PDA

View Full Version : سوال : نرم افزار فروشگاه زنجیره ای

H_Shaikhnezhad
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 11:12 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
من میخواستم یک نرم افزار بانک اطلاعاتی SQL Server با زبان دلفی واسه یک فروشگاه زنجیره ای با 3 تا شعبه بنویسم ؛ که بانک این نرم افزار بروی یک سیستم سرور نصب بشه و دیگر کلاینت ها بتونن از طریق اینترنت به اون بانک متصل بشن و اطلاعات رو ببین یا تغییر بدن.
اگه لطف بفرمایید منو راهنمایی کنید که از چه ابزاری واسه شروع استفاده کنم ؟ ممنونم

Felony
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 11:36 صبح
خوب الان مشکلتون چیه ؟ باید سرورتون IP از نوع Static داشته باشه ، برنامه رو با دلفی مینویسید و با استفاده از IP سرور بهش متصل میشید و اطلاعاتتون رو بهش ارسال و یا ازش دریافت میکنید .

H_Shaikhnezhad
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 12:03 عصر
ممنون از توجهتون .
Ip رو گرفتم در اصل host گرفتم و بانک sql رو هم نصب کردم کانکشن هم برقرار میشه و مشکلی از لحاظ اتصال نیست.مشکل اینه که وقتی در یک کلاینت یک رکورد به یک جدول اضافه میشه یا یک رکورد ویرایش میشه در کلاینت دیگه تغییرات اعمال نمیشه تا مجددا جدول رو refresh کنیم یا دوباره باز و بسته کنیم که این خودش زمان زیادی رو میگیره موضوع اینه که کی بفهیم تغییرات در کلاینت دیگه انجام شده تا جدول رو refresh کنیم قبلا این کار رو با Indy توی شبکه های Lan انجام دادم ولی توی اینجور برنامه ها نمیدونم از چه روشی استفاده کنم ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید .

Felony
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 12:25 عصر
من تا به حال همچین کاری نکردم ولی چیزی که به نظرم میرسه این هست که یک Web Application بنویسید که وقتی جدول ها تغییری پیدا کردند به IP کلاینت ها وصل شده به سرور پیغامی مبنی بر تغییر در جدول بفرستد ، در برنامه کلاینت ها هم با دریافت این پیغام جداول رو به روز رسانی کنید .

البته این ها نظرات تئوری بنده بود و از صحت حملکردشون مطمئن نیستم .

در ضمن فکر میکنم از یکی از دوستان شنیده بودم SQL Server 2008 این قابلیت رو داره ( مطمئن نیستم )

H_Shaikhnezhad
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 12:42 عصر
باز هم ممنون از دوستان دیگه هم اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

H_Shaikhnezhad
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 13:11 عصر
هنوز منتظرم کسی نیست :افسرده:

H_Shaikhnezhad
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 20:53 عصر
هنوز منتظرم زیرپام زمین فوتبال(چمن) سبز شد :گریه:

حسین شهریاری
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 21:16 عصر
سلام

مدتی پیش یه تاپیک کاملا جون دار که اکثر عزیزان دلفی کار و با تجربه توی اون نظرشونا داده بودند ایجاد شده بود فکر کنم بین صفحات 1 تا 5 بتونی پیداش کنی.

نظر شخصی بنده توی اون تاپیک هم این بود که در بازه های زمانی ثابت از متد Requery استفاده بشه:

Dataset.Requery();

hamid_massaelly
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 09:13 صبح
راحتترین راه اینه اگر محل سرور ها دوره حالت ددیکیت کنی یعنی توسط Adsl ip static برای سرور هات سرور مرکزی بسازی و با Ip Static ها آدرس Connection string بدی

حسین شهریاری
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 10:22 صبح
اگه دقت کنید دوستمون فرموده بودند که این کار را کردند!!

مشکلشون چیز دیگه ای هست.

H_Shaikhnezhad
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 14:38 عصر
هنوز مشکلم حل نشده کسی از دوستان هست بتونه کمکم کنه

kamran_fa
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 22:25 عصر
دوست عزیز گفتی قبلا این کار رو با Indy توی شبکه های Lan انجام دادی میشه بپرسم چطور میتونم با indy این کارو انجام بدم

hamid-nic
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 00:25 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
من میخواستم یک نرم افزار بانک اطلاعاتی SQL Server با زبان دلفی واسه یک فروشگاه زنجیره ای با 3 تا شعبه بنویسم ؛ که بانک این نرم افزار بروی یک سیستم سرور نصب بشه و دیگر کلاینت ها بتونن از طریق اینترنت به اون بانک متصل بشن و اطلاعات رو ببین یا تغییر بدن.
اگه لطف بفرمایید منو راهنمایی کنید که از چه ابزاری واسه شروع استفاده کنم ؟ ممنونم
سلام دوست عزیز
فکر کنم مجموعه کامپوننت SDAC بتونه بهتون کمک کنه .
موفق باشید .