PDA

View Full Version : چطور با کامپیوتر آشنا شدین

ایمان اختیاری
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 16:42 عصر
داستان من اینجوری شروع شد
once upon a time:
با اجازتون ما تیزهوشان بودیم دوره ی راهنمایی .. اونجا هم به فوق برنامه زیاد اهمیت می دادن .. یه روز یکی از ناظم هامون اومد گفت کی می خواد بیاد کلاس کامپیوتر ...
منم یه لحظه فکر کردم گفتم بذار بریم ببینیم این چه کلاسیه ... ساعتش هم خوب بود .. پنجشنبه ها از ساعت 3 تا 5 شهریه اش هم کلاس سه تومن بود ...
خلاصه ما رفتیم .. مدرس کامپیوتر هم یکی از شاگردای بابام بودش ( اخه بابام معلم دوره ی ابتدایی بود ):چشمک:
بهمون روی کومودر 64 بیسیک درس می داد .. آخر ساعت هم از روی نوار کاست یه بازی برامون لود می کرد و ما هم بازی می کردیم .. یا یه برنامه ی نقاشی یا یه همچین چیزایی
یادش بخیر چه روزای خوبی بود .. اون موقع ها تازه دیسکتهای سه و نیم اینچی تازه داشت باب می شد .. هنوز اطلاعات روی کاست این ور اون ور می شد .. .
اولین برنامه ایی هم که نوشتم یه متغیر بود که مقدار اولیش یک بود اونو چاپ می کرد بعد بهش یکی اضافه می شد دوباره چاپ می کرد و توی یه loop بی نهایت بود با دستور goto که تازه یاد گرفته بودم .. که آخرش کومودر من هنگ می کرد :گیج:.. خیلی روزگار خوبی بود ...
حالا تو بگو چطور اسیر این دنیا شدی ؟ :متفکر:

Netsky
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 18:21 عصر
داستان جالبي بود .
منم پسرخالم يه كامپيوتر خريد و ما هم رفتيم خونشون و از اونجا بود كه به كامپيوتر علاقه مند شدم .
البته قبل از اينكه با كامپيوتر آشنا بشم به خرت و پرت هاي الكترونيكي علاقه زيادي داشتم .

LORD AELX
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 18:33 عصر
من خودمم نمیدونم کی، کجا، چطور و چرا کارم رو با این موجود شروع کردم، در واقع میشه گفت اول با کنجکاوی و ور رفتن با سیستم شرکت پدرم شروع شد و بعد همینجوری پیشرفت و گسترش پیدا کرد... :لبخندساده: امان از دست کنجکاوی!! :بامزه:

FastCode
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 20:00 عصر
intel pentium1 286

Alireza_Salehi
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 20:02 عصر
خونه همسایمون دیدمش، NC روش نصب کرده بود خیلی هیجان زده شده بود...
ما هم آلوده شدیم رفتیم دوره DOS و GWBASIC، تازه QBasic داشت مد میشد.... حیف که اون موقع کامپیوتر نداشتم....

حسین فلاحی
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 21:59 عصر
من هم عموم یه کامپیوتر خریده بود. من رو به زور می برد می نشوند پای کامپیوتر (امان از رفیق ناباب). جای شما خالی ،من هم فرار می کردم. نمی دونم چی شد حالا تمام وقت پشت کامپیوتر می نشینم و من رو به زور ازش جدا می کنن. اون موقع ها هیچ وقت نمی تونستم الآن رو تصور کنم.

1485159
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 22:06 عصر
ای...... یه دوست ناباب داشتم گفت یه دم کار کن، گفتم نه، گفت نترس حال میده، اعتیاد نمیاره، نامرد......

all_vb_net
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 10:53 صبح
منم از gamenet + مقاله ای در روزنامه!!!

کامپیوتر رو واسه بازی می خواستم، اما فهمیدم چقدر احمق بودم!!!

battak
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 12:10 عصر
پسرخاله ام کامپیوتر داشت،میرفتیم که خونشون نمیذاشت دست به کامپیوترش بزنیم، میگفت دستاتونو بشورین، وگرنه کامپیوتر ویروسی میشه!!:لبخند::قهقهه:

میرفتیم، میشستیم، میومدیم، با یه اسپری هوا و روی کامپیوترو تمیز میکرد که ظاهرا اسپری ضد ویروس بودش، ما هم میگفتیم، بابا عجب چیزیه این کامپیوتر!!:کف: کلی حال میکردم با مای کامپیوتر:لبخند:

saied_hacker
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 12:22 عصر
من اول پسر عموم که 1 سال از خودم بزرگتره گرفت ( 8 سال پیش ) .
البته از قبلش اشنایی داشتم با این رایانه ولی دیگه از اون به بعد اشناییمون بیشتر شد و بعد یک سال رفتم عقد ( خریدم ) کردمش.

اخ که چه حال می داد این Driver 1 و هرکول ....

اول برای بازی گرفتم ولی بعد کم کم فهمید بازی فقط 1ی از n تا کاری که می تونه انجام بده... رفتم دنبالش و بعد رشتش رو خوندم و.....................

اولین سیستم این بود :

CPU:Celeron 2.4
Ram :256 DDR
MB : Iwill P4PHT2
VGA : ATI Radeon 7000 64MB

Dr.Bronx
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 12:44 عصر
من داداشم یک کامپیوتر خریدیش

اون زمان فکر کنم من حدود 9 سالم بود .

nc روش نصب بود

2 تا بازی هم داشت یکی : David یکی هم Crystal

فکر کن گرافیک Trident بود اونهم 4

اون موقع سرعت نمی دونستیم چیه

روشنش میکردی انگار تراکتور روشن کردی

بعد از فکر می کنم 1 سال روش ویندوز 3/1 نصب کرد

وااااااااااااااای فکر کنم 10 15 تا فلاپی آورد با خودش یک ساعت داشت اینارو کپی می کرد :دی

یادش بخیر . دورانی بود ...

Armin060
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 13:45 عصر
من گمونم 4 5 سالم بود که کامپیوتر خریدم. اول داییم خرید. تا یکی دو هفته می نشستم روزی نیم ساعت اون خط سفید که تو Dos چشمک میزنه رو نگاه می کردم. :لبخند:
2 مگ رم داشتم. دو تا 1 مگ. :قهقهه:

Saeed.Masoumi
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 14:47 عصر
من داداشم یک کامپیوتر خریدیش

اون زمان فکر کنم من حدود 9 سالم بود .

nc روش نصب بود

2 تا بازی هم داشت یکی : David یکی هم Crystal

فکر کن گرافیک Trident بود اونهم 4

اون موقع سرعت نمی دونستیم چیه

روشنش میکردی انگار تراکتور روشن کردی

بعد از فکر می کنم 1 سال روش ویندوز 3/1 نصب کرد

وااااااااااااااای فکر کنم 10 15 تا فلاپی آورد با خودش یک ساعت داشت اینارو کپی می کرد :دی

یادش بخیر . دورانی بود ...
ایول ما رو فرستادی زمانی جوونیامون
32 مگ رم
ترایدینت 4
مادربورد Ac9750
پردازنده اینتل سلرون 466
هارد 6.4
سوند کارت هم یادش بخیر هرکولس 3D و بعدش که سوخت Yamaha

ایمان اختیاری
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 16:09 عصر
ای بابا ... من با اولین سیستم واقعی که کار کردم 386 بود .. 2 مگ رم و اصولا خیلی باحال بود .. چه روزای خوبی بود ... و چقدر سریع گذشت .. انگار همین دیروز بود که یه میلیون جور کردم رفتم یه اتلون یک گیگ گرفتم با 128 تا رم و گرافیک 32 ... :قلب:
هنوزم دارمش با همون مشخصات .. فقط هاردشو عوض کردم .. این خاطرات قشنگه که آدم رو زنده نیگه می داره