PDA

View Full Version : گفتگو: برنامه چت محلي

Cybersilent
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 09:37 صبح
سلام خدمت اساتيد
من قصد ساختن يه برنامه چت تحت شبكه محلي داشتم قبلا يه برنامه با ويبي 6 نوشته بودم كه چندين كامپيوتر مي تونستند به هم وصل شوند يعني اتصال چند به چند در شبكه محلي اما اون برنامه ناقص موند
حالا مي خواستم اين برنامه رو با تجربه قبلي كامل كنم و يه برنامه كه بتونه بيشتر نياز هايي كه توي شبكه هاي محلي هست مثل ارسال فايل , گفتگو با ديگر كامپيوتر ها , صحبت كردن , اعمال قوانين در محيط شبكه و ... رو بر طرف كنه اما تجربه زيادي در كار با تكنولوژي ها جديد مثل WPF , WCF و .. ندارم از دوستان و اساتيد تقاظا دارم كه:
1- منو راهنمايي كنم كه با چه تكنولوژي و روشي بهتر مي تونم اين كار رو انجام بدم
2- به نظر اونا يه همچين برنامه اي بايد قادر به انجام چه كار هايي باشه و چه خصوصيت هايي داشته باشه تا كاربران رو به خودش جذب كنه
3- چه قابليت هايي رو فكر مي كنند بهتره در اين برنامه گذاشته بشه

من تو فكر ساختن برنامه اي كه مثل Live messenger زيبا و مثل Yahoo Messenger كارآمد باشه هستم منتظر راهنمايي هاي دوستان هستم.
ممنون

cardano7
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 19:14 عصر
سلام خدمت اساتيد
من قصد ساختن يه برنامه چت تحت شبكه محلي داشتم قبلا يه برنامه با ويبي 6 نوشته بودم كه چندين كامپيوتر مي تونستند به هم وصل شوند يعني اتصال چند به چند در شبكه محلي اما اون برنامه ناقص موند
حالا مي خواستم اين برنامه رو با تجربه قبلي كامل كنم و يه برنامه كه بتونه بيشتر نياز هايي كه توي شبكه هاي محلي هست مثل ارسال فايل , گفتگو با ديگر كامپيوتر ها , صحبت كردن , اعمال قوانين در محيط شبكه و ... رو بر طرف كنه اما تجربه زيادي در كار با تكنولوژي ها جديد مثل WPF , WCF و .. ندارم از دوستان و اساتيد تقاظا دارم كه:
1- منو راهنمايي كنم كه با چه تكنولوژي و روشي بهتر مي تونم اين كار رو انجام بدم
2- به نظر اونا يه همچين برنامه اي بايد قادر به انجام چه كار هايي باشه و چه خصوصيت هايي داشته باشه تا كاربران رو به خودش جذب كنه
3- چه قابليت هايي رو فكر مي كنند بهتره در اين برنامه گذاشته بشه

من تو فكر ساختن برنامه اي كه مثل Live messenger زيبا و مثل Yahoo Messenger كارآمد باشه هستم منتظر راهنمايي هاي دوستان هستم.
ممنون

این به درد شما می خوره؟
http://www.codeproject.com/KB/IP/TCPIPChat.aspx

Cybersilent
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 08:23 صبح
این به درد شما می خوره؟
http://www.codeproject.com/KB/IP/TCPIPChat.aspx

دمت گرم داداش اينو قبلا ديدم اما خيلي خلاصه هست چيز زيادي نداره
يه برنامه كه جامع باشه و امكاناتش هم زياد باشه واسه ايده گرفتن مي خوام