PDA

View Full Version : سوال: فراخوانی توابع از سایتهای دیگه

iman65
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 14:10 عصر
سلام
سوالی در مورد include‌ داشتم
می خواستم فایلی که میخوام تو اسکریپت include کنم رو در هاست خودم قرار بدم
روش خاصی داره و یا به همین صورت انجام میشه ؟
include 'www.mydomain.com/func.php
می خوام کاربر نتونه اسکریپت رو بفروشه و یا منتشرش کنه
در ضمن راهی هست که این فایل توسط همون دامنه ای که اسکریپت رو میخره فقط خونده بشه ؟
یعنی اگر دامنه x.com از من اسکریپت رو خرید من تو فایلاش آدرس include رو به روش بالا بدم ولی فقط همون دامنه x.com‌ اجازه دسترسی خوندن رو داشته باشه
تشکر از دوستان

امیـرحسین
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 15:12 عصر
اول اینکه include با www نیست. برای include باید مسیر واقعی سرور داده باشه یا مسیر relative.
برای حفاظت از اسکریپتتون به نظر من بهترین راه، هاست اسکریپتتون و ایجاد یک web service هست. به این صورت که اسکریپت همیشه در سایت شماست و کاربرها با اتصال به web sevice شما، از امکاناتش استفاده می کنند.

iman65
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 17:38 عصر
یک مثال ساده در مورد وب سرویس می تونید بزنید ؟
من دقیقا همین رو لازم دارم ولی نمی دونم به چه صورت عمل کنم
اگر منبعی که توضیح داده باشه هم بفرمایید من پیگیری میکنم
امیـرحسین
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 20:26 عصر
روش استاندارد SOAP و اینجور کارهاست که یکم کار تخصصی نیاز داره ولی ارزشش رو داره.
روش دیگه API و Request هست. مثلا http://disqus.com یک سیستم کامنت ارائه میده که کلا براساس request عمل می کنه یعنی مثلا به شما یک key میده و موقعی که میخواد یک کامنت ثبت کنید، باید متن کامنت و نام و اینا رو به آدرس مشخصی که بهتون میده POST کنید. همه چیز خوبه و هیچ سورسی هم دست کلاینتها نیست ولی خوب مسلما همه بار پردازشی روی خودشون قرار گرفته.

yasgig
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 20:34 عصر
آره من خودم وب سرویسی که نوشتم از این روش استفاده کردم.
دانلود اسکریپت (http://www.yasgig.ir/web_service/php_web_service_yasgig.zip)
نمونه اسکریپت (http://www.yasgig.ir/web_service/test)

hadiaj168
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 09:39 صبح
سلام

جناب yasgig
اسکریپت کد شده شما باعث شد حس کنجکاوی گل کنه و بعد از کلی کلنجار رفتن و پیدا کردن کد اصلی فهمیدیم که هیچی ..!
من که نفهمیدیم منظور شما از این اسکریپت چی بود؟

اما در جواب آقای iman65:
میشه با $_SERVER['HTTP_REFERER']; مسیر سایت درخواست کننده اسکریپت رو بدست آورد و با چک کردن دیتا بیس که آیا سایت مورد نظر هزینه پرداخت کرده یا نه کار رو ادامه داد.

yasgig
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 14:24 عصر
من که نفهمیدیم منظور شما از این اسکریپت چی بود؟
منظورم این بود که سورس اصلی این اسکریپت توی سایت منه و این اسکریپت فقط اونو فراخوانی میکنه.یعنی اگه من بخوام این اسکریپت رو می تونم به هر شکل دلخواه تغییر بدم و توی سایتهایی که از این اسکریپت استفاده میشه هم تغییراتی که من اعمال کردم اعمال میشه.

میشه با $_SERVER['HTTP_REFERER']; مسیر سایت درخواست کننده اسکریپت رو بدست آورد و با چک کردن دیتا بیس که آیا سایت مورد نظر هزینه پرداخت کرده یا نه کار رو ادامه داد.
عینا من هم همینکارو کردم ولی من این کارو با $_SERVER['SERVER_NAME']; انجام دادم.اگه کسی اسکریپت رو خریداری نکنه لینک ما هم توی سایت کاربر نشون داده میشه ولی اگه خریداری کنه لینک ما از سایتش حذف میشه.

iman65
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 15:27 عصر
انجام شدددددددد
ممنون همه
خیلی کارم راه افتاد
دقیقا همونی شد که می خواستم
از دوستان ممنون

xoogle.ir
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 17:05 عصر
انجام شدددددددد
ممنون همه
خیلی کارم راه افتاد
دقیقا همونی شد که می خواستم
از دوستان ممنون
خوشحالم دوست عزیز
اما اگه میشه توضیح بده که از چه راهی این کار رو انجام دادی تا بعدا دیگران هم بتونن استفاده کنن!

iman65
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 17:48 عصر
دقیقا همون اسکریپتی که دوستمون کد کردن و واسه دانلود گذاشتن رو تکمیل کردم با یکی از دوستانم
جالب شد
اگه فایل رو دانلود کنید کامل راهنمایی می کنه
موفق باشین

yasgig
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 23:19 عصر
من این اسکریپت رو واسه نمونه گذاشته بودم و اگه می گفتین سورس اصلیشو بهتون می دادم.به هر حال خوشحالم که مشکلتون حل شد.
موفق باشید!

iman65
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 23:36 عصر
اگه اسکریپتی که شما هم کار کردید رو کامل به من بدید ممنون میشم اون هم بررسی کاملتری کنم یک چیز عالی تولید کنم
ایمیل من
iman_izma@yahoo.com