PDA

View Full Version : سوال: رتبه بندي دانش آموزان از روي معدل

hamid1752
شنبه 01 خرداد 1389, 17:17 عصر
من در برنامه خود به مشكل بر خوردم . من يك سري نمره دروس در پايگاه داده اكسس ذخيره كردم و يك فيلد هم به نام معدل كل دارم . حالا مي خوام از روي فيلد معدل كل به دانش آموزي كه بالاترين معدل را داره رتبه 1 و به نفر دوم رتبه 2 و همين طور تا نفر آخر رتبه بدهم.

Mohammad_chz
شنبه 01 خرداد 1389, 17:24 عصر
دوست عزیز جدول رو بر اساس فیلد معدل کل و به صورت نزولی سورت کنید حالا مکان هر رکودر در جدول بیانگر رتبه اون دانش آموزه!

mhmoein
شنبه 01 خرداد 1389, 22:08 عصر
با سلام به این صورت به نظرم بتونی به جوابی که می خوای برسی

"SELECT * FROM st ORDER BY moadel DESC"

hamid1752
یک شنبه 02 خرداد 1389, 07:44 صبح
با سلام به این صورت به نظرم بتونی به جوابی که می خوای برسی

"SELECT * FROM st ORDER BY moadel DESC"

خيلي ممنون از راهنماييت .

Hossein Bazyan
یک شنبه 02 خرداد 1389, 12:04 عصر
دوست عزیز جدول رو بر اساس فیلد معدل کل و به صورت نزولی سورت کنید حالا مکان هر رکودر در جدول بیانگر رتبه اون دانش آموزه!

سلام
این مطلب همیشه درست نیست!

فرض کنید که سه نفر با معدل 14.67 داریم که هر سه باید یک موقعیت رو داشته باشند در حالی که سه رتبه مختلف به آنها تعلق میگیره

ACorvinus
یک شنبه 02 خرداد 1389, 12:32 عصر
سلام
این مطلب همیشه درست نیست!

فرض کنید که سه نفر با معدل 14.67 داریم که هر سه باید یک موقعیت رو داشته باشند در حالی که سه رتبه مختلف به آنها تعلق میگیره

سلام.

دوست عزیزمون درست میفرمایند، برای اینکه به کسانی که معدل های یکسانی دارند رتبه های یکسانی بدیم بهتره دستور Select رو بدین صورت تغییر داده و رکورد هارو در داخل یه حلقه بسته به معدل هامون رتبه بندی کنیم:

Dim strCommand As String = "SELECT DISTINCT [ColumnName] FROM [TableName] ORDER BY [ColumnName] DESC"

موفق باشی.

hamid1752
یک شنبه 02 خرداد 1389, 14:21 عصر
سلام.

دوست عزیزمون درست میفرمایند، برای اینکه به کسانی که معدل های یکسانی دارند رتبه های یکسانی بدیم بهتره دستور Select رو بدین صورت تغییر داده و رکورد هارو در داخل یه حلقه بسته به معدل هامون رتبه بندی کنیم:

Dim strCommand As String = "SELECT DISTINCT [ColumnName] FROM [TableName] ORDER BY [ColumnName] DESC"

موفق باشی.

اگه امكان داره كد حلقه رو هم بديد.