PDA

View Full Version : آموزش: تمرین های سی شارپی ...

amir-yeketaz
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 15:57 عصر
سلام خدمت همه ی دوستان
موقعی که ترم اول سی کار میکردیم تمرین های زیادی برایه حل کردن بود و میتونستیم خودمونو هم تو زیون و هم تو الگوریتم نویسی و اصول برنامه نویسی تقویت کنیم ولی الان که این ترم سی شارپ دارم و خودم که میخوام رو سی شارپ تسلط داشته باشم به اون صورت سوالی که بتونه منو در بخش شی گرایی و مسائل دیگه ی سی شارپ تقویت کنه به ذهنم نمیرسه و اگرم برسه قبلش تو ذهنم الگوریتمشو ترسیم کردم و اینجوری فکر میکنم دارم کار بیخودی میکنم...
من همیشه دنبال تمرین سی شارپی بودم که بتونم شی گرایی رو که الان دارم یاد میگیرم تثبیتش کنم و یه کم تسلطم بره بالا ... همون طور که خودتون میدونید بهترین راه تسلط کاربردی کردن اونه ...
خسته شدم از بس نگاه به کدایه آماده و آموزشی کردم :عصبانی++:
به نظرتون اگه یه جایی مثه اینجا باشه که بتونیم فقط تمرین بدیم خوب نیست ؟؟؟
مثه تالار c و C++‎ که تمرین هایی داده میشه که بقیه استفاده کنن ...
البته به شخصه الان دیگه طرفدار مساله هایی که جنبه ی الگوریتیمی داره نیستم چون به اندازه ی کافی کار کردم ...
من میخوام که در قالب یه تمرین که توش بشه از قوانین شی گرایی استفاده کرد الگوریتم رو هم استفاده کنم ...
به هر حال اگه این تاپیک جون بگیره به نظرم خیلی برایه جامعه ی سی شارپ کار مفیده ...نظر شما چیه؟؟؟
ممنون از همه

mehdi.mousavi
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 19:00 عصر
سلام الان که این ترم سی شارپ دارم و خودم که میخوام رو سی شارپ تسلط داشته باشم به اون صورت سوالی که بتونه منو در بخش شی گرایی و مسائل دیگه ی سی شارپ تقویت کنه به ذهنم نمیرسه و اگرم برسه قبلش تو ذهنم الگوریتمشو ترسیم کردم و اینجوری فکر میکنم دارم کار بیخودی میکنم...

سلام.
درسته که ما باید برای انجام هر کاری ابتدا در مورد اون کار (و جنبه های مختلف درگیر با مساله) فکر کنیم، اما در نهایت این فکر کردنها از ما یک برنامه نویس، معمار و ... نمی سازه. تا وقتی چیزی رو خلق نکرده اید، اون چیز به صرف وجودش در ذهن شما، تو دنیای واقعی وجود نداره. الگوریتم خوب، فقط بخشی از کار هستش. همین وسواس باید در پیاده سازی اون الگوریتم خوب، تست اون پیاده سازی خوب، و ارائه اون برنامه خوب تست شده نیز وجود داشته باشه (تازه من بسیاری از مراحل رو حذف کردم). هر مرحله از چرخه تولید نرم افزار باید با دقت و وسواس پیگیری و انجام بشه.

من همیشه دنبال تمرین سی شارپی بودم که بتونم شی گرایی رو که الان دارم یاد میگیرم تثبیتش کنم و یه کم تسلطم بره بالا ... همون طور که خودتون میدونید بهترین راه تسلط کاربردی کردن اونه ...
به سایتهای Freelancer رجوع کنید و سفارشات مردم رو مطالعه کنید. اونی که به ذهن و سلیقه اتون بیشتر نزدیک بود رو انتخاب کرده، انجام بدید.

خسته شدم از بس نگاه به کدایه آماده و آموزشی کردم :عصبانی++:به نظرتون اگه یه جایی مثه اینجا باشه که بتونیم فقط تمرین بدیم خوب نیست ؟؟؟
مثه تالار c و C++‎‎ که تمرین هایی داده میشه که بقیه استفاده کنن ...

منظورتون اینه من تمرین بدم، شما حل کنید؟ خوب پاسخ دادن به سوالات بچه ها خودش تمرین هستش. دیگه چه نیازی هست یه نفر ازتون مستقیما بخواد که ... ؟ شما تا وقتی وارد یک محیط کاری نشید و جزء افراد یک تیم کار نکنید، نمیتونید با حل تمرین های خیالی کار زیادی پیش ببرید... قبلا در این مورد به کرات صحبت کرده ام...

من میخوام که در قالب یه تمرین که توش بشه از قوانین شی گرایی استفاده کرد الگوریتم رو هم استفاده کنم... به هر حال اگه این تاپیک جون بگیره به نظرم خیلی برایه جامعه ی سی شارپ کار مفیده ...نظر شما چیه؟؟؟ ممنون از همه

اگه وقت و حوصله اش رو دارید، یه پروژه Open Source برای خودتون تعریف کنید و شروع به انجام دادنش کنید. مثلا ساخت یک "سیستم مدیریت محتوا". وقتی که شروع به کار کنید، تازه متوجه میشید "شیء گرایی" نیز بخش کوچکی از این چرخه رو تشکیل میده و هنوز خیلی مسائل دیگه هستش که باید در کنار الگوریتم و شیء گرایی بهش مسلط بشید تا بتونید یه "برنامه امروزی" و مدرن ایجاد کنید.

موفق باشید.

amir-yeketaz
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 20:55 عصر
منظورتون اینه من تمرین بدم، شما حل کنید؟ خوب پاسخ دادن به سوالات بچه ها خودش تمرین هستش. دیگه چه نیازی هست یه نفر ازتون مستقیما بخواد که ... ؟ شما تا وقتی وارد یک محیط کاری نشید و جزء افراد یک تیم کار نکنید، نمیتونید با حل تمرین های خیالی کار زیادی پیش ببرید... قبلا در این مورد به کرات صحبت کرده ام...
اکثر سوالاتی که کاربران می پرسن قسمتی از برنامشون هست و کل صورت برنامشون رو شامل نمیشه ...

اگه وقت و حوصله اش رو دارید، یه پروژه Open Source برای خودتون تعریف کنید و شروع به انجام دادنش کنید. مثلا ساخت یک "سیستم مدیریت محتوا". وقتی که شروع به کار کنید، تازه متوجه میشید "شیء گرایی" نیز بخش کوچکی از این چرخه رو تشکیل میده و هنوز خیلی مسائل دیگه هستش که باید در کنار الگوریتم و شیء گرایی بهش مسلط بشید تا بتونید یه "برنامه امروزی" و مدرن ایجاد کنید.
اینو میدونم که ساختن برنامه های امروزی فقط با الگوریتمو و شی گرایی نیست ولی خوب بالاخره نمیشه یهو کسی که تو مرحله ی یادگیری شی گرایی است بپره بره سراغ پروژه های بزرگ و گرافیکی ...
من منظورم این بود که برای تقویت اصول شی گرایی چند تا مثال زده بشه که مثلا با شی گرایی درکش بهتر باشه ...
یه مثال خیلی ساده بخوام ازش بزنم "اشکال" هست که تو دایتل مثالش هست ولی خوب خیلی سادس و درک این که تا چه حد میتونه شی گرایی مفید باشه رو نشون نمیده ...
به هر حال ممنون از پاسختون استاد موسوی ... و اگرم لازم میدونید میتونید این تاپیکو حذف کنید

بازم ممنون

L u k e
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 22:24 عصر
اگه دنبال این چیزا هستی برو سراغ گرافیک ( Xna )
توی برنامه نویسی کاربردی خیلی کم نیاز می شه آدم از شی گرایی استفاده کنه

mehdi.mousavi
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 22:46 عصر

آخه این چه حرفی هستش میزنید؟ :ناراحت:

Saeed.Masoumi
شنبه 01 خرداد 1389, 02:18 صبح
سلام
فکر کنم الان هرکی بخواد با اسمبلی هم یک تکه کد در حد جمع و تفریق بنویسه تر جیح می ده از شی گرایی استفاده کنه :گیج::گیج::گیج::گیج:
این چه فرمایشیست.