PDA

View Full Version : سوال: یادگیری اصولی ++C و Qt

sd.CSharpProgrammer
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 19:52 عصر
با عرض سلام خدمت اساتید محترم

من با سی شارپ کار میکنم ولی چون میخواستم در کنارش برنامه نویسی native (و بخصوص crossplatform) هم کار کنم بعد از کمی تحقیق تو اینترنت تصمیم به یادگیری و استفاده از ++C و Qt در کنارش دارم.

چندتا سوال دارم که اگه دوستان منو راهنمائی کنن و راه درست رو نشون بدم ممنون میشم :

1- میدونم تسلط به win32 به برنامه نویسی کراس پلتفرم و Qt ربطی نداره , ولی میخوام اصولی جلو برم. به نظر شما به عنوان یک برنامه نویس ++C آیا اول باید win32 رو بلد باشم بعد برم سراغ Qt؟ یا اینکه اصول کار ربطی به این مسئله نداره؟!

2- اگه بخوام به Qt تسلط خوبی داشته باشم (میخواستم بگم کاملاً مسلط باشم ولی وقتی داکیومنتش رو دیدم فکر میکنه کاره خیلی خیلی خیلی سختیه!!!!) , پیشنهاد شما چیه؟! من فکر میکنم تا یه مدت نباید برم سراغ Qt Creator و با خط فرمان برنامه هام رو کامپایل کنم , نظر شما اساتید که تو این زمینه تجربه دارین چیه؟!

3- آیا در کنار Qt از قابلیتها و کتابخانه های خود ++C هم میشه استفاده کرد؟! منظورم اینه که اگه با Qt برنامه بنویسیم میتونیم از خود کتابخانه های ++C هم توش استفاده کنیم؟!

4- بازار کارش تو ایران چطوره؟! البته میدونم در صدر جدول دات نت و بعدش دلفیه. ولی میخوام بدونم آیا شرکت هایی (هر چقدر کم) هستند که برنامه نویس Qt جذب کنند؟!

از دوستان عزیز ممنون میشم اگه به سوالاتم پاسخ بدین و منو راهنمائی کنین

Mehdi Asgari
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 22:43 عصر
1- ربطی نداره. می تونی همزمان یاد بگیری (اوایل کار ، Qt اونقدری کلاس و تابع داره که بتونه کارتو راه بندازه)
2- ربطی نداره. از همون اول می تونی با Qt Creator کار کنی. کتاب
C++ GUI Programming with Qt 4, Second Edition
به علاوۀ هلپ خود Qt ترکیب فوق العاده ای هستن
3- بله
4- در مورد بازار کارش اطلاعی ندارم. ولی در شرکت فعلی از این فریم ورک استفاده کردیم و می کنیم (و به احتمال بسیار زیاد طی یک ماه آینده یک برنامه نویس Qt برای پیاده سازی GUI نیاز خواهیم داشت)

sd.CSharpProgrammer
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 00:28 صبح
دوست عزیز ممنون به سوالاتم پاسخ دادی