PDA

View Full Version : سوال: حذف سطر دیتا گرید که بایند نشده

msadgd
شنبه 01 خرداد 1389, 15:21 عصر
سلام دوستان
من یه دیتا گرید دارم که اطلاعات اون رو از text box هایی که کاربر وارد کرده پر می کنم. (یعنی بایند نشده)
حالا می خوام کاربر اگر خواست یکی از سطر ها رو پاک کنه روی سطری که می خواد پاک بشه کلیک کنه و اون سطر از دیتا گرید حذف بشه.
ممنونم

msadgd
شنبه 01 خرداد 1389, 15:40 عصر
دوستان من کد زیر رو برای سوال بالا نوشتم و درست عمل میکنه. می خواستم ببینم مشکلی نداره ؟

DataGridView1.Rows.Remove(DataGridView1.CurrentRow )

همینطور اگه بخوام به همین روش بالا فقط ستون (ستون ها) خاصی رو بهش اجازه ویرایش بدم، چکار باید کرد؟
ممنون از همه

barbodsoft.com
شنبه 01 خرداد 1389, 16:19 عصر
سلام
برای حذف یک سطر اون که شما نوشتید درسته. به این شکل هم می تونی بنویسی

DG1.Rows.RemoveAt(e.RowIndex)

e.RowIndex یعنی ایندکس سطر جاری . می تونی بجاش شماره سطر رو هم قرار بدی.

برای ویرایش هم (قرار دادن یک مقدار در یک سلول)

DG1.Item("culmnname", e.RowIndex).Value=meghdar

به جای culmnname نام ستون یا ایندکس اون رو قرار بده

msadgd
یک شنبه 02 خرداد 1389, 08:10 صبح
ممنون باربد جان کدی که نوشتی درست کار میکنه. اما یه نکته ای هست که فراموش کردم بگم. اونم اینکه گرید من باید در مرحله اول غیر قابل ویرایش باشه. وقتی کاربر به اون یه سطر اضافه میکنه ممکنه همونجا پشیمون بشه و بخواد اطلاعاتش رو اصلاح کنه (فقط یک ستون خاص رو میتونه اصلاح کنه) حالا با روش شما فقط یک مقدار پیش فرض میشه برای اون ستون درنظر گرفت. درضورتی که مقدار اون ستون باید بمونه و کاربر فقط همون ستون خاص رو ویرایش کنه.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو بگم

ممنون از راهنماییتون

ACorvinus
یک شنبه 02 خرداد 1389, 09:56 صبح
ممنون باربد جان کدی که نوشتی درست کار میکنه. اما یه نکته ای هست که فراموش کردم بگم. اونم اینکه گرید من باید در مرحله اول غیر قابل ویرایش باشه. وقتی کاربر به اون یه سطر اضافه میکنه ممکنه همونجا پشیمون بشه و بخواد اطلاعاتش رو اصلاح کنه (فقط یک ستون خاص رو میتونه اصلاح کنه) حالا با روش شما فقط یک مقدار پیش فرض میشه برای اون ستون درنظر گرفت. درضورتی که مقدار اون ستون باید بمونه و کاربر فقط همون ستون خاص رو ویرایش کنه.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو بگم

ممنون از راهنماییتون

سلام.

وقتی کاربر میخواد رکوردی رو Edit کنه، به هنگام Double-Click کردن رو رکورد اطلاعات اون باید در Textbox های متناسب نمایش داده بشه و همزمان یه دکمه ای مثلا به اسم Save Changes فعال بشه. حالا وقتی کاربر رو این Button کلیک میکنه، اطلاعات موجود در Textbox ها بر روی اطلاعات قبلی در DataGridView ذخیره میشن!!!

این معمول ترین راهی هستش که همه انجام میدن، موفق باشین.