PDA

View Full Version : چطور فایل های هاردتون رو دسته بندی میکنید؟

حمید محمودی
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 22:49 عصر
سلام.

یادش بخیر اون اوایل که با کامپیوترم کار میکردم هارد ، هارد نبود که! جایی بود پر از نظم. یعنی هیچ فایلی اضافی توش پیدا نمیشد. و همه رو خوب و درست دسته بندی میکردم..

اما این یکی دو سال اخیر کم کم فایل ها رو نتونستم درست حسابی مرتب بکنم.

تنها جایی هم که کاملا همیشه مرتبه دسکتابم هست و استارت منو....

حالا میخاستم دوستان نظرشونو بگن تا چطور این مشکل رو حل میکنند؟؟

مرتضی پیروزی
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 23:02 عصر
سلام دوستان
من خودم یک درایو برای بانک نرم افزار اختصاص دادم، که برنامه های دانلود شده و هیچنین به دلیل اینکه
CD Rom اذیت میکنه، هر نرم افزاری که میخرم رو به داخل هاردم انتقال میدم.........
یک درایو دیگه مخصوص کتاب هست که توش کتاب ها بر اساس نوع طبقه بندی شدند، که مثلا شاخه کامیوتر، و خود شاخه کامپیوتر هم بخش های مختلف داره، مثل ++C و Game Programming و #C و......
مقاله هایی هم که دارم رو توی یک پوشه جدا در یک درایو دیگه بر اساس موضوع دسته بندی میکنم......
ویندوز و نرم افزار های دیگه رو هم توی یک درایو جدا نصب میکنم........
حتی الامکان برای فایل ها اسم هایی میذارم که اگر بعد از یک مدت طولانی دیدمشون، بدونم مربط به چی هست...... کتاب ها رو هم سعی میکنم واسه هر کتاب یک پوشه ایجاد کنم، و اگر سورس کد هم همراهش بود داخل همون پوشه بذارم، و یک فایل متنی هم ضمیمه پوشه میکنم و داخلش مینویسم که کتاب مربوط به چی هست و روی کدوم بخش تمرکز داره و...........
----------------------
ولی راستی یک نکته: حالا که بحث پیش اومده بذار یک سوال هم از بقیه بپرسم؛
من هاردم وقتی مثلا 20 GB اطلاعات توش باشه و اگر اون رو Delet کنم، ظاهراً هار خالی شده ولی وقتی
Properties میکنم، میبینم که مثلا 5GB فضای هرز دارم، یعنی داخل درایو هیچی دیده نمیشه ولی فضای من اشغاله و تا فرمت نکنم درست نمیشه، میخواستم بدونم هارد همه این مشکل رو داره یا هارد من خرابه؟؟ از وقتی که نو بود هم همینطوری بود....

r00tkit
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 23:31 عصر
من به قدری hardام بهم ریخه هستش
که اگه موتور جستجوی Everything (http://www.voidtools.com/) نباشه هیچی رو پیدا نمی کنم

Everything search engine:
متور جستجوی بسیار سریع و free وکم حجم( 200kb)
یه بار امتحان کنید مشتری می شید

Alireza_Salehi
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 23:32 عصر
دیگه با این همه تکنولوژی که مرتب سازی لازم نیست....

البته مرتب باشه بهتره ولی با این همه فایل دیگه حوصله مرتب سازی نیست.

2 راه ساده :
1. از سرویس ایندکس خود ویندوز استفاده کنید (در ویستا و هفت خیلی بهتره ولی روی xp هم نصب میشه)
2. از Google Desktop استفاده کنید

هر دو مورد در زمان بسیار کوتاهی فایل مورد نظر را برای شما پیدا می کنند ، حتی قابلیت ایندکس کردن داخل فایلها رو هم دارند(علی الخصوص داخل فایل های pdf,doc,docx,sxps و ....)

نیازی به مرتب سازی هم نیست همین جوری همه چی رو بریزید داخل یک فولدر!!!! البته حداقل اسم فایل ها رو درست انتخاب کنید...

Salar Ashgi
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 23:51 عصر
ولی راستی یک نکته: حالا که بحث پیش اومده بذار یک سوال هم از بقیه بپرسم؛
من هاردم وقتی مثلا 20 GB اطلاعات توش باشه و اگر اون رو Delet کنم، ظاهراً هار خالی شده ولی وقتی
Properties میکنم، میبینم که مثلا 5GB فضای هرز دارم، یعنی داخل درایو هیچی دیده نمیشه ولی فضای من اشغاله و تا فرمت نکنم درست نمیشه، میخواستم بدونم هارد همه این مشکل رو داره یا هارد من خرابه؟؟ از وقتی که نو بود هم همینطوری بود....
نه خیر ، هیچ اشکالی در هارد شما نیست ؛ این مورد برای تمام هارد ها صادق است .

خصوصا در XP این فضا گرفته میشه برای System Restore ، که اگه شما گزینه System Restore رو

غیر فعال کنید مطمئنا خواهید دید که این فضا آزاد خواهد شد .

Netsky
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 00:08 صبح
من به قدری hardام بهم ریخه هستش
که اگه موتور جستجوی Everything (http://www.voidtools.com/) نباشه هیچی رو پیدا نمی کنم

Everything search engine:
متور جستجوی بسیار سریع و free وکم حجم( 200kb)
یه بار امتحان کنید مشتری می شید
سلام رفيق .
يه توضيح كوچولو در مورد اين برنامه ميدي ؟
نوكرتم .........

حمید محمودی
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 00:25 صبح
سلام رفيق .
يه توضيح كوچولو در مورد اين برنامه ميدي ؟
نوكرتم .........

هجمش خیلی کمه. خودتون میتونی ببینید... دنلود کنید (http://www.voidtools.com/Everything-1.2.1.371.exe)....

خیلی خلاصه اینکه این برنامه میره توی tray و شروع به ایندکس بندی فایل ها میکنه و میشه فایل ها رو جستجو کرد. (همین الان دانلودش کردم) ...

Vahid_moghaddam
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 00:42 صبح
من به این صورت

NewFolder1
NewFolder2
.
.
.
NewFolder n
asdad
dfsf

Armin060
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 01:58 صبح
خب حداقلش اینه که هارد من کاملا مرتب هست. یه چیزی مثل کنترل پنل حالت دسته بندی شده میمونه.
اطلاعاتم هم کم نیست، دو رو ور 700GB

mahmoodtaherinia
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 02:22 صبح
سلام
من هم کلا خیلی علاقه دارم که فایل هام درست دسته بنده شده باشن .ولی خوب بعضی وقت ها مرتب کردن فایل ها واقعا خسته کننده و وقت گیر میشه .ولی بازم سعی می کنم که همه چی مرتب باشه .هارد هام حدود 4 ترابایت میشن که تقریبا تا بیت آخرشون پر هستن .

حمید محمودی
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 02:29 صبح
من به این صورت
NewFolder1
NewFolder2
.

یعنی نامرتب؟؟؟

خب حداقلش اینه که هارد من کاملا مرتب هست. یه چیزی مثل کنترل پنل حالت دسته بندی شده میمونه.
اطلاعاتم هم کم نیست، دو رو ور 700GB

نگفتی=> چطور فایل های هاردتون رو دسته بندی میکنید؟

JaguarXF
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 07:41 صبح
زیاد مرتب نمیکنم! ولی مرتب شده استفاده میکنم.
برای مثال اگر موزیک باشد که وقتی از آیتیونز بهشون دسترسی پیدا میکنم خودبخود دسته بندی شده اند.
اگر عکس و تصویر باشد هم که وقتی با پیکاسا اونها رو میبینم بازهم دسته بندی شده هستند.
اگر مربوط به کدنویسی باشند هم که همگی داخل SVN هستند و جایشان محفوظ.
اگر فایل های ست آپ برنامه باشند که هیچ موقع برنامه نصبی رو روی هارد نگه نمیدارم . همیشه هرموقع خواستم از اینترنت دانلود و نصبش میکنم .
اگر ایمیلهای مهم باشند که اونها هم همیشه داخل آت لوک هستند و با فولدرهای موضوعی و rules که تعریف کرده ام برای آت لوک که خودش بفرستد به فولدر مربوطه.
در مواردی که یک فایل دانلودی از اینترنت رو بخواهم بگیرم و اسم نامربوطی مثل setup.exe داشته باشد هم که قبل از اینکه شروع به سیو کردن روی هارد بکند از همان ابتدا یک اسم بامعنی بهش میدهم .
و نهایتا برنامه سبک و قوی Everything که اگر دنبال چیزی در هارد بگردم این بیبی در سه سوت پیدایش میکند
http://www.voidtools.com/

FastCode
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 08:42 صبح
ممنونم که من رو به خودم امیدوار کردید.
:گیج: