PDA

View Full Version : سوال: کار با مقدار برگشتی (عبارت Print) از stored procedure در دلفی

hamid-nic
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 21:34 عصر
سلام دوستان وقتتان بخیر

به طور مثال اگر sp زیر را برای insert داشته باشیم

CREATE Procedure sp_Table1_Insert

@codee int,

@name nvarchar(20),

@family nvarchar(30),

@namefahter nvarchar(20)

As

IF Exists (SELECT * FROM dbo.table1 WHERE Codee = @Codee)

Begin

Print 'کد وارد شده تکراری است'

Return (-1);

End Else

Begin

Insert Into Table1

(
,[name],[family],[namefahter])

Values

(@codee,@name,@family,@namefahter)

End

در دلفی چگونه مورد

[code] Print 'کد وارد شده تکراری است'
قابل رویت است که به توان آن را نمایش داد یا مثلا مقدار Print را در یک پیام نمایش داد ؟
با تشکر

vcldeveloper
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 22:00 عصر
اون Print برای دلفی ارزشی نداره. اگر میخواید SP شما مقداری برگشت بده، اگر مقدار به صورت مجموعه رکورد هست، می تونید با SELECT این کار رو انجام بدید. اگر بصورت داده های منفردی مثل string, integer, boolean، و امثالهم هست، باید برای SP پارامترهای خروجی تعریف کنید، و مقدار مورد نظر را به آن پارامترها اختصاص بدید. در اون صورت، می تونید در دلفی مقدار پارامترها را از طریق خصوصیت Parameters به دست بیارید.

hamid-nic
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 23:18 عصر
ممنون جناب کشاورز .
من چون این کار را در یک برنامه تجاری دیده بودم خواستم بدونم که به چه شکلی میشه این کار را کرد . حالا نمی دونم شخص سازنده مستقیم همین عبارت های Print را بصورت پیام به کاربر نشون می داد یا اینکه اومده بوده برای هر خطا پیامی تعریف کرده بود . چون پیام موجود در رویه با پیامی که به کاربر نشون می داد یکی بود .

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 09:41 صبح
سلام.احتمالا در برنامه در Application event در رویداد onexception اومده خطاها رو هندل کرده و خطای مورد نظر رو اونجا به کاربر نمایش میده.
من در برنامه خودم همین کارو کردم