PDA

View Full Version : مشکل سرویس ها در ویندوز 7

صابر طهماسبی
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 06:49 صبح
سلام
من برنامه ی زیر را با دلفی 2009 نوشتم که یک ServiceApplication است روی xp بدون هیچ مشکلی کار می کند اما درویندوز 7 سرویس نصب می شود اما اجرا نمی شود.
از دوستان خاهش می کنم اگه ممکنه راهنمایی کنند.
برای نصب برنامه از دستور :

ReminderService /install

و برای اجرای آن از دستور

net start reminder

در محیط cmd باید استفاده کرد.

همچنین برای متوقف ساخت آن دستور

net stop reminder

و برای حذف آن دستور

ReminderService /uninstall

بکار برده می شود.
(ببخشید که دستورات بالا را نوشم، می دانم دوستان با این دستورات آشنایی دارند اما فکر کردم شاید برخی از دوستان نخواهد کد برنامه را باز کنند و نام سرویس را ببینند)

صابر طهماسبی
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 16:38 عصر
کسی جواب رو نمی دونه؟
تا دوروز دیگه باید مشکلش رو رفع کنم اگه میشه کمک کنید:ناراحت:

vcldeveloper
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 18:16 عصر
اگر سرویس هست، پس چرا فرم داره؟! سرویس ها به طور عادی قابلیت تعامل با کاربر را ندارند، غیر از اینکه آنها را به صورت Interactive معرفی کرده باشید. توی ویندوز 7 سرویس ها کلا در یک Desktop دیگه اجرا میشند.

نصب می شود اما اجرا نمی شود
اجرا نمیشه، یعنی چی؟ یعنی سرویس Start نمیشه؟ یا Start میشه، و شما فرم هایش را نمی بینید؟ کلا طراحی سرویس به این شکل اشتباه هست. سرویس اگر میخواد با کاربر تعامل داشته باشه، باید یک برنامه رابط براش نوشت که فرم ها و رابط کاربر در اون برنامه باشند، و سرویس هر وقت میخواد با کاربر تعامل داشته باشه، به اون برنامه اطلاع بده، و اون برنامه از طریق رابط کاربرش با کاربر ارتباط برقرار کنه، نه خودِ سرویس مستقیما با کاربر.

صابر طهماسبی
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 06:20 صبح
ممنونم آقای کشاورز
من فرم هایی را که باید به کاربر نمایش داده شوند در داخل سرویس تعریف کردم و هنگامی که روی آیکون سرویس در کنار ساعت ویندوز راست کلیک میشه منوی پاپ آپ نمایش می ده و کاربر با انتخاب گزینه ها فرم را show می کنه.
آیا منظور شما این است که فرم ها را در قالب یک برنامه ی جدا بنویسم و هر وقت لازم شد آنها را اجرا کنم؟
اینها تصاویر برنامه هستند در XP:

vcldeveloper
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 19:21 عصر
آیا منظور شما این است که فرم ها را در قالب یک برنامه ی جدا بنویسم و هر وقت لازم شد آنها را اجرا کنم؟
بله

-------