PDA

View Full Version : مبتدی: Data Table یا Grid view

ostovarit
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 23:01 عصر
فرق Data Table و Grid view در چیست؟
چه زمان از Data Table و چه زمان از Grid view استفاده می شود؟

zmmehrdad
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 00:44 صبح
خیلی فرق دارن
DataGridView در اصل برای نمایش و تغییر داده هاست ولی DataTable یک ساختمان داده برای نگهداری اطلاعات به شکل جدول با حفظ Schema است. شاید وقتی بگم که DataGridView می تونه یک DataTable را به عنوان DataSource تو خودش نشون بده تفاوت بهتر آشکار بشه

ostovarit
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 11:03 صبح
خیلی فرق دارن
DataGridView در اصل برای نمایش و تغییر داده هاست ولی DataTable یک ساختمان داده برای نگهداری اطلاعات به شکل جدول با حفظ Schema است. شاید وقتی بگم که DataGridView می تونه یک DataTable را به عنوان DataSource تو خودش نشون بده تفاوت بهتر آشکار بشه

ممنون از پاسخی که دادید ...

من برای نمایش و اصلاح یک سری از اطلاعات در دیتابیس از گرید ویو استفاده کردم ... از نظر سرعت نمایش اطلاعات و ... با دیتا تیبل فرقی میکند؟

mohammad meta
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 11:43 صبح
ممنون از پاسخی که دادید ...

من برای نمایش و اصلاح یک سری از اطلاعات در دیتابیس از گرید ویو استفاده کردم ... از نظر سرعت نمایش اطلاعات و ... با دیتا تیبل فرقی میکند؟
دوست عزیز بازم متوجه نشدی :اشتباه:
برای این کاری که شما میگین به هر دو نیاز دارید
یک data set یا data table برای نگه داری اطلاعات و یک data grid view برای نمایش محتویات درون data table یا data set امیدوارم متوجه شده باشید.

ostovarit
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 16:37 عصر
دوست عزیز بازم متوجه نشدی :اشتباه:
برای این کاری که شما میگین به هر دو نیاز دارید
یک data set یا data table برای نگه داری اطلاعات و یک data grid view برای نمایش محتویات درون data table یا data set امیدوارم متوجه شده باشید.

بله متوجه شدم ممنون