PDA

View Full Version : سوال: مشکل کانکنت در SQL SERVER

AmirSky
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 23:04 عصر
باسلام

من در گذشته در موقع کانکت به SQL SERVER به صورتWindows authentication هیچ مشکلی نداشتم ولی الان مشکل دارم ولی به صورت SQL authentication مشکل ندارم . البته مشکل من در لوکال نیست فقط در کلاینت ها کانکت نمی شود. من با Microsoft Data Link تست می کنم ولی کلا مشکل داره .

و یه چیز دیگه چرا ارسال پست فیتر شده. من با بدبختی تونستم یه پست بفرستم به این تاپیک!!!

حسین شهریاری
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 17:53 عصر
باسلام

من در گذشته در موقع کانکت به SQL SERVER به صورتWindows authentication هیچ مشکلی نداشتم ولی الان مشکل دارم ولی به صورت SQL authentication مشکل ندارم . البته مشکل من در لوکال نیست فقط در کلاینت ها کانکت نمی شود. من با Microsoft Data Link تست می کنم ولی کلا مشکل داره .

و یه چیز دیگه چرا ارسال پست فیتر شده. من با بدبختی تونستم یه پست بفرستم به این تاپیک!!!
سلام

دوست عزیز خدا وکیلی خودتون یه بار سوال خودتونا بخونید!!

لطف کنید یه مقدار واضح تر بفرمایید تا بنده و سایر دوستان بتونن کمکی بکنند.واین را هم بدونین که شما هستید که با مشکل توی محیط واقعی طرف هستید و ما هیچ اطلاعی از کم و کیف کار شما نداریم و فقط از روی متن سوال میشه جواب داد.

AmirSky
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 10:52 صبح
ساده تر میگم

وقتی به صورت Windows Authentication میخوام به دیتابیس وصل بشم ، در کامپیوتر سرور هیچ مشکلی نیست اما در کلاینت پیغام خطا نشان داده میشود

http://4ax.ir/images/untitliji.jpg

لازم بذکر است به صورت SQL Authentication مشکلی وجود ندارد

با تشکر از شما

حسین شهریاری
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 12:56 عصر
سلام
اگه نکات زیر رعایت شود فکر نکنم مشکلی پیش بیاد(البته من مشکلی نداشتم):

1-سیستم ها یکدیگر را در شبکه ببینند(Ping کنند) یا براحتی Share های هم دیگه را ببینند.

2-SqlServer را روی حالت SQL Server And Windows قرار دهید.

3-یک Login برای خودتون بسازید و تمام سطوح دسترسی را تیک بزنید.

4-در زمان ایجاد کانکشن در دلفی بخش UserName و Password را برابر همون Login که ساختید تنظیم کنید.

5-پیشنهاد میکنم کانکشن خودتونا به صورت داینامیک بسازید.یعنی اون سه قسمتی که تغییر میکنن عبارتند از User ID و Password و Datasource که میتونی اونا را داخل یه فایل متنی یا ... قرار بدی و کانکشنا در رویداد OnCreate دیتا ماژول به هم بچسبونی و Open کنی.

Provider=SQLOLEDB.1;Password=110;Persist Security Info=True;User ID=Hos;Initial Catalog=Sepehr;Data Source=192.168.0.1

مثلا بالا یه کانکشن تعریف شده(به صورت Static).میتونی ازش ایده بگیری و قسمتهای متغیر اونا به صورتی که بالا ذکر شد تنظیم کنی(در زمان اجرا).

موفق باشید

pezhvakco
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 08:25 صبح
درود :

وقتی به صورت Windows Authentication میخوام به دیتابیس وصل بشم ، در کامپیوتر سرور هیچ مشکلی نیست اما در کلاینت پیغام خطا نشان داده میشود

http://4ax.ir/images/untitliji.jpg

شما برای هر اتصال به پایگاه داده باید از یک کاربراستفاده کنی .
در هنگام کار با سیستم سرور (سیستمی که پایگاه داده روش نصبه ) و حالت Windows Authentication از کاربر مدیر سیستم (SA) استفاده میشه .

کاربران دیگری که می خوان از سیستم های دیگری به این پایگاه داده متصل بشن باید از یک کاربر استفاده کنن .
برای حالت معمول باید از کربر مهمان ( guest) استفاده کرد . شما کاربر مهمان را باید در پایگاه داده تعریف و مشخصات اون ( سطح دسترسی ، جدول ها و ... ) رو مشخص و در آخر برای اتصال سایر سیستم ها از اون استفاده کنی .

فکر خوش.

AmirSky
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 17:53 عصر
با تشکر از شما دوستان
راستش مشکل من فقط در حالت Windows Authentication است
و به این دلیل قصد استفاده از Windows Authentication داشتم که در برنامه ستاپ ساز نتوانستم به شکل صحیح SQL Authentication را تنظیم و یوز و پسورد های مربوطه را بدهم و مشکل دیگر اینکه چون در بعضی از کامپیوتر های مشتریان نرم افزار هایی نصب است که تحت SQL SERVER کار می کنند و به صورت Windows Authentication کانکت می شوند در هنگام نصب مشکلاتی به وجود می‌آید .
نمی دونم کدام راه بهتر است؟ اینکه از Windows Authentication یا از SQL Authentication استفاده کنم.
و اینکه شما اگر میخواهید یوزر تعریف کنید این کار را چه موقع انجام میدهید؟ آیا در نرم افزار های ساخت ستاپ میشود یا اینکه در هنگام بازیابی اطلاعات ؟
نمی دونم چقدر نیاز خودم رو کامل توضیح دادم ؟ :متفکر:
با تشکر از همگی