PDA

View Full Version : ارتباط بین دو جدول در database

mohammad kafiyan
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 23:51 عصر
سلام به دوستان من دو تا جدول راننده و ماشین دارم چطوری می تونم دستورات insert , select , update, delete را به database بزنم

r00tkit
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 00:00 صبح
سلام
بین موضوع تاپیک با سوالات هیچ ارتباطی پیدا نکردم

می خوای از c# به دیتابیس وصل شی و این دستورات رو اجرا کنی؟

مثلا:

SqlConnection connection = new SqlConnection(@"Data Source=geek-PC\sqlexpress;Initial Catalog=ali;Integrated Security=True;Pooling=False");
SqlCommand command = new SqlCommand();
string co="insert into t(im)values(@id)";
command.CommandText = co;
command.Connection = connection;
command.Parameters.AddWithValue("@id", imageDat);
connection.Open();
command.ExecuteNonQuery();

mohammad kafiyan
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 00:19 صبح
دوست ممنون که راهنمایی کردید ولی منظور من این بود که مثلا یک datagird دارم که می خواهم هم اطلاعات راننده و هم اطلاعات ماشین در این datagird نمایش داده بشه یا یک فرم دارم که هم اطلعات راننده و هم اطلاات ماشین وارد می شه وقتی می خواهم insert انجام بدم این اطلاعات به صورت جدا در دو tabel ذخیره بشه و برای update , delete هم اگر ممکنه توضیح دهید باتشکر

smm2006sh
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 00:44 صبح
سلام
شما برای اینکه اطلاعاتتون توی دیتا گیرید نمایش داده بشه باید دیتا گرید و به بانک اطلاعاتی ((بایند)) کنید تا مستقیما با دیتا بیس اپدیت بشه. اما در مورد سوال دومتون شما میتونید هنگام درج اطلاعات به همین صورتی که دوست عزیزمون گفت درج را انجام بدی اما قبل اون میتونی با یه دستور switch بگی اگه داده از تکس باکس 1 وارد شد به جدول 1 بفرسته و اما اگه از تکس باکس 2 وارد شد به جدول 2 بریزه.:متفکر::متفکر: