PDA

View Full Version : کمک در مورد ساخت این برنامه

baradar
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 16:41 عصر
با سلام
من می خواهم یک برنامه ساخت وب سایت در ست کنم ولی طریقه ایجاد آبجکتهای
صفحه وب مانند (دکمه و ...) را نمی دانم لطفا اساتید عزیز به من کمک کنید
یا یک نمونه کد یا کامپوننت و یا هر چیز دیگری که می تواند مرا دراین کار یاری کند
به من معرفی کنید
با تشکر:لبخندساده:

vcldeveloper
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 17:53 عصر
ولی طریقه ایجاد آبجکتهای
صفحه وب مانند (دکمه و ...) را نمی دانم
درباره فرم های HTML تحقیق کنید. اشیائی مثل دکمه، لیست، و غیره در داخل یک صفحه HTML در داخل فرم های HTML ایجاد میشند.

baradar
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 18:56 عصر
می توانید منبعی برای این کار معرفی کنید
در ضمن من می خوام یک برنامه مشابه فرانت پیج درست کنم

صابر طهماسبی
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 19:14 عصر
برای آشنایی کامل با HTML و آبجکتهای صفحه ی وب بهترین و کاملترین منبع سایت زیر است:

http://www.w3schools.com

من خودم در دلفی تازه کارم اما تا اونجا که اطلاع دارم در داخل خود دلفی باید حداقل به تمام ویژگی ها و متد های یک WebBrowser مسلط باشید.

حسین شهریاری
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 22:04 عصر
سلام

دوست عزیز علاوه بر مواردی که دوستان فرمودند شما در قدم اول باید خود HTML را خیلی خوب یاد بگیرید و مسلط باشید.البته نمیخام خیلی امیدوارتون کنم ولی این کاری که شما میخای بکنی درسته که زیاد کار میبره ولی اصلا کار سختی نیست در اصل شما کافیه دستورات HTML را خوب بلد باشی اون موقه قسمتهای ثابت تگها را در موقع کدنویسی و قسمتهای ممتغیر را توسط اشیاء بصورت داینامیک و پارامتریک به هم بچسبونین.مثلا تگ <title> را در نظر بگیرید:

<title>Text For Title</title>

شما کافیه یه فرم داشته باشی و بخش عنوان را توسط یک Edit که روی فرم هست از کاربر بگیری.بقیه تگ هم که ثابت هست.یا برای حالات مربوط به نوع و سایز قلم میتونی از OptionButton,CheckBox,Combobox استفاده کرده و پارامتر ها را به بخشهای ثابت تگها بچسبونی و توی یه Memo درج،ذخیره و اجرا کنی.یعنی کاری که تمامه باید توی یه Editor مثل Notpad انجام بدی و بعد با پسوند HTM یا HTML ذخیره و سپس اجراش کنی را باید با یه برنامه ریزی دقیق کاملا مکانیزه کنی.

موفق باشید

baradar
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 15:26 عصر
با سلام
دوستان از هم فکری شما بسیار سپاسگزارم

ولی من در قسمت کد نویسی و بلد بودن کدهای اچ تی ام ال مشکلی ندارم
من میخواهم وقتی که کاربر مثلا یک دکمه ساخت این دکمه به صورت ویژوال نمایش داده شود
و بتوانیم خصوصیات این دکمه را در محیط ویژوال تغییر داد و یا حذ ف کرد و وقتی که خصوصیات آنرا تغییر می دهیم و یا آنرا حذف کنیم قسمت کد نویسی به صورت خود کار تغییر کند
مانند نرم افزار دریم ویور که وقتی یک آبجکت را انتخاب میکنیم در قسمت کد نویسی تمام کد مربوط به آبجکت انتخاب می شود
نکته : لطفا کامپوننت بروزر دلفی را بی خیال شید چون اون فقط به صورت استاتیک اشیا را نمایش می دهد
و یک مرور گر وب است

با تشکر

baradar
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 17:00 عصر
کسی نبود به این سوال جواب بده !!!

Felony
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 19:02 عصر
به چه سوالی جواب بده ؟ خوب شما یه سوال خیلی کلی پرسیدید و دقیقا مشکلتون رو مطرح نکردید توقع دارید چی بهتون جواب بدیم ؟ نمونه یک برنامه مثل FrontPage بنویسیم و بهتون بدیم ؟!

baradar
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 09:50 صبح
با سلام
من فقط می خوام بدونم چطوری می تونم یک آبجکت وب رو بسازم و اون رو ویرایش کنم

baradar
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 14:28 عصر
کمممممممممممممممممممممممم مممممممممممممممک کنید !!!:گیج:

baradar
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 10:40 صبح
یعنی هیچکس تو این انجمن به این بزرگی نمی تونه جوال منو بده:متعجب:

baradar
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 10:52 صبح
مثل اینکه فقط تو ایران باید در مورد برنامه های بانک اطلاعاتی بحث کرد
و فراتر از ون نمی شه برنامه ای ساخت
لطفا اعتراض نکنید چون
آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است

مهران رسا
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 11:31 صبح
مثل اینکه فقط تو ایران باید در مورد برنامه های بانک اطلاعاتی بحث کردآهان ، منظورتون اینه که بحث در مورد بانک های اطلاعاتی فقط مختص کشور ایران هست ؟

عنوان تاپیک : کمک در مورد ساخت این برنامه .
شما چند درصد از کد این برنامه رو نوشتی ؟ انتظار نداری که اینجا کسی به سفارش شما کد نویسی کنه ؟

baradar
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 11:53 صبح
سلام
من فقط مشکلم توایجاد یک آبجکت است(مثلا دکمه و اینکه وقتی حذفش می کنیم کدش هم حذف بشه)
در ضمن من که ازتون نخواستم برنامه رو برام بنویسید من فقط خواستم یک راهنمایی کنید یا منبعی برای
آموزش این کار برایم معرفی کنید
در ضمن مگه اینجا انجمن رفع اشکال همین چیزا نیست !!!

vcldeveloper
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 12:31 عصر
من فقط مشکلم توایجاد یک آبجکت است(مثلا دکمه و اینکه وقتی حذفش می کنیم کدش هم حذف بشه)
اون چیز که لازم بود برای خارج کردن شما از بن بست گفته بشه، گفته شد. بعد از اون دیگه شما فقط همون سوال اولیه رو به همون شکل اول دائما تکرار کردید.

انتظار نداشته باشید که اینجا اولا افراد وقت بزارند و عنوان تاپیک، و محتوای پست شما را رمزگشایی کنند، تا بفهمند شما واقعا چی میخواید؛ و ثانیا اینکه افراد از ب بسم الله تا نون والضالین را خط به خط به شما توضیح بدند. افراد به تناسب وقتی که دارند، کلیدهایی در اختیار شما قرار میدند که خودتون با استفاده از آنها سریعتر به جواب برسید.

حسین شهریاری
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 17:34 عصر
سلام

با احترام به فرمایش کلیه دوستان....

مثل اینکه فقط تو ایران باید در مورد برنامه های بانک اطلاعاتی بحث کرد
و فراتر از ون نمی شه برنامه ای ساخت
لطفا اعتراض نکنید چون
آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است

دوست عزیز جناب baradar اگه شما واقعا کارتونا شروع کرده بودید همون مطالبی که بنده براتون نوشتم میتونست به شما ایده بده.در ضمن کاری که شما میخای انجام بدی شق القمر نیست.یه مقدار حوصله و یه آدم بیکار میخاد که فقط با تعداد زیادی اعمال شرط اون کار را انجام بده.و فکر هم نمیکنم کاری که شما دارین میکنید فراتر از بانکهای اطلاعاتی باشه و خودتون مطلب را بزرگش کردین.

موفق باشید