PDA

View Full Version : پیغام the EERom buffer is empty در Codevision

rostamiani
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 20:07 عصر
سلام

من وقتی می خوام با برنامه CodeVision میکرو کنترلر ATmega128 رو پروگرم کنم این پیغام نمایش داده میشه :

the EERom buffer is empty

http://www.up.clipfa.com/images/cverroyey.jpg

منم گزیده Yes رو انتخاب می کنم و فایل hex کامپایل شده رو بهش میدم
ولی این به نظر غیر طبیعی میاد !

کسی می دونه قضیه چیه ؟ تو اینترنت چیزی پیدا نکردم

متشکرم :لبخند:

rostamiani
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 20:09 عصر
سلام
بعد از اینکه LCD شانزده کاراکتری رو به ATmega128 وصل کردم و کد های پیشفرض ارتباط با LCD رو با CodeVision ساختم، ال سی دی همیشه به این صورت روشن میشه :متفکر: :

http://www.up.clipfa.com/images/lcdprooeo.jpg

اتصال ها رو هم چک کردم .ظاهرا همه چی درسته

می تونید حدس بزنید ممکنه مشکل از کجا باشه ؟
چطور می تونم ال سی دی رو تست کنم ؟

متشکرم :لبخند:

farzadsw
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 23:09 عصر
در مورد سوال اولتون :
من با این پروگرمر کار نکردم ولی از روی خطا میتونم بگم که eeprom به flash میکرو ارتباطی نداره (اون یه حافظه دیگه هست برای ذخیره مقدار های ثابت و اطلاعات ، مثل درایوهای غیر از c تو کامپیوتر) و میتونید رو گزینه no هم کلیک کنید ( دادن فایل هگز برنامه به eeprom کار درستی نیست ، البته ضرری هم نداره)

در مورد سوال دوم:
اکثرا این خطا به خاطر درست وصل نبودن سیمها هست ،ولی اگه میگید چک کردید ، احتمالا میکرو درست پروگرم نشده (برنامه های دیگه مثل چشمک زن کار میکنه؟) . برای اطمینان از درست کامپایل شدن برنامه و پروگرم شدن میکرو ، برنامه رو طوری بنویسید که اول برنامه یا هر چند وقت یکبار یکی دوتا led چشمک بزنه .

rostamiani
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 06:46 صبح
خیلی متشکرم
پس EEPRom رو کپی نمی کنم :لبخند:
در مورد LCD وقتی Fuse Bit های پیشفرض رو اعمال کردم ، قضیه تا حدی درست شد ولی الآن کاراکتر ها رو اینجوری نشون میده !
البته همیشه دقیقا اینطور نیست و هر دفعه عوض میشن ! ولی همه شبیه همین مورد هستند :

http://www.up.clipfa.com/images/lcdprolil.jpg

اینم بخش اصلی کد :

// LCD module initialization
lcd_init(16);

lcd_clear();
while (1)
{
// Place your code here
lcd_gotoxy(0,0);
lcd_putsf("AAAAAAAA");
};
}

بقیه کد کار خود کد ویژنه :لبخندساده:

اینجا هم بیشتر به نظر میاد مشکل سیمبندی باشه،ولی این دومید باره که سیما رو وصل می کنم .دفعه قبل هم همچین چیزی نشون می داد :متعجب:

در ضمن ، کسی می دونه Fuse Bit ها چه ربطی به این مشکل داشتند؟

متشکرم

farzadsw
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 21:05 عصر
به جای putsf از puts استفاده کنید ، احتمالا مشکلتون حل میشه .

فیوز بیتها رو نباید همینجوری دستکاری کرد چون ممکنه اصلا میکرو lock بشه و دیگه نتونید ازش استفاده کنید . احتمالا شما تنظیمات کلاک رو از طریق فیوز بیت ها تغییر داده بودید که باعث شده میکرو درست کار نکنه (اگه اون چشمک زنی که گفتم رو به برنامتون اضافه کنید خیلی راحت میتونید عیب رو پیدا کنید و برنامه رو دیباگ کنید)

rostamiani
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 21:39 عصر
به جای putsf از puts استفاده کنید ، احتمالا مشکلتون حل میشه .

فیوز بیتها رو نباید همینجوری دستکاری کرد چون ممکنه اصلا میکرو lock بشه و دیگه نتونید ازش استفاده کنید . احتمالا شما تنظیمات کلاک رو از طریق فیوز بیت ها تغییر داده بودید که باعث شده میکرو درست کار نکنه (اگه اون چشمک زنی که گفتم رو به برنامتون اضافه کنید خیلی راحت میتونید عیب رو پیدا کنید و برنامه رو دیباگ کنید)
متشکرم
درست نشد !!!

joker
چهارشنبه 02 تیر 1389, 16:35 عصر
راستی LCD ها توی تو مد 8 بیت و 4بیت کار میکنن ممکنه از این باشه ... من کدویژن کار نکردم راستش بیشتر نمیدونم
اما یه مورد دیگه که یک روز کامل منو گذاشت سرکار طبق عکسی که دارید ، پتانسیومتر برای پایه های 1 و 3 حتما بزارید.