PDA

View Full Version : سوال: بهترین راه حل برای پیاده سازی یک سیستم یکپارچه

mahdi_farhani
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 12:17 عصر
باسلام
با توجه به سناریو زیر نیاز به همفکری دارم ، که بتونم یک پایگاه داده اصولی و بهینه برای یک سیستم یکپارچه ایجاد کنم . لطفاً پاسخ های خودتون رو با دلیل علمی بیان کنید.پیشاپیش از همه دوستانی که در این بحث شرکت میکنن تشکر میکنم.

یک شرکت خدماتی در سطح شهر دارای چند نمایندگی می باشد ،هر یک از نمایندگی ها کاربران مختلف با سطح دسترسی های مختلفی دارند . مدیر شرکت در دفتر مرکزی باید امکان مشاهده کلیه اطلاعات را داشته باشد.
هر یک از نمایندگی ها نیاز به یکسری اطلاعات پایه دارد ( انواع مختلف محصولات ، فروشنده ها ، خریداران و...)
مشتری پس از مراجعه به یکی از نماینده ها اقدام به تکمیل فرم کاغذی میکند ، پس از تکمیل فرم کاغذی اپراتور مرکز فرم های تکمیل شده را وارد سیستم میکند.

دیتابیس اصلی سیستم بر روی یکی از دیتاسنترهای شهر نصب شده است ، و همه مراکز از طریق اینترنت به این پایگاه داده متصل شده و اطلاعات لازم را فراخوانی میکنند.

مشکلاتی که تا الان به ذهن خودم رسیده و هنوز راه حلی قانع کننده ای براشون پیدا نکرده ام:
1- در صورت قطع اینترنت ، نمایندگی چه کار باید بکند؟!
راه حل پیشنهاد شده استفاده از دیتابیس آفلاین و Replication است ،که خود این مشکلات خاص خودشه داره
2-ثبت نام یک مشتری در چند نمایندگی
چون به صورت فرم کاغذی هست و بعد از چند ساعت وارد سیستم میشود باید راه حلی برای این مشکل پیدا شود.
اگر مشتری در سیستم قبلاً ثبت نام کرده باشد زیاد مشکل خاصی نداریم ، اینجا مشکلی که هست برای آندسته از مشتریانی هست که قبلاً در سیستم ثبت نشده اند و چون سیستم کاملاً به هنگام نیست ، مشکل افزونگی و همگام سازی اطلاعات را داریم

این سیستم دارای Win App و یک سیستم Web App است که باید با همون دیتابیس اصلی کار کنه
زبان در نظر گرفته شدهC# و ASP.NET است.
اتصال برنامه تحت ویندوز به دیتابیس از طریق وب سرویس پیاده سازی خواهد شد

استفاده از سیستم های توزیع شده تا چه حد میتونه کمک کنه ؟

merlin_vista
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 22:14 عصر
2-ثبت نام یک مشتری در چند نمایندگی ....
راه حلی که به ذهنم الان میرسه اینه که شما قبل از ثبت نام اطلاعات جدید ( نه همه اطلاعات ) را از دیتابیس اصلی گرفته و بعد عملیات چک کردن مشتری و ثبت نام را انجام دهید .

mahdi_farhani
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 22:16 عصر
راه حلی که به ذهنم الان میرسه اینه که شما قبل از ثبت نام اطلاعات جدید ( نه همه اطلاعات ) را از دیتابیس اصلی گرفته و بعد عملیات چک کردن مشتری و ثبت نام را انجام دهید .

اگر اتصال قطع شده بود دیگه نمیشه اینکارو کرد!!

ricky22
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 22:56 عصر
به نظرم اگه بین نمایندگی شبکه تشکیل بدید نیازی به اینترنتم نیست
فقط این مهمه که چند نمایندگی؟

mahdi_farhani
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 22:58 عصر
1- هزینه زیاد برای ایجاد شبکه
2- فاصله زیاد ( مرکز اصفهان 3 نمایندگی ، شهرضا ، کاشان ، مبارکه و...)
3-قطعی شبکه هم ممکنه باشه ، پس نمیشه گفت شبکه بهتر از اینترنت است

ricky22
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 23:14 عصر
اطلاعات را در دیتابیس local ذخیره کن لحظه ای یا در بازه ی زمانی معین همزمان سازی کن هر مثلا 12 ساعت یک بار هم سمت سرور افزونگی رو از بین ببر.این مشکل قطعی اینترنت را کاریش نمیشه کرد شما هراتصالی بر قرار کنی میشه گفت ممکنه قطع بشه