PDA

View Full Version : گراف

yaseriran
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 01:21 صبح
یه برنامه میخوام بنویسم در مورد گرافها و کشیدن آن با تعداد راسهای پویا یا مشخص و در نهایت محاسبه تعداد راس و مشخص کردن اینکه گراف کامل است یا نه و از این موارد...:متفکر:
البته قبلا این سوال چندبار پرسیده شده، ولی جوابهای مشخصی داده نشده...
آیا کامپوننت خاصی به جز SimpleGraph وجود داره که بتونه کار رو راحت تر کنه؟
فکر کنم خود دلفی کامپوننت vcl رو برای کار با گرافیک داره! اگه داره چه جور میشه استفاده کرد؟
سپاسگذار میشم اگه کمکم کنید!

ما زیاران چشم یاری داریم...

Mahmood_M
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 01:57 صبح
یه برنامه میخوام بنویسم در مورد گرافها و کشیدن آن با تعداد راسهای پویا یا مشخص و در نهایت محاسبه تعداد راس و مشخص کردن اینکه گراف کامل است یا نه و از این موارد...
در این مورد پیشنهاد می کنم یک کلاس برای گراف خودتون در نظر بگیرید که خصوصیاتی مثل Q ، P و Maximum و Minimum درجه و ... رو در خودش نگهداری کنه برای رسم باید ابتدا درجه ی هر راس مشخص بشه ، به نوعی باید ماتریس مجاورت گراف رو ایجاد کنید ، با ایجاد ماتریس مجاورت گراف فقط میمونه مشخص کردن مختصات رئوس و بعد هم رسم اونها ، باید مختصات رئوس رو در جایی نگهداری کنید تا بتونید رئوس مرتبط به هم رو با توجه به مختصاتشون به هم وصل کنید ، اگر گراف جهت دار باشه باید جهت یالها هم جایی نگهداری بشه ...
برای رسم هم نیازی به کامپوننتهای گرافیکی خاصی نیست ، همون ابزار TImage و شیء Canvas مربوط به اون برای رسم کافیه ...

موفق باشید ...

nice boy
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 10:02 صبح
فایلی که گذاشتم برنامه ای جهت کارکردن با گراف هاست خیلی بدرد بخوره من از سایت زیر گرفتم.
http://www.delphiforfun.org/