PDA

View Full Version : چگونه برنامه نویسی را شروع کنم؟

reshehri
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 07:53 صبح
سلام
مي خواهم برنامه نويسي كار كنم بهتر است با كدام نرم افزار شروع كنم؟
البته مقداري ويژوال بيسيك6 كار كردم حالا مي خواهم دلفي كار كنم آيا بنظر شما براي كار با دلفي نرم افزار برنامه نويسي خاصي بعنوان پيشنياز بايد كار شود يا خير؟

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 09:07 صبح
سلام.نه نیازی به نرم افزار خاصی نیست. میتونید به کلاسهای آموزشی مراجعه کنید یا کتابهای انگلیسی beginner رو مطالعه بفرمائید بعد اگر سوال یا ایرادی برای شما رخ داد در اینجا مطرح کنید تا راهنمایی بشید.
موفق باشید

ztx4
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 09:19 صبح
سلام
مي خواهم برنامه نويسي كار كنم بهتر است با كدام نرم افزار شروع كنم؟
البته مقداري ويژوال بيسيك6 كار كردم حالا مي خواهم دلفي كار كنم آيا بنظر شما براي كار با دلفي نرم افزار خاصي بايد كار شود يا خير؟

سلام
دوست گرامی
اولا احساس می کنم سوالتون رو در جای درستی مطرح نکردید.
تالار های زیادی در این سایت وجود داره.
دوما پاسخ:

فرموده بودید می خوام دلفی کار کنم ، از چه نرم افزاری استفاده کنم.
نمی دونم چه قدر راجه به برنامه نویسی اطلاعات دارید اما توجه داشته باشید که برنامه نویسی مثل کار های دیگه ی کامپیوتری نیست.
مثلا این سوال شما در زمینه ی فعالیت گرافیکی درسته.یعنی شما می پرسید می خوام گرافیک کار کنم،از چه برنامه ای استفاده کنم؟اساتید هم به شما مثلا 3Dmax رو پیشنهاد می کنند.
اما نرم افزار ماجرای متفاوتی داره.
علم برنامه نویسی سوای کامپایلر و زبانه.
کامپایلر (یا همون برنامه ای که شما در خواست معرفی اش رو داشتید و می خواستید با اون شروع کنید) مرحله ی آخر کاره ،نه اولش.

شما در ابتدا باید یک زبان برنامه نویسی رو انتخاب کنید،در رابطه با اون زبان کتاب بخونید.بعد به دنبال کامپایلری مناسب برای اون زبان باشید.

اگر می خواهید دلفی کار کنید باید کامپایلر مناسب با دلفی تهیه کنید که اساتید دلفی کار حتما معرفی خواهند کرد.
امیدوارم مفید بوده باشه.