PDA

View Full Version : بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی؟

amir-yeketaz
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 23:22 عصر
همون طور که میدونید برایه یه دانشجویه نرم افزار زبان خیلی اهمیت داره ...
به نظر شما بهترین راه آموزش زبان برای یکی که دانشجوی نرم افزار هست چیه ؟
البته یکی که سطح زبانش زیاد بالا نیست و در حد دبیرستانه و پیشه!!
کلاس رفتن؟؟؟
فیلم زبان اصلی؟؟؟
سایت های آموزشی زبان؟؟؟ (کدوم سایت؟)
خودندن کتاب های آموزش زبان؟؟؟(کدوم کتاب؟:لبخند:)
یا ...؟؟؟؟
میخوام که از تجربه های خودتون بگین و آیا فکر میکنید راه بهتری هم هست؟؟؟:متفکر:
ممنون از همه

1485159
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 23:47 عصر
من هم میخوام یاد بگیرم.

Mostafa_Dindar
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 00:09 صبح
سلام ،

اول از همه شما بايد ببينيد چي از زبان ميخواهيد ، ميخواهيد در حد صحبت و مكالمه روزمره يادبگيريد كه اگر يك كشور انگليسي زبان رفتيد مشكلي نداشته باشيد ؟، ميخواهيد كتاب انگليسي بخوانيد؟ ميخواهيد اونقدري انگليسي ياد داشته باشيد كه از Entertainment ها انگليسي زبان استفاده كنيد ؟ ميخواهيد در يك آزمون زبان مثل TOEFL يا IELTS شركت كنيد ؟ ميخواهيد براي زبان آزمون كارشناسي ارشد آماده شويد ؟ و يا ......

اين خيلي مهم هست كه براي خودتان مشخص كنيد چي از زبان ميخوايد ، تا هدف مشخص نباشه مطمنا نتيجه خوبي نخواهيد گرفت .

بعد از تعين هدف بايد با خودتون صادق باشيد كه چقدر ميخواهيد هزينه كنيد ، چه از لحاظ زماني ، و چه از لحاظ مالي . بايد دقيقا مشخص كنيد كه چند وقته ميخواهيد به هدفتون برسيد و تا چه اندازه حاضريد براي اون هزينه كنيد .

اگر از 100 نفر متفاوت در مورد زبان ياد گرفتن بپرسيد شايد به شما 100 روش ياد گرفتن توصيه كنند ، همه 100 روش هم مفيد هستند و به زبان شما كمك ميكنند ولي بايد ببينيد كه كدام روش بهينه شماست كه با كمترين هزينه ( زمان و انرژي ) به هدف خودتون ميرسيد .

اگر مشكل مالي نداريد ، اكيدا توصيه ميكنم كه كلاس زبان برداريد ، چون زبان يك پروسه طولاني مدت هست و حداقل 3 سال طول ميكشد كه شما بتونيد ادعا كنيد زبان قابل قبولي داريد . همچنين زبان آموزي نياز به يك شخصيت Discipline دارد كه كار كردن تنهايي بسيار سخت است و همراهي با كلاس بسيار آسان تر خواهد بود .

بنا به هر دليل ( مشغله كاري ، زماني ،.. ) نميتونيد كلاس برداريد ، روشهايي ديگري هست كه در صورتي كه مايل بوديد ميتونم تجربه خودم رو با شما در ميون بزارم .

موفق باشيد .

1485159
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 00:16 صبح
من فقط میخوام کتاب اینگلیسی خوندن رو یاد بگیرم. حوصله کلاس رو هم ندارم.

amir-yeketaz
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 00:24 صبح
اول از همه شما بايد ببينيد چي از زبان ميخواهيد ، ميخواهيد در حد صحبت و مكالمه روزمره يادبگيريد كه اگر يك كشور انگليسي زبان رفتيد مشكلي نداشته باشيد ؟، ميخواهيد كتاب انگليسي بخوانيد؟ ميخواهيد اونقدري انگليسي ياد داشته باشيد كه از Entertainment ها انگليسي زبان استفاده كنيد ؟ ميخواهيد در يك آزمون زبان مثل TOEFL يا IELTS شركت كنيد ؟ ميخواهيد براي زبان آزمون كارشناسي ارشد آماده شويد ؟ و يا ......
ممنون ...
تقریبا همه ی اینا خواهان داره و آدم بدش نمیاد که اینارو داشته باشه:لبخند: ...
ولی خوب در اولویت اول خوندن کتابه یا همون reading و بعد listening و بعد هم speaking ...
که اولیش برای خوندن کتاب های زبان اصلی و دومیش برای فهم فیلم های زبان اصلی و سومیشم تقریبا میشه گفت کار تمومه ... البته نه در حد صحبت کردن تو کوچه و خیابون بلکه در حد یه سخنرانی یا کنفرانس ...
به هر حال ... الان در قسمت reading در شرایط متوسطی قرار دارم و اون دو تا رو تقریبا از نظر خودم ضعیفم ...
حالا تجربه های خودتون چی میگه (اینو خطاب به همه هستم )

Hussein39
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 11:54 صبح
برای تقویت listening،
istening های کتاب interchange رو بگیری بنویسی خیلی تاثیر داره. (تجربه)

Mahmood_M
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 12:05 عصر
تقریبا همه ی اینا خواهان داره و آدم بدش نمیاد که اینارو داشته باشه ...
ولی خوب در اولویت اول خوندن کتابه یا همون reading و بعد listening و بعد هم speaking ...
که اولیش برای خوندن کتاب های زبان اصلی و دومیش برای فهم فیلم های زبان اصلی و سومیشم تقریبا میشه گفت کار تمومه ... البته نه در حد صحبت کردن تو کوچه و خیابون بلکه در حد یه سخنرانی یا کنفرانس ...
به هر حال ... الان در قسمت reading در شرایط متوسطی قرار دارم و اون دو تا رو تقریبا از نظر خودم ضعیفم ...
توی این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=218687) دوستمون جناب M8Spy دو مورد رو معرفی کردن که برای Listening و مکالمه عالیه , من دانلود کردم ، واقعا عالیه ... !

موفق باشی ...

Marjan_Bala
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 13:50 عصر
سلام
ببخشید جریان این آموزش انگلیسی در خواب(!) چیه؟
کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟
این که میگن با استفاده از ضمیر ناخودآگاه در خواب انگلیسیو یاد میگیرین درسته؟

Mostafa_Dindar
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 03:20 صبح
سلام ،

من فقط میخوام کتاب اینگلیسی خوندن رو یاد بگیرم. حوصله کلاس رو هم ندارم.

كسي كه حوصله كلاس رفتن رو نداشته باشه ، بعيد هست حوصله مطالعه به تنهايي رو داشته باشه .

ممنون ...
تقریبا همه ی اینا خواهان داره و آدم بدش نمیاد که اینارو داشته باشه:لبخند: ...

شما مشخص نكردي كه چند وقته ميخواي به اون هدفت برسي ، ولي به طور كلي :

اگر ميخواهيد يك برنامه بلند مدت براي يادگيري داشته باشيد توصيه ميكنم با يك مجموعه كتاب پيش برويد ، چرا !؟

1-فرض كنيد شما 2-3 ماه يا بيشتر مطالعه ميكنيد ، و بعد يك وقفه 6 ماهه داريد ، اگر با مجموعه كتاب پيش رفته باشيد ، دقيقا ميدونيد كه تا كجا پيش رفتيد و بايد كجاها رو مطالعه كنيد و از كجا شروع كنيد .

2-نويسندگان مجموعه كتابها ، تاليفاتشان كاملا كارشناسي شدست ، يعني دقيقا بهترين مطالب رو براي هر دوره انتخاب كردند ، فرض كنيد كه شما خيلي با استعداد هستيد و تصميم ميگيريد كه فرهنگ لغت 3000 كلمه اي رو هر روز 10 لغت از اون رو ياد بگيريد ، خوب اين بدترين استراتژي ياد گرفتن هست ،
چرا ؟ چون شما در مرحله اول بايد كلمات رايج و ساده را ياد بگيريد ، درست همانطور كه يك بچه دبستاني انگليسي زبان شروع به يادگرفتن ميكند . شما با دانستن كلمات رايج و مهم + گرامر پايه تعداد جملاتي كه ميتونيد بسازيد يا معني كنيد بسيار زياد خواهد بود .

اگر درست پيش رفته باشيد ، با دانستن 600 واژه و كمي گرامر پايه بايد به راحتي صحبت كنيد .

3- مطالب مجموعه كتابها بسيار جذاب هستند و شما رو ترغيب به ادامه مطالعه ميكنند ،
4- اگر بعد از مدتي تصميم گرفتيد به كلاس زبان برويد ، شما تا حدي رو خودتون كار كرديد
5-... دلايل ديگري هست كه بعدا به اون اشاره ميكنم

اگر توجيه شديد كه يه مجموعه كتاب رو انتخاب كنيد من New Interchange Book Series رو براي مقدماتي تا Intermediate پيشنهاد ميكنم ، براي Upper-intermediate تا Low Advanced هم كتابهاي Passages 1,2 رو پيشنهاد ميكنم .

اين كتابها Multi Skills هستند و همه مهارتهاي شما رو پوشش ميدند . اگر در Listening مشكل داشتيد از همين مجموعه كتابهاي Tactics رو مطالعه كنيد ( به صورت خود آموز هستند ) كه براي سطح مقدماتي تا Intermediate به طور شگفت انگيزي كارا هستند .

اگر ميخواهيد درك مطلبتان بهتر شود كتابهاي Interaction 1,2 و Mosaic1,2 رو مطالعه كنيد . ( براي كنكور ارشد هم خوب هستند ) .
اگر ميخواهيد گرامرتان بهتر شود كتابهاي Grammar In Use رو پشنهاد ميكنم(در سطح Intermediate( .

اگر لهجه American كار ميكنيد براي بهتر شدن لهجتون كتاب American Accent Training رو پيشنهاد ميكنم ( خود كتابهاي Interchange و Passages هم لحجه American هستند ) . در غير اينصورت Audio هاي خبر رو از سايت BBC همراه با Transcript دانلود كنيد . همچنين مطالعه كتابهاي Just Listening and Speaking By Jeremy Harmer از انتشارات Marshall Cavendish رو مطالعه بفرمائيد .

اگر قصد داريد كنكور ارشد شركت كنيد و زود ياد بگيرد و زود هم فراموش كنيد ، كتاب 504 Essential words رو براي سطح متوسطه بخوانيد ،
اگر علاقه بيشتري به اين كار داشتيد حتما كتاب 1100 Words You Need to Know از انتشارات Barron's ويرايش پنجم اون رو بخونيد . اين ويرايش با بقيه ويرايشها خيلي متفاوت هست ، فقط ميتونم بگم فوق العادست ، ( خودم در حال خوندشم )
كتاب داستان انگليسي رو به هيچ وجه فراموش نكنيد .
براي لغت به هيچ وجه كتابهاي English Vocabulary In Use رو پيشنهاد نميكنم ، چرا ؟ چون شما لغت رو حتما بايد در متن و جمله ياد بگيريد . و English Vocabulary In Use هم به همين صورت كار ميكند ولي مشكل اون اين هست كه به صورت موضوعي مياد 20-30 كلمه جديد در يك درس به شما ياد ميدهد كه فراواني يكي در لغات انگليسي 1 در 500 هست و ديگري 1 در 2000 . به عبارتي مخالف ياد گيري به اين شكل لغات هستم ( مثل حفظ كردن ديكشنري ) . پس به لغات مجموعه كتابها اعتماد كنيد .

در هيچ كاري زياده روي نكنيد ! اين خيلي مهم هست ، چت كردن با Native ها ، داشتن دوستان Pen-pal، تماشاي فيلم و سريال زبان اصلي ( با زيرنويس يا بدون زير نويس ) Voice Chat و .. همه خوب هست ، Listening ها متفاوت ، تماشاي اخبار انگليسي ، و .... ولي به هيچ كدام متكي نباشيد ، بلكه سعي كنيد مبنا رو بر روي كتاب بزاريد و از موارد بالا براي Polish دادن مهارتهايتان استفاده كنيد . ( تنها موردي كه پيشنهاد ميشه زياده روي كنيد ، مطالعه بيشتر هست ، تا ميتونيد متن بخونيد )

مثلا من زماني وقتي خيلي زيادي از خودم رو به Voice Chat كردن با Native ها اختصاص ميدادم ، يا فيلم و سريال زيادي تماشا ميكردم ، اين زمان به قدري زياد شده بود كه از مطالعه من بر روي كتاب زبان كاسته بود . Slang ها و جملاتي ياد گرفته بودم كه همكلاسيهام ياد نداشتند ولي چند ماه بعد تو كتاب خودمون اونها رو خيلي راحت ياد داده بود .پس من ميتونستم با صرف زمان كمتري و مطالعه ك تاب ، اونها رو ياد بگيرم .

اگر دنبال هر نوع منبع رايگان ( اعم از Ebook , Audio , Movie , Software ) براي زبان انگليسي بوديد به منبع اون در اينترنت يعني سايت http://englishtips.org/ (http://englishtips.org/) مراجعه كنيد .

اگر ميخواهيد با دوستان International and Native تعامل داشته باشيد ، به اين دو سايت سر بزنيد :

http://www.livemocha.com/ (http://www.livemocha.com/)
http://www.palabea.net/

در صورتي كه Beginner يا Pre-Intermediate هستيد ، كليد واژه New English File رو در سايت http://englishtips.org/ جستجو كنيد . ( لهجه British )

سعي كنيد تمركزتان رو بر روي كتاب بزاريد ، گام به گام جلو برويد ، عجله نكنيد ، مطالعه 1 ساعت در روز به مدت چند طولاني به مراتب بهتر از مطاله زياد در مدت كم هست .

اگر قصد داريد يك زبان كاملا جديد رو امتحان كنيد ، مثلا فرانسه ، اسپانيولي با چيني ، بهتره كه با Roseta Stone شروع كنيد ( در جايي كه كلاس يامربي نداريد شروع خوبي هست )

سلام
ببخشید جریان این آموزش انگلیسی در خواب(!) چیه؟
کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟
این که میگن با استفاده از ضمیر ناخودآگاه در خواب انگلیسیو یاد میگیرین درسته؟

اين جمله بسيار جذابي هست ، چه عالي ! بخوابيم و ياد بگيرم ، ديگه چي از اين بهتر !

از نظر علمي ثابت شده كه اين متد ميتونه تاثير گذار باشه ، ولي با خودمون صادق باشيم و برسي كنيم چقدر تاثير داره ؟ چند نفر اينطوري يادگرفتند ؟ كه ما هم بخوايم اينطور ياد بگيريم ،

هر چيزي بهايي دارد كه براي انگليسي يا هر زبان ديگري نيز بايد بهاي اون رو بپردازيد و بهاي اون زمان ، انرژي و تمرين و ممارست هست .

amir-yeketaz
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 09:31 صبح
واقعا توضيحتون خيلي كامل بود (حيف كه دكمه ي تشكر نيست!)
ممنون ... واقعا ممنون