PDA

View Full Version : سوال در مورد برد ARM9

Felony
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 05:25 صبح
:لبخندساده:سلام ،

من برای یک کار تحقیقاتی دارم برد ARM9 ی که لینکش رو در زیر قرار دادم تهیه میکنم :

http://www.developmentboard.net/index.php/productdetail/Development+board/ARM9/SAMSUNG/S3C2440/MINI2440v2+with+3.5%22+LCD/info/1
:گریه:ولی قیمتش خیلی غیر منصفانه هست ، قیمت توسایت رو ببینید ، اون وقت تهران تو پاساژ امجد میده 250 هزار تومان ! ، کسی جای دیگه ای سراغ نداره این برد رو بفروشه ؟
اگر 7 اینچش بود که چه بهتر .

حال برام یک سوال پیش اومده ، آیا این برد یا نصب Windows CE میتونه برنامه های 32 بیتی نوشته شده با دلفی رو اجرا کنه ؟ ( احتمالا باید بتونه )

واینکه همونطور که در صفحه مشخصات میبینید برد دارای صفحه لمسی هست ، آیا میشه از طریق امکانات صفحات لمسی که دلفی در اختیار برنامه نویس قرار میده با صفحه لمسی ارتباط برقرار کرد ؟ منظورم این هست اینترفیسی که در Windows CE برای صفحات تاچ ارائه میشه با ویندوز معمولی یکسان هست ؟ چون دلفی در ویندوز معمولی به راحتی با مانیتورهای لمسی ارتباط برقرار میکنه .

متشکر .

farzadsw
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 18:33 عصر
قیمتش تو ایران همون حدود 200 تومنه (من خودم دنبال خریدش نبودم ، از بقیه شنیدم)

کامپایلر شما باید اون پلتفورم رو ساپورت کنه . معمولا IDE هایی که تو ویندوز وجود دارن فقط برای پلتفورم اینتل x86 برنامه رو کامپایل میکنن و جون ویندوز شما هم برای پلتفورم x86 هست ، برنامه ها رو اجرا میکنه.
ویندوز ce برای پلتفورم های مختفی پورت شده (اختصاصی شده) ، از جمله arm9 . بنابر این شما باید یه ide (کامپایلر یا toolchain ) مخصوص windows ce پلتفورم arm9 داشته باشید .
برای زبان های c++ و C# (دات نت) تولچین مخصوص windows ce (همه پلتفورمهاش) وجود داره ولی از دلفی خبر ندارم.

Felony
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 18:43 عصر
از کجا میتونم در این مورد اطلاعات کسب کنم و مطمئن بشم که برنامه های دلفی روش اجرا میشه یا نه ؟
اگر برنامه های دات نت روش اجرا بشه مطمئنا برنامه های نوشته شده توسط Delphi Perism هم باید روش اجرا شه ، ولی ترجیح میدم وارد بحث Net. نشم .

ممنون .

DAMAVAND
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 20:36 عصر
از کجا میتونم در این مورد اطلاعات کسب کنم و مطمئن بشم که برنامه های دلفی روش اجرا میشه یا نه ؟
اگر برنامه های دات نت روش اجرا بشه مطمئنا برنامه های نوشته شده توسط Delphi Perism هم باید روش اجرا شه ، ولی ترجیح میدم وارد بحث Net. نشم .

ممنون .

با دلفي Win32 نميشه براش برنامه نوشت متاسفانه .تنها راه همون .Net هست فرقي نميکنه با C# يا Delphi Perism ميتوني براش برنامه بنويسي.