PDA

View Full Version : bold کردن فونت RichTextBox از محل فعلی یا متن انتخاب شده

akobar
شنبه 01 خرداد 1389, 09:31 صبح
میشه بگین چه جوری میشه فونت rich با زدن یک کلید عوض شه
منظورم اینه که اگه تو rich متنی انتخاب شده باشه فقط فونت اون متن bold شه و اگر نشده باشه هز این به بعد هر چی بنویسیم bold باشه

M.YasPro
شنبه 01 خرداد 1389, 09:42 صبح
سلام
من از سوالتون اینو فهمیدم:
BOLD کردن متن انتخاب شده :

richTextBox1.SelectionFont = new System.Drawing.Font("Microsoft Sans Serif", 8.25F, System.Drawing.FontStyle.Bold, System.Drawing.GraphicsUnit.Point, ((byte)(178)));

akobar
شنبه 01 خرداد 1389, 09:46 صبح
نه من میخوام اگه متنی انتخاب شده باشه فقط اون متن bold شه ولی اگه متنی انتخاب نشده باشه از اون به بعد هر چیز نوشتیم bold باشه

مثل برنامه wordpad

M.YasPro
شنبه 01 خرداد 1389, 10:04 صبح
نه من میخوام اگه متنی انتخاب شده باشه فقط اون متن bold شه

richTextBox1.Font = new System.Drawing.Font("Microsoft Sans Serif", 8.25F, System.Drawing.FontStyle.Regular, System.Drawing.GraphicsUnit.Point, ((byte)(178)));
richTextBox1.Refresh();
richTextBox1.SelectionFont = new System.Drawing.Font("Microsoft Sans Serif", 8.25F, System.Drawing.FontStyle.Bold, System.Drawing.GraphicsUnit.Point, ((byte)(178)));

اگه متنی انتخاب نشده باشه از اون به بعد هر چیز نوشتیم bold باشه

میتونی توی فرم یه flag بزاری و چک کنی ببینی اگر richTextBox1.SelectionLength مساوی 0 بود flag=true و این خط رو هم اجرا کنید.

richTextBox1.Font = new System.Drawing.Font("Microsoft Sans Serif", 8.25F, System.Drawing.FontStyle.Bold, System.Drawing.GraphicsUnit.Point, ((byte)(178)));
richTextBox1.Refresh();

موفق باشید .