PDA

View Full Version : چرا firefox من 280مگابایت حافظه می بره؟

ایمان اختیاری
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 10:14 صبح
سلام ..
یه سوال .. امروز داشتم پروسس ها رو نیگا می کردم دیدم فایرفاکس جدود 280 مگابایت حافظه اشغال کرده .. گفتم خب شاید history و ایناش زیاد شده رفتم هر چی داشت پاک کردم بازم کم نشد .. حتی صفحه هم باز نبود :گیج:
فایرفاکس شما هم اینجوریه یا این مشکل داره؟
ورژنشن هم 3.6.3
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=48993&d=1273903998

Alireza_Salehi
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 12:25 عصر
عادیه....
100 مگابایت که واسه شروعشه اگه تعداد tab ها زیاد بشه و اون tab ها حاوی صفحات سنگین باشن همین جوری برات رم مصرف میکنه...
البته بستگی به افزونه های نصب شده هم داره...

vcldeveloper
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 12:53 عصر
عادیه....
100 مگابایت که واسه شروعشه اگه تعداد tab ها زیاد بشه و اون tab ها حاوی صفحات سنگین باشن همین
جوری برات رم مصرف میکنه...
همچین عادی هم نیست، فایرفاکس 3.6.3 من با 17 Extension، و 15 Plug-in فعال، در هنگام شروع به کار؛ حدودا 40 مگ حافظه استفاده میکنه، و با باز کردن همین صفحه ایی که الان درش هستیم، به عنوان تنها تب باز، میزان حافظه مصرفی اش به 65 مگابایت میرسه.

mehdi.mousavi
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 13:05 عصر
همچین عادی هم نیست، فایرفاکس 3.6.3 من با 17 Extension، و 15 Plug-in فعال، در هنگام شروع به کار؛ حدودا 40 مگ حافظه استفاده میکنه، و با باز کردن همین صفحه ایی که الان درش هستیم، به عنوان تنها تب باز، میزان حافظه مصرفی اش به 65 مگابایت میرسه.

جالبه. منم آزمایش کردم برای رسیدن به این تاپیک میزان حافظه مصرفی 122MB شدش. البته رو Browser من 29 تا Extension و 16 تا Plugin نصبه. Browser من که تو حالت Safe Mode بالا میاد 38MB حافظه میبره... اما تو حالت عادی، وقتی چند صفحه رو تواما باز میکنم معمولا این میزان به 240MB میرسه.

امکانش هست براتون تو حالت Safe Mode هم این میزان رو نگاه کرده، اعلام کنید؟

Nima_NF
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 13:05 عصر
بررسی کنید ببینید که skin / theme یا چنین موارد خاصی نصب نکردید؟
چون این موارد رسمی نیستند و ممکن هست توسط کاربری ناشی بد طراحی شده باشند و کنترل حافظه را فراموش کرده باشند!

ضمنا همین موضوع می تواند در طراحی اشتباه یک Extension هم صادق باشد.

حامد مصافی
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 13:16 عصر
فاير فاكس از ابتدا اين مشكل رو داشت.
با افزايش حجم ديتابيس مصرف حافظه نرم افزار هم بالا ميره.
معمولاً خالي كردن history به تعادل مصرف كمك مي كنه ( كه البته من اين راهو دوست ندارم)

Open-Source
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 13:24 عصر
فایر فاکس از بچگیش تا حالا این مشکل حافظه رو داره.

Netsky
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 13:25 عصر
به نظر من هم كه فايرفاكس زياد حافظه مصرف ميكنه . من الان با كروم 10 تا تب رو باز كردم مصرف حافظه حدود 34 مگابايت هست .
قربون لارس باك جيگر طلا برم كه عجب چيزي درست كرده ............
به نظر من اگه از كروم استفاده كنيد ، خيلي راحت تر ميشيد .........

حامد مصافی
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 13:30 عصر
اگر firebug و web developer و بقيه چند هزار افزونه فايرفاكس نبود ازش استفاده نمي كردم!

ایمان اختیاری
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 15:40 عصر
توی حالت safemode تقریبا نصف این مقدار حافظه رو گرفت .. اکستنشن زیادی هم نصب نکردم .. تم هم vista aero گذاشتم ...
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=49013&stc=1&d=1273923590

Salar Ashgi
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 16:48 عصر
با استفاده از نرم افزار Firefox Ultimate Optimizer میتونید مقدار مصرفی رم توسط Firefox رو در حد

کیلوبایت و یا مقدار خیلی جزیی مگابایت (حدودا 1 مگابایت) برسانید !

این عکس از سیستم خودمه ؛ منم تعداد زیادی افزونه نصب کردم و این مقدار مصرفی رم هستش :

http://salarcpp.persiangig.com/3/In%20Win7.png

mehdi.mousavi
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 17:32 عصر
با استفاده از نرم افزار Firefox Ultimate Optimizer میتونید مقدار مصرفی رم توسط Firefox رو در حد کیلوبایت و یا مقدار خیلی جزیی مگابایت (حدودا 1 مگابایت) برسانید !

سلام.
بنظرم این بیشتر به Malware شباهت داره تا محصولی که واقعا اینکارو انجام بده.
الان که خط قبل رو نوشتم، یه جستجو کردم و دیدم خیلی ها مثل من بهش شک دارن.

شما یه زحمتی بکشید. توی Task Manager، از منوی View گزینه Select columns رو انتخاب کنید و گزینه Virtual Memory Size رو روشن کنید و اینبار میزان حافظه مصرفی در ستون Mem Usage و VM Size رو بگید.

ممنونم.

Behrouz_Rad
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 17:41 عصر
شما یه زحمتی بکشید. توی Task Manager، از منوی View گزینه Select columns رو انتخاب کنید و گزینه Virtual Memory Size رو روشن کنید و اینبار میزان حافظه مصرفی در ستون Mem Usage و VM Size رو بگید.

فکر نمی کنم از VM استفاده کنه چون من الان امتحان کردم و قبل و بعد از استفاده از Firefox Ultimate Optimizer، هر دو بار 217000 کیلوبایت بود و فرقی نکرد...

#target
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 17:48 عصر
به نظر من اگه از كروم استفاده كنيد ، خيلي راحت تر ميشيد .........
بابا اون که تحریمه . لینک دیگه ای برا دانلود .Deb Package برا Ubuntu داری . البته من از این کروم اصلا خوشم نمی یاد فقط Opera
ولی خوب می خوام امتحانش کنم

Netsky
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 18:32 عصر
بابا اون که تحریمه
از طرف خود گوگل آره تحريمه . ولي سايت هايي مانند كمياب آنلاين و دانلود دات كام و فايل هيپو واسه همچين مواقعي هستش دوست عزيز .

لینک دیگه ای برا دانلود .Deb Package برا Ubuntu داری
آره چرا نداشته باشم .
Google.com (http://www.google.com) :لبخند: . خب دوست عزيز يكم سرچ كن پيدا ميكني .

البته من از این کروم اصلا خوشم نمی یاد فقط Opera ولی خوب می خوام امتحانش کنم
اتفاقا منم اصلا از اوپرا خوشم نمياد . واقعا من نميدونم چه طوريه كه ميگن سرعتش با كروم برابره . البته در مقابل فايرفاكس و اينترنت اكسپلورر كه اوپرا واقعا خيلي خوبه ولي در مقابل كروم از نظر سرعت حرفي براي گفتن به نظر من نداره . البته واقعا از كاراي ابتكاري كه اوپرا انجام ميده خوشم مياد . مثل همين قابليتي كه دنياي مرورگر ها رو متحول كرد . يعني قابليت Tabbed Browsing . به نظر من شما امتحان كن خوشت مياد بد رقم .

Salar Ashgi
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 18:59 عصر
بنظرم این بیشتر به Malware شباهت داره تا محصولی که واقعا اینکارو انجام بده.
الان که خط قبل رو نوشتم، یه جستجو کردم و دیدم خیلی ها مثل من بهش شک دارن.

جناب موسوی ، والا ما از خیلی ها شنیدیم رو سیستمشون خوب جواب داده .

چنین گزینه ای رو من ندیدم .

Alireza_Salehi
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 19:19 عصر
جناب موسوی ، والا ما از خیلی ها شنیدیم رو سیستمشون خوب جواب داده .
چنین گزینه ای رو من ندیدم .

این حافظه ای که برای شما نشون میده به طرز خارق العاده ای عجیبه ، یعنی یک نرم افزار ویندوزی با این همه دنگ و فنگ فقط 800 کیلو بایت؟:متفکر::متعجب:

با افزونه های زیر برای من حدود 100 مگابایت مصرف میکنه....
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=49023&stc=1&d=1273936697

به نظر من از لحاظ عملی امکان پذیر نیست و صرفا یک ترفنده ، یا این که اطلاعات رو از روی رم به حافظه مجازی انتقال میده و در واقع با هارد کار میکنه و سرعت مرورگر در واقع کمتر هم خواهد شد....

اصلا مگه 100 مگ رم مهمه؟ 300 مگ هم مصرف کنه خیلی مهم نیست، 4 گیگا بایت رم که دیگه قیمتی نداره....

mehdi.mousavi
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 20:56 عصر
سلام.
من بیشتر جستجو کردم، به این snapshot رسیدم:

http://files.bluefang-logic.com/images/ff_mem_usage2.png

به این دو تصویر دقت کنید. وقتی Page Fault اونطور رفته بالا، یعنی به این تعداد وقفه بین انتقال دادن داده ها از Disc به RAM رخ داده. به عبارت دیگه، این برنامه باعث میشه داده ها روی Disc ریخته بشه، تا اینکه توی RAM قرار بگیره که این واقعا بده! در مورد Malware بودنش هم تا خودم آزمایش نکنم نمیتونم حرفی بزنم، اما اینطور که خوندم بعضی ها گزارش کردن که برخی اطلاعات از ماشینی که این برنامه روش نصبه به سایتهای خاصی ارسال شده.

موفق باشید.

taghvajou
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 21:33 عصر
همین مشکل دهن منو هم سرویس کرده! نمیشه یه افزونه واسه این کار نوشت:گریه:

یه آدرس بدین ما هم امتحان کنیم، فدای سرتون اگه مال ویر هم باشه، مثل گلسنگ با هم به تفاهم میرسیم دیگه

Behrouz_Rad
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 21:57 عصر
http://www.freedownloadscenter.com/Network_and_Internet/Misc__Web_Browser_Tools/Apro_Firefox_Ultimate_Optimizer_Download.html

Salar Ashgi
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 22:12 عصر
اما اینطور که خوندم بعضی ها گزارش کردن که برخی اطلاعات از ماشینی که این برنامه روش نصبه به سایتهای خاصی ارسال شده.

متوجه منظورتون نشدم ، میشه کمی واضحتر بگید ؟

یعنی برنامه یکسری فعالیت های جاسوسی انجام میده ؟

Salar Ashgi
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 22:20 عصر
در ضمن مورد توجه دوستان که جهت بهینه سازی دو مورد زیر رو هم تست کنید :

یک افزونه (رایگان) جهت بهینه سازی CPU , RAM (http://www.savememoryfirefox.com/)
یک نرم افزار (رایگان) 400 کیلوبایتی جهت انجام این کار بنام Speedy Fox (http://download.softpedia.com/dl/2215860ffeb7d82f3f2422e7b6b10064/4beee3c0/100136719/software/internet/speedyfox.exe)

موفق باشید .

m.hamidreza
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 23:20 عصر
تنها دلیلی که باعث شد رَم لپ تاپمو از 512 به 1 :لبخند: ارتقاء بدم همین فایرفاکس بود! فتوشاپ بخوبی با گرافیگ 128 و رَم 512 کار میکرد ولی فایرفاکس کار نمیکرد و مجبور بودم مثلا مکافی رو Disable کنم تا از هنگ در بیاد...
مصرف حافظش اصلا خوب نیست من تا 400 مگابایت هم باهاش رفتم.

Behrouz_Rad
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 23:21 عصر
من تا 400 کیلوبایت هم باهاش رفتم.

منظورت 400 مگابایت هست دیگه؟ :D
ولی در کل برای Web Developers چیزی بهتر از Firefox پیدا نمیشه... نمیشه از این همه Add-on چشم پوشی کرد.

Amir Oveisi
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 00:26 صبح
والا من با 512 هم هیج مشکلی با فایرفاکس نداشتم!

الانم با 4 گیگ رم، 10 تا تب باز، 15 تا extension و 13 تا plug-in حدود 110MB رم مصرف میکنه.

web browser فقط فایر فاکس :قلب:

taghvajou
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 09:07 صبح
Error داد؟؟؟

m.hamidreza
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 23:34 عصر
منظورت 400 مگابایت هست دیگه؟ :D
ولی در کل برای Web Developers چیزی بهتر از Firefox پیدا نمیشه... نمیشه از این همه Add-on چشم پوشی کرد.

با دوستان باید یه کارگروه تشکیل بدم از لحاظ قانونی یه فکری بحال حضور اینویزت در این سایت کنم! :لبخندساده:
قبل از پستت ویرایشش کرده بودما! بله منم به همین خاطر 50 هزار تومن پول رَم دادم دیگه! :چشمک:

پ.ن: بابت راهنمایی ای که در خصوص تایپ اون کدِ کردی هم دستت درد نکنه کلی مشکلم حال شد مونده بودم چیکار کنم! :بامزه: