PDA

View Full Version : اشاره گر و کلاس

saeedd
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 11:04 صبح
سلام
1-من چندتا مشگل داشتم. اگه ممکنه کمکم کنید.مشگلم به ین خاطره که این موارد رو درست یادم ندادند.اگه میشه برای خط های زیر یه توصیح کوچولو بدید.

int * ptr=0
void *ptr=0
const int * ptr
ptr=100*
int * const ptr= &x

2-اگه ما ورودی رو 0502^z (البته علامت هشتک و z در اون طرف قرار داشته باشند)این دو علامت هشتک و z در آخر این عدد به چه معناست؟

3-من اصلا کلاس رو توی ++c بلد نیستم. ازتون می خوام آدرس یه سایت یا یه مقاله ای رو برام بفرستید تا بتونم کلاس رو از صفر یاد بگیرم.
آخه توی کنکور کارشناسی 5 تا 6 سوال کلاس می یاد

ممنون.دستتون در د نکنه

Abdoullah
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 23:52 عصر
سلام خسته نباشید من زیاد از این اشاره گر ها سردر نمیارم چون تازه دارم یاد می گیرمشون ولی با این دستور ها تا حدی اشنا هستم اولین خط یک اشاره گر تعریف کردی به نام ptr دومین خط هم همین طور ولی با داده ها ی مختلف.
سومین خط هم تعریف یک اشاره گر ولی از نوع ثابت چون با وارد گردن یا تایپ کردن دستور const اون رو ثابت تعریف می کیتم .
خط چهارم رو باهاش اشنا نیستم ولی خط پنجم یک اشاره گر تعریف شده و اونو اشاره کردی به یک متغیر که اسم اون x شاید الان بپرسی که علامت & چیه اون به خاطره اینه که ادرس متغیر x اشاره می کنه
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

saeedd
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 14:14 عصر
سلام
ممنون از کاربر عبدالله
اگه میشه هر کی میدونه سوال های بعدیم رو جواب بده
مرسی از همه بچه ها

sinx-cosx
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 00:26 صبح
سلام خسته نباشید من زیاد از این اشاره گر ها سردر نمیارم چون تازه دارم یاد می گیرمشون ولی با این دستور ها تا حدی اشنا هستم اولین خط یک اشاره گر تعریف کردی به نام ptr دومین خط هم همین طور ولی با داده ها ی مختلف.
سومین خط هم تعریف یک اشاره گر ولی از نوع ثابت چون با وارد گردن یا تایپ کردن دستور const اون رو ثابت تعریف می کیتم .
خط چهارم رو باهاش اشنا نیستم ولی خط پنجم یک اشاره گر تعریف شده و اونو اشاره کردی به یک متغیر که اسم اون x شاید الان بپرسی که علامت & چیه اون به خاطره اینه که ادرس متغیر x اشاره می کنه
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم
در مورد سوال اولت
علاوه بر توضیحات بالا
تو خط سوم const int * ptr
یه پوینتر از نوع اینتیجر(یعنی آدرس یه اینتیجر توش ذخیره میشه) به نام ptr تعریف شده که جایی که اون پوینتره بهش اشاره میکنه ثابته
و تو خط آخر int * const ptr = &x
خود پوینتر ptr ،ثابت تعریف شده و مقدار اولیه اش هم آدرس خونه ای از حافظه هست که x ذخیره شده
یعنی چون خود پوینتر ثابته اگه تو یه خط دیگه بهش مقدار بدی error میده:متفکر:
سوال دومتو نمیدونم:لبخند: ولی فکر کنم ^ علامت توان باشه مطمئن نیستم، سومی هم
ممکنه اینجاها به دردت بخوره
http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/classes/
http://www.codersource.net/c/c-tutorials/c-tutorial-class.aspx