PDA

View Full Version : چرا افراد به شکل صحیح نمی تونن سوال بپرسن؟

Behrouz_Rad
یک شنبه 02 خرداد 1389, 10:28 صبح
یکی از معضلات در این سایت، بلد نبودن افراد در نحوه ی مطرح کردن سوال هست. به طوری که انتظار دارن افراد از علم غیب بهره مند باشن.
به عنوان مثال:
* کدهای من در سیستم خودم جواب میده اما در سیستم دیگه جواب نمیده. چرا؟
* برنامه ی من موقع اجرا خطا میده. چکارش کنم؟
* جون مامانت کمکم کن واسم برنامه ای بنویس که از ورودی 2 تا عدد بگیره جمع کنه برگشت بده. 2 روز وقت دارم واسم ایمیلش کن.

و از این دست...

دوستان لطف کنند نظرات خودشون رو بیان کنن.

REZAsys
یک شنبه 02 خرداد 1389, 10:58 صبح
آخریش واقعا ضایع بود....:قهقهه:
دو تای اولی بد نبود....
به نظر من بهتره اینجوری سوالاشون رو بگن:
-[ سوال] در مورد خطای کد
-[ درخواست] راهنمایی در مورد خطای پیش آمده در سیستم
-[درخواست] کمک برای نوشتن یک برنامه
خوبه؟

مهران رسا
یک شنبه 02 خرداد 1389, 12:55 عصر
یکی از معضلات در این سایت، بلد نبودن افراد در نحوه ی مطرح کردن سوال هست. به طوری که انتظار دارن افراد از علم غیب بهره مند باشن.
به عنوان مثال:
* جون مامانت کمکم کن واسم برنامه ای بنویس که از ورودی 2 تا عدد بگیره جمع کنه برگشت بده. 2 روز وقت دارم واسم ایمیلش کن.

و از این دست...

سلام؛
سوال آخر در انتقال منظور صحیح مشکلی نداشت . اما در کل علت اینکه کاربران نمیتونن درست سوال بپرسن اینه که برای دریافت جواب عجول هستند .

blue_lotus
یک شنبه 02 خرداد 1389, 13:37 عصر
به عنوان مثال:

و از این دست...

اول برمیگرده به شخصیت افراد سوال کننده. که عمدتا سوال هایی رو که گفتید افرادی میپرسن که از برنامه نویسی فراری هستن و میخوان کسی پروژه یا برنامشون رو بنویسه.

دوم اینه که یا اصلا ؛فکر؛ نمیکنن یا طرز تجزیه یک مسئله رو ندارن.
سوم اینه که نمیدونن چطور باید فکر و چیزی که میخوان رو به صورت نوشته دربیارن تا منه خواننده بتونم منظورشون رو راحت بفهمم.
چهارم هم اینه که اکثرا با محیط ها و اجتماعات اینترنتی آشنایی ندارن. یا اگر هم دارن در فروم هایی هست که نوع نگارش و مطلب و سوال پرسیدن به همین شکل هست که مدام در جنگ و جدل هستن.

همیشه فکر میکردم ای کاش در سایت برنامه نویس یک الگو و طرح برای سوال پرسیدن وجود داشت که نوع سوال پرسیدن یکسان باشه. مثلا اگر بخوای دنبال چیزی توی سایت بگردی باید نسبتا با جواب دهنده ها و سوال کننده و نگارششون آشنا باشی وگرنه به نتیجه دلخواه نمیرسی. مگر کاربر قدیمی بیاد لینک بده!

داخل فروم های دیگه که بودم؛ وقتی میدیدم میل به سمت درگیری و کسانی هستن که درست سوال نمیپرسن یا دنبال جدل هستن. مطلب هایی رو پیدا کردم اون موقع به نام ؛آیا زندگی اینترنتی در فروم ها را بلد هستید؟؛ یا چیزهای دیگه که سطح فکر افراد رو بالاتر میبرد و شیوه ی درست نوشتن و پرسیدن رو در تاپیکی جدا براشون مینوشتم. بعد مدتی شرایط خیلی بهتر شد. فقط موند کسانی که تازه وارد هستن و اون تاپیک هارو مطالعه نکردن. که جوابی به اونها یا داده نمیشد و فقط لینک قرار میگرفت تا درست سوال بپرسن. یا هم بعد از جواب لینک بهشون داده میشد.

اونها به اکثریت که این کار براشون نوعی توهین و ناهنجاری بود، ناچاره تسلیم میشدن و قالب دیگه ای میگرفتن. به نظر من تنها راه بالا بردن سطح آگاهی افراد هست.

Vahid_moghaddam
یک شنبه 02 خرداد 1389, 13:57 عصر
یه پیشنهاد: یه تاپیک درست کنیم تو این بخش و سوال های اینطوری رو بدون ذکر نام توش قرار بدیم.

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 02 خرداد 1389, 15:00 عصر
سلام.به نظر من سوالاتی مانند سوال سوم فقط شب امتحانی هست وبرای تحویل پروژه . دوستانی که این قبیل سوالات رو میپرسن فکر میکنن اینجا سایت پاسخگویی به پروژه های دانشجویی هست و افرادی اینجا هستن که پروژه ها رو براشون بنویسند.
سوالات اول و دوم هم بیشتر کاربرای تازه وارد هستن که هنوز با نوع سوال پرسیدن آشنا نیستند.
به نظر من به بعضی از کاربران قدیمی سایت دسترسی بدین که تو بخشهایی که خودشون فعال هستند بتونند سوالاتی که بد پرسیده شدند اصلاح کنند. اینجوری سر مدیران هم زیاد شلوغ نمیشه.