PDA

View Full Version : من یک سوال داشتم در زبان اسمبلی

r-01
شنبه 07 خرداد 1384, 13:33 عصر
می خواستم بدونم توی اسمبلی چطوری میشه
برنامه ای نوشت که لیست اعداد اول از 2 تا 65535 روی صفحه نمایش بده
در هر سطر بیش از ده عدد چاپ نشه
بعد از پر شدن صفحه نمایش مننتظر کلید enter بمونه و بعد از زدن کلید بقیه اطلاعات را نمایش بده
می شه برنامشو اگه دارین بنویسین
یا یک توضیحی بدید که قابل فهم واسه من که تازه کارم باشــــــــــــــــــه!!!!!! !!!! :cry:

مهدی
شنبه 07 خرداد 1384, 20:47 عصر
الگوریتمشو مشکل داری یا جای دیگه ای رو؟

taze kar
یک شنبه 08 خرداد 1384, 10:15 صبح
در حالت متنی صفحه نمایش 25 تا سطر داره 80 تا ستون . میتونی با این اطلاعات هم تعداد اعدادی که باید در یک سطر چاپ بشن رو کنترل کنی (بر اساس 80 تا سطون) و هم این که چه موقع صفحه پر شده (25 تا سطر )و باید کار بر دکمه اینتر رو فشار بده
و بعد فقط کافیه یه تابع بنویسی که یه عدد رو بر اعداد کوچکتر از خودش تقسیم کنه تا معلوم بشه اول هست یا نه و اگه اول بود بعد از چک کردن موقعیت عدد که باید چاپ بشه تصمیم بگیری که بری ستون بعد یا اگه ستون 25 هستی اول از کاربر یه کلید رو بکیری و بعد عدد رو چاپ کنی .

خودم که نفهمیدم چی گفتم . ولی امید وارم شما بفهمی . :mrgreen:

typeman9
پنج شنبه 17 اسفند 1396, 16:28 عصر
در حالت متنی صفحه نمایش 25 تا سطر داره 80 تا ستون . میتونی با این اطلاعات هم تعداد اعدادی که باید در یک سطر چاپ بشن رو کنترل کنی (بر اساس 80 تا سطون) و هم این که چه موقع صفحه پر شده (25 تا سطر )و باید کار بر دکمه اینتر رو فشار بده
و بعد فقط کافیه یه تابع بنویسی که یه عدد رو بر اعداد کوچکتر از خودش تقسیم کنه تا معلوم بشه اول هست یا نه و اگه اول بود بعد از چک کردن موقعیت عدد که باید چاپ بشه تصمیم بگیری که بری ستون بعد یا اگه ستون 25 هستی اول از کاربر یه کلید رو بکیری و بعد عدد رو چاپ کنی .

خودم که نفهمیدم چی گفتم . ولی امید وارم شما بفهمی . :mrgreen:

سلام:

به سایت اسمبلر Fasm مراجعه کن :

https://flatassembler.net

روی عبارت زیر کلیک کن تا وارد انجمن کاربران زبان اسمبلی بشوی:
Message Board
قبل از عضو شدن باید اسمبلر Fasm رو دانلود کرده باشی از ماشین حسابش استفاده کنی .