناب Voldemort لطف کردند سوالتون رو پاسخ دادند ولی فقط یه نکته هست و اون اینکه این برنامه با VB.NET نوشته نشته و باید با استفاده از VB 6 آن را باز کنید. :wink: :wink:

M-Gheibi
جمعه 21 شهریور 1382, 15:50 عصر
اینم همون برنامه بالا البته با این تفاوت که با VB.NET نوشته شده است. :wink: :lol: :lol: :wink:

sabz
شنبه 22 شهریور 1382, 04:10 صبح
سلام
آقای Voldemort ممنون از لطفت عزیز
2- میشه لطف کنید بگید این برنامه کجا ویندوز 98 است من هرچه تو ویندوز پارسا و WIn Se گشتم نه فایل MsBach.inf را پیدا کردم !و نه او برنامه را که میگید . ممنون میشم اگر یکم توضیح بدید. :oops:
5-من چند تا فایل Html درست کردم حالا می خوام ببینم چطوری میشه این فایل هارا تو VB.net بازیابی کنم .
تو Vb 6 در قسمت wizard می تونستیم یه Browser داشته باشیم من تمام امکانات این Browser را نمی خواهم
فقط می خوام به طور مثال با Click یک دکمه فایل Html مورد نظر در یک Browser که خودمون طراحی کردیم باز بشه . 8) 8)
آقا مسعود خیلی Mr32 خجالتمون دادی :oops: :oops: :oops:

Voldemort
پنج شنبه 27 شهریور 1382, 22:15 عصر
Sabz عزیز من این برنامه را از روی یک CD اصلی ویندوز کپی کرده ام نه از CD های مثله شده مثل پارسا. حجم آن هم برای خطی که من با آن کار می کنم کمی زیاد است و گرنه آن را برای شما می فرستادم .
در مورد نمایش صفحات وب در VB.NET می توانید بعد از اضافه کردن Refrence به کتابخانه Microsoft Internet Controls از کد زیر استفاده کنید:

Dim MyExplorer As SHDocVw.InternetExplorer
MyExplorer=New SHDocVw.InternetExplorer()
MyExplorer.visible=True
MyExplorer.Navigate(http://www.microsoft.com)