PDA

View Full Version : کمک در مورد DataGridView

nima_chapter85
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 22:56 عصر
سلام
من برنامه نویسی با پایگاه داده sql server رو تازه شروع کردم یه مشکلی داشتم
من datagridview رو استفاده می کنم پایگاه داده رو نشون می ده ولی می خوام همون موقع که کاربر در حال دیدن هست و رکوردی رو به datagridview اضافه تا کم می کنه تو پایگاه داده هم اضافه بشه یعتنی اضافه کردن رکورد از طریق datagridview صورت بگیره لطفا کمکم کنید

hasty0087
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 00:35 صبح
سلام دوست عزيز .
ورودتون به جامعه .Net كارها رو تبريك مي گم.
شما مي تونيد از دستور gridview.databind() استفاده كنيد

nima_chapter85
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 08:33 صبح
ممنون میشه یکم بیشتر توضیح بدین یعنی چجوری

nima_chapter85
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 19:01 عصر
مثلا تو این تصویر می خوام کاربر همزمان که داره datagridview1 رو پر میکنه تو پایگاه داده نیز اعمال بشه خواشا کمک کنید تو چه رویدادی از datagridview چه دستوری بنویسم که تو پایگاه داده ذخیره بشه

nima_chapter85
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 18:10 عصر
خواهش می کنم بابا اساتید محترم وقتی کاربر در datagridview رکوردی رو ادیت میکنه چجوری این تغییر رو تو دیتا بیس اعمال کنم یعنی چجوری update کنم

majid325
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 00:29 صبح
کاربر عزیز برای کار با dataBase روش های مختلفی هست ، کلا برای انجام یک کاری روشهای گوناگونی هست .
وقتی یک مشکلی براتون به وجود میاد ، برای اینکه کسی بتونه کمکتون کنه باید یک سر مطالب در مورد مشکلتون ارائه بدین:
-چی کار میخواین بکنین
-ار چه روشی دارین استفاده میکنین
-به چه مشکلی در چه زمانی بر خورد کردین
-حد الامکان اون قسمت از کد که به مشکل برخوردید رو بزارید
-....
تا کسانی که میتونند و وقتش رو دارن به شما کمک کنند.
در ضمن جستجو فراموش نشه و با پستهای فاقد محتوای مربوط به عنوان تاپیک , تاپیک رو شلوغ نکنید.

nima_chapter85
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 13:52 عصر
سلام مدیر جان این که می خوام چیکار کنم رو گفتم می خوام تو یه دیتا گرید ویو وقتی کاربر یه رکوردی رو ویرایش کرد تغییرات تو دیتا بیس ذخیره بشه الان کد فرم رو براتون می زارم ببینید
Imports System.Data
Imports System.Data.SqlClient
Public Class FrmEVirayesh
Inherits System.Windows.Forms.Form
Private bindingSource1 As New BindingSource()
Dim cheksave As Integer = 0
Dim ds As New DataSet
Dim strSql As String
Dim strCon As String = "Data Source= NIMA-PC;Initial Catalog = Nameh;Integrated Security = True"
Dim da As New SqlDataAdapter
Dim con As SqlConnection
Dim newrow As DataRow
Dim cb As SqlCommandBuilder

Private Sub FrmEVirayesh_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
'TODO: This line of code loads data into the 'NamehDataSet1.Ersal_Table' table. You can move, or remove it, as needed.
Me.Ersal_TableTableAdapter1.Fill(Me.NamehDataSet1. Ersal_Table)
'TODO: This line of code loads data into the 'NamehDataSet.Ersal_Table' table. You can move, or remove it, as needed.
'DataGridView1.DataBindings.Add(New Binding("DataSource", ds, "Ersal_Table"))
strSql = "Select * from Ersal_Table"
con = New SqlConnection(strCon)
con.Open()
da = New SqlDataAdapter(strSql, con)
da.Fill(ds, "Ersal_Table")
DataGridView1.DataSource = ds.Tables("Ersal_Table").DefaultView
con.Close()
con = Nothing

End Sub

Private Sub BtEVSave_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles BtEVSave.Click
**********اینجا چی بنویسم که کاربر دکمه سیو رو زد تغییرات اعمال بشه در این حالت خطا میده ****
Me.Validate()
Me.da.Update(Me.ds.Tables("Ersal_Table"))
Me.ds.AcceptChanges()

End Sub
End Class

کد خطا رو ضمیمه کردم

nima_chapter85
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 10:09 صبح
واقعا تو این سایت چقدر کمک می کنن به نظرمن اسم سایت رو باید عوض کنید به "برنامه خودت بنویس به ما ربطی نداره داتorg " نمی خواد کمک کنید اینقدر این ور رو اون ور کردم که آخر حلش کردم ولی خواستم بگم این مشکلی که من داشتم مشکل خیلی ها بود باور نمی کنید تو گوگل یه سرچ بزنید ولی تجربه ای شد دیگه سوالی تو این سایت مطرح نمی کنم چون جواب دریافت نمی کنم تا سایتXXXXXXXXXXهست نیازی به این سایت نیست

sharifat
شنبه 01 خرداد 1389, 14:20 عصر
سلام دوست من
اگر جوابشو پيدا كردي اينجا بزار حداقل ما استفاده كنيم
شما بخيل نباش:بوس::قهقهه:
البته اينجا دوستان خيلي كمك ميكنن، ايندفعه رو نميدونم چي شد:متعجب:
شايد سوال خيلي تكراري باشه
جواب منو كه هميشه ميدادند شما دلگير نشو:گیج::لبخند: