PDA

View Full Version : مبتدی: نصب SQL Server بصورت Local

x_p_sp2
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 10:44 صبح
سلام خدمت کليه دوستان عزيز
اگه ميشه منو راهنمايي کنيد.
من يک برنامه با C# 2008 و با بانک sql 2008 نوشتم. مي خواستم اونو تو يک سيستم localنصب کنم. ولي نمي خواهم sql 2008 رو نصب کنم. چون زمان زيادي براي نصبش بايد صرف بشه.
مي خواشتم بدونم آيا راه سريع و بي درد سري وجود داره براي اين کار يا برنامه کم حجمي که بشه ديتابيس رو بهش attach کرد؟
و اينکه وقتي به جاي sql server در سي شارپ از sql server database file مي خواهم استفاده کنم error ميده که ورژن بانکت با ورژن انجين ويژوال استديو همخوني نداره . اين رو چطوري ميشه رفع کرد.
ممنون از راهنمايي هاي شما پيشاپيش

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 11:02 صبح
سلام.برای مورد اول شما میتونی نسخه Sql server express رو از سایت مایکروسافت دانلود کنید و اونو نصب کنید که 2-3 دقیقه بیشتر زمان نمیبره که همون engine sql server هست.
برای مورد دوم ویژوال استودیو از sql نسخه 2005 استفاده میکنه در صورتی که شما دارید با نسخه 2008 کار میکنید که این مشکل ساز میشه.
موفق باشید

x_p_sp2
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 14:36 عصر
من اون نسخه رو گرفتم ولي جايي براي attach کردن پيدا نکردم
ميشه منو بيشتر راهنمايي کني ؟؟

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 15:08 عصر
سلام.اون نسخه محیط ویژوالی برای attach نداره.شما باید با دستوراتی مانند Sp_attach_Single_File_db و دستورات osql کار کنید.

x_p_sp2
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 08:25 صبح
سلام.اون نسخه محیط ویژوالی برای attach نداره.شما باید با دستوراتی مانند Sp_attach_Single_File_db و دستورات osql کار کنید.

خوب چطور ميتونم sql engine ويژوال استديو رو از 2005 به 2008 تبديل کنم؟

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 09:06 صبح
شما در ویژوال استودیو وقتی میخواهید کانکت شوید لیست سرورهارو به شما میده که شما سرور 2008 رو انتخاب کن.
موفق باشید

x_p_sp2
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 09:18 صبح
شما در ویژوال استودیو وقتی میخواهید کانکت شوید لیست سرورهارو به شما میده که شما سرور 2008 رو انتخاب کن.
موفق باشید

شما در صحبت هاي بالا فرموديد که ويژوال استديو 2008 از sql2005 استفاده ميکنه. منظورم اينه که چطور ميتونم از sql 2008 database file تو سي شارپ استفاده کنم که error ورژن نده ؟