PDA

View Full Version : آموزش: کار با عکس به عنوان نقشه

shahab_8121
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 10:31 صبح
با سلام
من دارم پروژه ای انجام می دم که برای عکس بروی نقشه که به صورت JPg می باشد بتوان با توجه به کلیک بر روی هر قسمتی اطلاعات و مشخصات آن منطقه را نشان دهم و در صورت نیاز ذخیره کنم
من در قسمت تشخیص این که الان موس در کدام ناحیه است به مشکل بر خوردم ؟
اگر کامپوننتی و یا راه حلی وجود دارد لطف کنید اعلام نمایید
بسیار بسیار بسیار عجله دارم :لبخند:

saed2006
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 10:35 صبح
کسی اینطوری برنامه نقشه خوانی نمینویسه
شما باید از arc gis استفاده کنی

shahab_8121
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 10:40 صبح
میشه بیشتر توضیح بدید ؟
من از Gis نمی خوام استفاده نمی کنم فقط یک فایل jpg

saed2006
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 11:18 صبح
شما یا باید از gis استفاده کنی یا پردازش تصویر

پردازش تصویر میدونی؟

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 12:49 عصر
نیازی به پردازش تصویر ندارید هر قسمتی که کاربر کلیک می کنه رو مختصاتش دارید سپس اطلاعات مربوط به اونو ذخیره می کنید این در مرحله ورود داده است در مرحله پاسخ دهی زمانی که کاربر هر نقطه ای رو کلیک کرد با در نظر گرفتن تلرانسی در صورت موجود بودن اطلاعات آن منطقه بهش پاسخ بدید.

shahab_8121
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 17:42 عصر
نیازی به پردازش تصویر ندارید هر قسمتی که کاربر کلیک می کنه رو مختصاتش دارید سپس اطلاعات مربوط به اونو ذخیره می کنید این در مرحله ورود داده است در مرحله پاسخ دهی زمانی که کاربر هر نقطه ای رو کلیک کرد با در نظر گرفتن تلرانسی در صورت موجود بودن اطلاعات آن منطقه بهش پاسخ بدید.

برای دریافت مختصات کلیک شده آیا باید توابع گرافیکی را استفاده کرد ؟
یا راه دیگری وجود دارد ؟
اگر لطف کنید بیشتر توضبح بدید ممنون می شم

saed2006
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 19:09 عصر
مسئله اینه که به ازای هر پیکسل عکس اطلاعات ذخیره میشه؟

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 23:29 عصر
هر جا تصویر کلیک میشه شما مختصات اون ذخیره می کنید .تلرانس هم در نظر بگیرید مشکلی وجود نداره

shahab_8121
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 10:25 صبح
هر جا تصویر کلیک میشه شما مختصات اون ذخیره می کنید .تلرانس هم در نظر بگیرید مشکلی وجود نداره

نه دوستان من . به ازای هر منطقه ای مثلا بین پیکسل های 1 تا 50 اگر کلیک شد یکسری اطلاعات ثبت بشه . در واقع می خوام برای هر قسمت از نقشه اطلاعات آن محل رو نمایش بدم .
نیاز به ثبت اطلاعات برای هر پیکسل ندارم
اگر لطف کنید بیشتر توضیح بدید ممنون می شم

مصطفی ساتکی
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 16:43 عصر
این عدد 50 از کجا اومد مثلاً فکر کون خورده به جنگل که ابعدش تو نقشه 500*600 باشه .اوقوت دیگه اونم به دردت نمیخوره .چاره کارشه شما اینه که از چند ضلعی اسفاده کنید یعنی هر ناحیه که معرفی میشه ناحیه اون در مساحت اون چند ضلعی وجود داره این بهترین کاره.یه خورده سوالتو واضح تر بگو