PDA

View Full Version : دستکاری فایل command.com

Hussein39
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 00:03 صبح
عرض سلام و خسته نباشی خدمت دوستان
چطور میشه با اسمبلی فایل command.com رو طوری تغییر داد که دستورcls عمل dir و دستور dir عمل cls رو انجام بده اگه میشه مراحل کار رو برام بنویسید

و سوال بعدیم اینه که برنامه command.com رو به نحوی تغییر دهیم که ابتدا salam رو چاپ کنه و بعد منتظر زدن کلید بمونه
با تشکر

tdkhakpur
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 00:23 صبح
در مورد اینکه دستورات مربوط به command.com را تغییر بدید به همین راحتی نیست ولی میتوانید یک فایل com ساخته و اسم آنرا command قرار بدید و جای command.com قبلی قرار بدید(البته resident باید باشد) در اینصورت میتوانید توابع خودتان را در آن قرار دهید.(البته نیاز به برنامه نویسی تقریبا پیچیده ای دارد).
به نظرم قسمت دوم سوال شما مربوط به prompt میشود بهتره یک نگاهی به دستورات داس بیندازید.

Hussein39
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 10:59 صبح
با تشکر از دوست عزیز tdkhakpur (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=99732)
استادمون گفت که می شه با استفاده از deassembler اون رو تغییر داد حتی رفت تو dn و dir رو سرچ کرد ولی ادامه نداد. من به نمرش احتیاج دارم تو رو خدا کمکم کنید.........

در مورد قسمت دوم لطفاً منظورتون رو واضح تر بگید

با تشکر:قلب:

tdkhakpur
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 13:29 عصر
فکر نکنم استادتون برای deassembler کردن command.com برای شما نمره بده مطمئننا منظورشون نوشتن command.com بوده است
ولی در مورد prompt شما در خط فرمان کد زیر را وارد کنید متوجه منظورم خواهید شد.

prompt "salam"

Hussein39
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 21:53 عصر
با عرض سلام
البته در مورد سوال دوم ایشون گفتند که ابتدا با استفاده از دستور debug command.com اون رو باز کنید و بعد در آدرس 0100 اون کلمه salam رو بنویسید و با استفاده از یک از فانکشن ها فکر کنم 9 بود و ....... چیزی نگفت با تشکر

tdkhakpur
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 00:17 صبح
چرا مونتاژ نرم افزارها را به شما یاد میدهد بهتره ساخت نرم افزار و نحوه ارتباط انها با سیستم را به شما آموزش دهد.
دانستن اینکه در آفست 100h یا هر مکان دیگری از فایل چه داده ای قرار دارد چندان کار مهمی نیست ممکن هست ورژنها متفاوت باشند اونوقت باید سراغ یک مکان دیگر بود.

Hussein39
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 11:38 صبح
tdkhakpur جان شما به بزرگواری خودتون ببخشیدش (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=99732)
میشه یه فکری به حال نمره ما بکنی این درس رو پاس کنیم بره

(http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=99732)

tdkhakpur
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 18:53 عصر
یک کار انجام بدید اینکه یک برنامه مقیم بنویسید که وقفه 9 را کنترل کند و تا زدن enter وقفه قبلی را صدا نکند وقتی شما مثلا کلمه dir را زدید به هنگام زده شدن enter کلمه را به cls تغییر داده و داخل بافر صفحه کلید انتقال بدید و در ضمن وقفه قبلی را هم صدا بزنید.
در مورد تغییر دادن command.com با ادیتور فکر نکنم عملی باشه

Hussein39
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 23:56 عصر
خوب حالا حالا چور برنامه مقیدی بنویسیم که وقفه 9 رو کنترل کنه میشه طوری بگی که منی که در سطح مقدماتی می دونم بتونم اجرا کنم
با تشکر

Hussein39
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 11:37 صبح
امروز با استادم صحبت کردم گفتند که: وقتی سیستم میاد بالا اول فایل command.com رو فراخوانی می کنه میگه شما باید داخل این فایل کاری کنید که اول کلمه "salam" چاپ بشه بعد سیستم منتظر یک کلید بمونه.

tdkhakpur
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 15:31 عصر
وقتی سیستم میاد بالا اول فایل command.com رو فراخوانی می کنه
خب باید هم همینطور باشه قسمت راه انداز سیستم فایل موجود در تراک 0 بعد از بوت را که باید فایل command.com در ان باشد را صدا کند.

میگه شما باید داخل این فایل کاری کنید که اول کلمه "salam" چاپ بشه بعد سیستم منتظر یک کلید بمونه.
خب اگه به این راحتی از شما این کار را خواسته حتما هم دستگاری فایل را از شما میخواد نه برنامه نویسی بزرگی مانند مقیم سازی یا command نویسی.
من داخل دستکاری فایلها خبره نیستم شما میتوانید این خواسته را در تالار امنیت نرم افزار از cracker های عزیز بپرسید.
موفق باشید.

Hussein39
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 23:40 عصر
خیلی ممنون از راهنمای تون
یه برنامه دیگه که بایستی حل بشه اینکه، پسورد بایوس رو ریست کنیم
اگه میشه برنامه اش رو واسم بنویس
با تشکر:قلب:

tdkhakpur
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 19:52 عصر
یه برنامه دیگه که بایستی حل بشه اینکه، پسورد بایوس رو ریست کنیم
مثل اینکه استادتان از فلسفه خیلی خوشش می آید ولی به نظرم منظورش اینه که شما بتوانید مطالب زیر را یاد بگیرید.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=165091&highlight=cmos
بدانید کافیه به نوشتن برنامه احتیاجی نیست.