PDA

View Full Version : راهنمایی برای یادگیری زبان ...

Mahmood_M
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 18:04 عصر
با سلام ...
من علاقه زیادی به یادگیری زبانهای انگلیسی ، اسپانیایی و فرانسه دارم ، می خوام در مدتی کم ( شاید یک سال ) تسلط خوبی حداقل روی دو تا از این زبانها داشته باشم ، اگر فرض رو بر این بزاریم که باید هر سه زبان رو یاد بگیرم ، شما توصیه می کنید ترتیب یادگیری چطور باشه و برای یادگیری از چی استفاده کنم ... ؟!
البته انگلیسی رو تا حدودی بلدم و توی این مدت هم پیشرفتم خوب بوده ، ولی بیشتر روی Reading کار کردم و سعی کردم لغت یاد بگیرم ، اما برای مکالمه وضعم خوب نیست ...
دوستانی که تسلط خوبی روی زبانهای خارجی دارن ، اگر ممکنه راهنمایی کنن که از چه منابعی استفاده کنم ! ، اگر کتابی ، نرم افزاری یا چیزی می شناسید معرفی کنید ...
البته کتاب رمان و ... هم زیاد می خونم و از نرم افزار Learn to Speak English هم استفاده می کنم ، برای زبان اسپانیایی هم از نرم افزار Rosetta Stone استفاده می کنم ...
من فعلا دارم بیشتر انگلیسی رو قوی می کنم و بعد می خوام به سراغ اون دو تای دیگه برم ، نظرتون در مورد ترتیب یادگیری چیه ؟ یعنی بعد از انگلیسی به سراغ کدوم زبان برم ؟ فرانسه یا اسپانیایی ، با لغات اسپانیایی کمی آشنا هستم ، شباهتشون با انگلیسی زیاده ، اما در مورد فرانسه زیاد اطلاع ندارم ، می خوام بدونم کدومش به انگلیسی نزدیک تر هست که بعد از انگلیسی به سراغ اون برم ...
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم ، با تشکر ...

#target
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 20:30 عصر
همینطور که تو اینترنت چرخ می زنی رادیو اینترنتی هم بذار برات بخونه .. خیلی تاثیر داره .

اوبالیت به بو
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 20:51 عصر
استاد خیلی مهمه. واسه راه افتادن فقط استاد خصوصی ولی مکالمه رو باید تو یه کلاس با جمعیت زیاد باشی.

Mahmood_M
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 21:03 عصر
ممنون از جواب دوستان ...

استاد خیلی مهمه. واسه راه افتادن فقط استاد خصوصی ولی مکالمه رو باید تو یه کلاس با جمعیت زیاد باشی.
فرض می کنیم که امکان کلاس رفتن وجود نداره ! ، ولی واقعا به این نتیجه رسیدم که برای مکالمه باید یه هم صحبت داشت !

Amir Oveisi
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 21:22 عصر
برای Listening فیلم های زبان اصلی ببین. مخصوصا اگر سریال باشه تاثیرش خیلی بهتره چون تو سریال خیلی از dialog ها به دفعات زیاد تو قسمت های مختلف تکرار می شن و گوشتون میتونه به راحتی بهشون عادت کنه و اینکه تو سریال به دلیل طولانی بودنش لم حرف زدن شخصیت ها میاد دستتون و رفته رفته راحت تر می فهمین که چی دارن میگن.
اول میتونین با زیر نویس فارسی ببینین بعد با زیر نویس انگلیسی و در آخر بدون زیر نویس.

من خودم این روش رو تجربه کردم و تاثیر خیلی عالی داشت توی Listening ام.

vcldeveloper
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 22:58 عصر
من فعلا دارم بیشتر انگلیسی رو قوی می کنم و بعد می خوام به سراغ اون دو تای دیگه برم ، نظرتون در مورد ترتیب یادگیری چیه ؟ یعنی بعد از انگلیسی به سراغ کدوم زبان برم ؟ فرانسه یا اسپانیایی
فرانسوی و اسپانیایی تا حدودی با هم هم خانواده هستند. انگلیسی هم با آلمانی هم خانواده هست. البته انگلیسی که امروز صحبت میشه، تحت تاثیر شدید لاتین و فرانسوی بوده، به همین جهت تا حدودی از آلمانی فعلی فاصله گرفته. در هر حال، انگلیسی امروز لغت های زیادی رو از فرانسه وام گرفته، تسلط روی یکی، یادگیری لغات و بعضی اصطلاحات در آن یکی را آسانتر میکنه.

به طور کلی، برای تسلط به یک زبان یا باید نسبت به آن زبان احساس نیاز کنید، یا علاقه بسیار زیادی به اون داشته باشید. اگر نیازی به این زبان ها نداشته باشید، و علاقه تان هم در حد متوسط باشه، و چندان پیگیر نباشید، بعد از مدتی خیلی از چیزهایی که یاد گرفتید رو فراموش می کنید. در هر حال، تا با زبانی درگیر نشید، چیز خاصی ازش یاد نمی گیرید.

مرتضی پیروزی
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 00:06 صبح
سلام Mahmood_N (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=16833) عزیز
واسه چی میخوای زبان دیگه ای یاد بگیری؟؟ پول ؟؟ علاقه؟؟
مثلا خوب زبان تجارت فرانسه هستش، میتونه برات خیلی
مفید باشه.
ولی اگر من جای شما بودم میرفتم اسپانیایی یاد میگرفتم.
چرا؟؟
اگر تماست باهاشون به هر نحوی زیاد بشه، متوجه میشی که از نظر فرهنگی به ما شبیه اند. آدم های
بسیار بسیار آرومی هستند. من با موسیقی دان هاشون
آشنا هستم، شدیداً به ایرانی ها احترام میذارن. ( یادش بخیر پاکو پنیا تو ایران کنسرت داشت، سنگ تموم
گذاشت. خوآن مارتین هم چند وقت پیش اومده بود ایران، ترکوند).
خلاصه اگر واست معیارها و آرمان ها هم مهم باشه، من میگم اسپانیایی.( زبان فوق العاده شیرینی هم هست).
موفق باشی

Saeed.Masoumi
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 00:28 صبح
سلام
ببینید چند تا کشور آلمانی صحبت می کنند؟؟؟2 تا 3 تا 4 تا؟وسعتشون چقدره؟چقدر مهمن توی دنیای امروز؟
فرانسه چی؟چند تا کشور؟به چه دردی می خوره؟
ببین اسپانیایی بسیار مفیده از هر نظر
اما اگه می خوای پول در بیاری تجارت کنی
این دو زبان مهمند:
1- چینی
2- کره ای
حالا میل خودت از ما گفتن(نظر شخصی :لبخند:)

amir-yeketaz
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 00:51 صبح
سلام
ببینید چند تا کشور آلمانی صحبت می کنند؟؟؟2 تا 3 تا 4 تا؟وسعتشون چقدره؟چقدر مهمن توی دنیای امروز؟
این دو زبان مهمند:
1- چینی
2- کره ای
یادمه دبیرستان که بودیم همین پروفسوری که یه فرهنگ لغت نوشته که خیلی معروفه (اسمشو یادم رفته!) اومده بود برامون صحبت می کرد ازش پرسیدیم به نظر شما بعد از زبان انگلیسی بهترین زبان برای یادگیری که به درد بخوره چیه میگفت که اسپانیایی
و فکر میکنم از اونجا که چینی جز دشوارترین زبان هاست بخاطره همین پول درآوردن توش معنی داره!

sarkhosh
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 01:26 صبح
اگه تو محیط هم قرار بگیری یک سال خیلی کمه برای اینکه مسلط بشی.
معلم زبانم انگلیش هست ما طبق توصیه هاش برای یک سال باید بی بی سی رو گوش کنیم میگه بعد از یک سال تمام کلمات رو میتونیم پیک اپ کنیم و خیلی هم توصیه میکنه که فبلم های هالیوودی رو نگاه نکنیم .فعلا فقط اخبار.
برای سرعت بخشیدین به اسپیکینگت هم با خودت حرف بزن یا اگه میتونی برو انگلیس.از کتاب های انگلیش این یوز هم استفاده کن. برای ارتقا دادن سطح گرامر و دامنه لغاتت.
همچنین روزنامه خوندن رو هم فراموش نکن.

majid325
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 02:21 صبح
تو قاره امریکا اسپانیایی زبان اول هست.

shirin_sh1024
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 03:02 صبح
من یه مدت از روی کنجکاوی رفتم دنبال زبان های چینی ، ژاپنی دقیقا یادم نیست کدوم بود حدود 2000 تا لغت داشت که باید فقط شکل نوشتنشون حفظ میشد! یه الفبا و تلفظ وحشتناک و ناآشنایی ام داشت که اگه یه دنیا پول بدن من یکی حاضر نیستم یادشون بگیرم:اشتباه:
در مورد زبان اسپانیایی و فرانسوی چون کشورای بیشتری هستند که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند فکر میکنم اسپانیایی بهتر باشه
در ضمن من یه کم تو زبان فرانسه ام چرخی زدم باید بگم انگلیسی خیلی از فرانسه راحت تره چیزی که میگن با چیزی که مینویسند اصلا همخونی نداره یه حرف او هم داره که حداقل یه چند ماهی طول میکشه بتونی درست تلفظش کنی :بامزه:
از لحاظ تجاری به نظر من همین انگلیسی رو مسلط باشی کافیه چینیا و انگلیسیا و فرانسویا و اسپانیایی ها هم کاری داشتند میتونن کارشون رو به انگلیسی بگن اگه نتونستند هم دیگه مشکل خودشونه باید برن مترجم استخدام کنند

راستی این سایت (http://www.livemocha.com/) هم سایت خوبی واسه یادگیری زبانه.:چشمک:

Mahmood_M
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 08:26 صبح
از راهنمایییهاتون ممنونم ...

برای Listening فیلم های زبان اصلی ببین. مخصوصا اگر سریال باشه تاثیرش خیلی بهتره چون تو سریال خیلی از dialog ها به دفعات زیاد تو قسمت های مختلف تکرار می شن و گوشتون میتونه به راحتی بهشون عادت کنه و اینکه تو سریال به دلیل طولانی بودنش لم حرف زدن شخصیت ها میاد دستتون و رفته رفته راحت تر می فهمین که چی دارن میگن.
اول میتونین با زیر نویس فارسی ببینین بعد با زیر نویس انگلیسی و در آخر بدون زیر نویس.

من خودم این روش رو تجربه کردم و تاثیر خیلی عالی داشت توی Listening ام.
آره ، این کار رو می کنم ، تاثیر خوبی هم داشته ...

محمود خان اگه به Torrentz دسترسی دارید به راحتی میتونید آموزش های Reading انگلیسی فوق العاده ای از آقای Aj Hoge پیدا کنید . معمولاً به همراه PDF هستن .

من این دو تا رو دانلود کردم فوق العاده بودن . واقعاً اگه طبق این آموزش ها پیش برید خیلی زود نتیجه میگیرد .

Effortless English - New Method Learning English
Learn Real English Conversations

اگه موفق نشدید دانلود کنید بگین واستون آپلود کنم .
حتما امتحان می کنم ...

به طور کلی، برای تسلط به یک زبان یا باید نسبت به آن زبان احساس نیاز کنید، یا علاقه بسیار زیادی به اون داشته باشید. اگر نیازی به این زبان ها نداشته باشید، و علاقه تان هم در حد متوسط باشه، و چندان پیگیر نباشید، بعد از مدتی خیلی از چیزهایی که یاد گرفتید رو فراموش می کنید. در هر حال، تا با زبانی درگیر نشید، چیز خاصی ازش یاد نمی گیرید.
نیاز به انگلیسی تقریبا توجیه پذیر هست ولی شرایطی پیش اومده که باید اسپانیایی رو هم یاد بگیرم ، نه اینکه از روی اجبار بخوام این کار رو بکنم ، البته باید یاد بگیرم ولی خوب علاقه هم زیاد دارم ، ولی شاید نیازی برای زبان فرانسه نداشته باشم و بیشتر به خاطر علاقه هست ...

سلام Mahmood_N (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=16833) عزیز
واسه چی میخوای زبان دیگه ای یاد بگیری؟؟ پول ؟؟ علاقه؟؟
مثلا خوب زبان تجارت فرانسه هستش، میتونه برات خیلی
مفید باشه.
ولی اگر من جای شما بودم میرفتم اسپانیایی یاد میگرفتم.
چرا؟؟
اگر تماست باهاشون به هر نحوی زیاد بشه، متوجه میشی که از نظر فرهنگی به ما شبیه اند. آدم های
بسیار بسیار آرومی هستند. من با موسیقی دان هاشون
آشنا هستم، شدیداً به ایرانی ها احترام میذارن. ( یادش بخیر پاکو پنیا تو ایران کنسرت داشت، سنگ تموم
گذاشت. خوآن مارتین هم چند وقت پیش اومده بود ایران، ترکوند).
خلاصه اگر واست معیارها و آرمان ها هم مهم باشه، من میگم اسپانیایی.( زبان فوق العاده شیرینی هم هست).
موفق باشی
آره ، قبلا هم در مورد این موضوع شنیده بودم ، در اینکه زبان شیرینی هست کاملا موافقم ...

سلام
این دو زبان مهمند:
1- چینی
2- کره ای
آلمانی که هیچ ، ولی اگر با خود فرانسه سر و کار داشته باشید مهم نیست که چند تا کشور دیگه فرانسوی صحبت می کنند ، البته یادگیری فرانسوی به عنوان یک نیاز نیست ...
با اینکه از فرهنگ شرق آسیا خیلی خوشم میاد ولی از زبانشون اصلا خوشم نمیاد ، واقعا سخته و ... !

یادمه دبیرستان که بودیم همین پروفسوری که یه فرهنگ لغت نوشته که خیلی معروفه (اسمشو یادم رفته!) اومده بود برامون صحبت می کرد ازش پرسیدیم به نظر شما بعد از زبان انگلیسی بهترین زبان برای یادگیری که به درد بخوره چیه میگفت که اسپانیایی
و فکر میکنم از اونجا که چینی جز دشوارترین زبان هاست بخاطره همین پول درآوردن توش معنی داره!
آره ، با یادگیری اسپانیایی عملا زبان اکثر کشورهای قاره ی آمریکا رو یاد گرفتی ...

اگه تو محیط هم قرار بگیری یک سال خیلی کمه برای اینکه مسلط بشی.
معلم زبانم انگلیش هست ما طبق توصیه هاش برای یک سال باید بی بی سی رو گوش کنیم میگه بعد از یک سال تمام کلمات رو میتونیم پیک اپ کنیم و خیلی هم توصیه میکنه که فبلم های هالیوودی رو نگاه نکنیم .فعلا فقط اخبار.
برای سرعت بخشیدین به اسپیکینگت هم با خودت حرف بزن یا اگه میتونی برو انگلیس.از کتاب های انگلیش این یوز هم استفاده کن. برای ارتقا دادن سطح گرامر و دامنه لغاتت.
همچنین روزنامه خوندن رو هم فراموش نکن.
در مورد کم بودن یک سال حق با شما است ولی توی انگلیسی کمی پیشرفت داشتم و تا حدودی وضعم خوبه ، فکر کنم در طول یک سال اگه وقت کافی براش بزارم ، بتونم انگلیسی رو در حد خوب و اسپانیایی رو در حد متوسطی ( حد اقل در حد Reading خوب ! ) یاد بگیرم ...
در مورد اخبار و فیلم هم فکر کنم دیدن اخبار برای شروع کار بهتر باشه ، چون کلمات رو شمرده تر بیان می کنند و بهتر میشه فهمید ولی در فیلم اینطور نیست ...

در مورد زبان اسپانیایی و فرانسوی چون کشورای بیشتری هستند که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند فکر میکنم اسپانیایی بهتر باشه
...
راستی این سایت (http://www.livemocha.com/) هم سایت خوبی واسه یادگیری زبانه.:چشمک:
درسته ، به همین نتیجه هم رسیدم ، بابت سایت هم ممنون ...

از راهنمایی های دوستان ممنونم ...

vcldeveloper
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 12:54 عصر
برای اینکه لهجه گویندگان BBC در انگلستان، لهجه معیار محسوب میشه. تاکید هم داره که فقط BBC گوش بدید، چون میخواد لهجه تون رو British کنه. البته شما اگر چندین سال هم در انگلستان زندگی کنید، و مثلا لهجه British رو خیلی خوب هم یاد بگیرید، باز تا بخواید دهن باز کنید، خودِ انگلیس ها متوجه میشند که Native Speaker نیستید. تمایل خاصی هم به این دارند که افراد Non-native Speaker رو به خاطر لهجه شون یک طوری تحقیر کنند. لهجه آمریکایی دشواری های لهجه British رو نداره، و Native Speakerهاش چندان به لهجه شما توجه نمی کنند. بطور کلی British English تمایل به پیچیده کردن تلفظ و خاص جلوه دادن خود داره، و American English تمایل به ساده کردن تلفظ. به همین دلیل، من همیشه از لهجه British و اصرارشون به خاص بودن، بدم میومد، و میاد.

saleh.hi.62
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 16:44 عصر
در کل دوست عزیز بهترین روش برای یادگبری زبان بودن در اون موقعیت هستش! چرا ؟ چون شما هر روز مجبور به استفاده از اون زبان هستین و هر روز مجبورین که بیشتر یاد بگیرین.البته این حالت بهترین و ساده ترین شکل یادگیری زبان هست که حتی اگه شماا با گرامر هم آشنایی ندارین باز هم یاد میگیرین چطور استفاده کنید.
اگه توی محیط قرار ندارین چند تا کار الزامی:
رفتن کلاس زبان مربوطه ... چون موقعیتی پیش میاره که میتونین با هم کلاسی ها و استاد صحبت کنید.
و تماشای فیلم ! واقعا میتونم بگم 50 % زبان رو شما میتونید با کتاب خوندن یاد بگیرید و 50% باقیمانده با تماشای فیلم با زبان اصلی.

این سایت podcast به صورت رایگان ارائه میده که آموزشهای زبان انگلیسی خوبی رو ارائه میده !
www.eslpod.com
موفق باشید.