PDA

View Full Version : مشکل در کامپایل برنامه های Qt

sd.CSharpProgrammer
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 00:44 صبح
با سلام

من Qt 4.6.0 رو روی سیستمم نصب کردم. این نسخه mingw رو هم بصورت خودکار نصب میکنه ولی پیکربندی کامپایلرش به عهده خودمونه. من تمام مراحلی که دوستان تو قسمت "آموزش راه اندازی Qt در ویندوز" عرض کردن رو انجام دادم ولی هم تو Qt Command Line و هم تو برنامه Qt Creator برنامه هام رو کامپایل نمیکنه.

هر بار که command line کیوتی رو اجرا میکنم بالای پنجره اینارو نوشته :

Setting up a MinGW/Qt only environment...
-- QTDIR set to C:\Qt\2009.05\qt
-- PATH set to C:\Qt\2009.05\qt\bin
-- Adding C:\Qt\2009.05\bin to PATH
-- Adding C:\WINDOWS\System32 to PATH
-- QMAKESPEC set to win32-g++

C:\Qt\2009.05\qt>

این نکته رو بگم که تو پنجره کنسول , تا مرحله qmake بدون هیچ مشکلی جلو میره ولی وقتی تایپ میکنم make این پیغام رو نشون میده :

'make' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

این از کنسول!!! تو برنامه Creator هم وقتی میخوام برنامه رو build یا اجرا کنم , وقتی میخواد کامپایل کنه این پیغام ها رو تو پنجره Compile Output مینویسه :

Running build steps for project 321...
Configuration unchanged, skipping QMake step.
Starting: C:/Qt/2009.05/mingw/bin/mingw32-make.exe -w

و بعدش این 3 خط رو همینطور ادامه میده و واسه خودش تکرار میکنه :لبخند: :

mingw32-make: Entering directory `C:/Documents and Settings/Home/My Documents/321'
c:\qt\2009.05\qt\bin\qmake.exe -spec ..\..\..\..\Qt\2009.05\qt\mkspecs\win32-g++ -win32 CONFIG+=release -o Makefile 321.pro
mingw32-make: Leaving directory `C:/Documents and Settings/Home/My Documents/321'

دوستان چاره مشکل چیه؟ چیکارش کنم؟ میدونم مشکل مربوط به کامپایلر میشه!! اینکه شاید تنظیماتش درست نیست یا ... :متفکر:
ولی هر چی که هست بدجور حالم رو گرفته :عصبانی++:

لطفاً کمک کنید...
مرسی

saeedIRHA
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 17:37 عصر
با سلام،
فک کنم مشکلتون با تنظیم کردن متغیر‌های Console باشه، برای نحو تنظیماتش میتونید به لینک زیر مراجعه کنید:
http://www.infernodevelopment.com/installing-qt-443-windows-various-methods
در ضمن اگر مایل به تغییر متغیر‌های سیستم نیستید میتونید با Command Prompt خود QT بالا بیای و بعد عملیات Compiling رو انجام بدی.

sd.CSharpProgrammer
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 18:37 عصر
دوست عزیز ممنونم آدرسی که دادی مشکلم رو حل کرد.

فقط یه چیز عجیب!! برنامه های من تو محیط کنسول کیوتی با دستور mingw32-make تولید میشن نه با make!!!! علتش چیه؟! وقتی دستور make رو مینویسم اجرا نمیشه ولی وقتی مینویسم mingw32-make برنامه را بدون مشکل build میکنه!!