PDA

View Full Version : بازم مشکل بستن یه فرم و باز کردن یه فرم دیگه

fatemeh rouzbeh
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 23:08 عصر
سلام
همونطور که از عنوان معلومه من هنوز نتونستم این مشکلمو حل کنم. تا حالا هر راه حلی رو که تو این سایت دیدم اجرا کردم ولی نشد. فقط فرم اولی رو غیر فعال می کرد.
در ضمن من می خوام فقط همین دو فرم رو داشته باشم. یعنی اون راهی رو که یه فرم دیگه رو به عنوان فرم اصلی داشته باشم نمی خوام.
اگه زودتر جواب بدید ممنون می شم.

mmd2009
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 00:40 صبح
سلام..

من زیاد متوجه منظورتون نشدم چون از مشکلات قبلی شما اگاه نیستم

طوری که شما گفتید "بازم مشکل بستن یه فرم و باز کردن یه فرم دیگه"

فکر کنم منظورتون رو تو این برنامه که براتون بذارم ببینید.

تو این فرم اگر روی دکمه ها کلید کنید فرم بعدی باز میشه

اگه باز مشکلی داشتید واضح بگید که بهتون کمک بشه از طرف کلیه دوستان

hojjatshariffam
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 03:09 صبح
دوست عزیز چرا کاربردتو برای استفاده از فرم ها نمی گی ؟
میخوای اسپلش درست کنی ؟ فرم لاگین درست کنی ؟
اگه کاربردتو بگی فکر کنم بهتر می تونیم کمکت کنیم

cardano7
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 09:53 صبح
سلام
بستگی داره چطور قراره این دو فرم اجرا بشند. اگه قراره که اول فرم 1 باز بشه و بعد تحت شرایط خاص فرم 2 باز بشه بهتره که Program.cs را به این صورت دستکاری کنی:

static class Program
{
/// <summary>
/// The main entry point for the application.
/// </summary>
[STAThread]
static void Main()
{
Application.EnableVisualStyles();
Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(fals e);
Application.Run(new Form1());
if(MyCondition)
Application.Run(new Form2());
}
}

fatemeh rouzbeh
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 13:03 عصر
مرسی از توضیحاتتون. من می خوام فرم لاگین درست کنم.
در ضمن من خواستم اون حالت شرطی رو تو program.cs بذارم ولی متاسفانه نتونستم به textbox های فرم لاگینم دسترسی داشته باشم. راستش من تازه کارم، هنوز خیلی چیزای ساده رو هم نمی دونم.

یه مشکل دیگه هم پیدا کردم. یه فرم دارم که توش menu گذاشتم ، خوبم کار می کرد، اما یهو منوهام پاک شدن. البته نوار منو بود،فقط آیتمها پاک شدن. وقتی هم که دوباره آیتم ها رو تعریف کردم تو resources.resx به ایتم های قبلی گیر می داد. اینم بگم که تو فرمم از picturebox برای عکس پس زمینه استفاده کردم . واقعا نمی دونم چرا اینجوری شده.

cardano7
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 13:59 عصر
در ضمن من خواستم اون حالت شرطی رو تو program.cs بذارم ولی متاسفانه نتونستم به textbox های فرم لاگینم دسترسی داشته باشم.

برای اینکه textbox های شما از نوع private هستند. برای public کردن اونا کافیه که property ی Modifier اونا رو از private به public تغییر بدید.
اگه منظورتون اینکه که فرم رو در جایی ذخیره ندارید:

Form myForm= new Form1();
Application.Run(myForm);
if(myForm.TextBox1.Text==" .... ")
Application.Run(new Form2());

یه مشکل دیگه هم پیدا کردم. یه فرم دارم که توش menu گذاشتم ، خوبم کار می کرد، اما یهو منوهام پاک شدن. البته نوار منو بود،فقط آیتمها پاک شدن. وقتی هم که دوباره آیتم ها رو تعریف کردم تو resources.resx به ایتم های قبلی گیر می داد. اینم بگم که تو فرمم از picturebox برای عکس پس زمینه استفاده کردم . واقعا نمی دونم چرا اینجوری شده.

از این جور مسائل زیاد ممکنه پیش بیاد. دقیقا نمی دونم مشکل برنامه ی شما چیه. اما توصیه می کنم که از برنامه ی خودتون کپی بگیرید و بعد resources.resx را با خیال راحت دستکاری کنید. خیلی وقت ها به اون سختی ها هم نیست.

Saeed.Masoumi
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 14:22 عصر
سلام
سرچ کنید :
ایجاد فرم لوگین (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=88552&highlight=login)

hojjatshariffam
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 14:40 عصر
متاسفانه نتونستم به textbox های فرم لاگینم دسترسی داشته باشم. راستش من تازه کارم، هنوز خیلی چیزای ساده رو هم نمی دونم.

"برای اینکه textbox های شما از نوع private هستند. برای public کردن اونا کافیه که property ی Modifier اونا رو از private به public تغییر بدید."

دوست عزیز سعی کن کنترل های فرمتو پرایوت نگه داری
برای اینکه به متد های کنترل هات دسترسی پیدا کنی می تونی از پراپرتی ها در فرم یا هر کلاس دیگه ای استفاده کنی مانند مثال زیر

public String txt
{
get { return TextBox1.Text; }
set { TextBox1.Text = value; }
}

cardano7
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 14:50 عصر
دوست عزیز سعی کن کنترل های فرمتو پرایوت نگه داری
خودم هم همیشه این کار رو می کنم. ولی خواستم اینجا به دوستمون گلابی ترین راه رو نشون بدم.

البته برای این مورد بهتره که خود set رو هم حذف کرد:

public String myText
{
get { return TextBox1.Text; }
}

hojjatshariffam
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 15:02 عصر
من فکر می کنم که فایل دیزاینر فرمتو دستکاری کردی
یا اینکه یه اشکالی بوجود اومده و خود ویژوال استودیو دستکاریش کرده و خراب شده
یه بارم برا من این مشکل پیش امده
زیر منو ها که خودشون یه آبجکت از نوع منو هستند به منوی اصلی ادد نشدند
می تونی با یه ذره دقت خودت تو کلاس دیزاینر اصلاحش کنی تو دوباره برگردند به منوی اصلی