PDA

View Full Version : خرید مک یا لپ تاپ

alimooghashang
یک شنبه 02 خرداد 1389, 20:57 عصر
با سلام
راسیاتش من 3 4 سالی هست که لپ تاپ خریدم
و باش برنامه نویسی ویندوز و لینوکس کردم
الان میخوام یه لپ تاپ جدید بخرم
اما موندم لپ تاپ بخرم یا مک بوک بگیرم!
میترسم مک بگیرم محدودیت داشته باشم! و نتونم ازش اونطوری که باید و شاید استفاده کنم!
کلا میشه در مورد مک توضیح بدید که چطور سیستم عاملی داره و چه کارایی میشه باش کرد و بالعکس...

اگه خود شما بودید، بین مک بوک و لپ تاپ کدوم رو انتخاب میکردید؟ چرا؟

JaguarXF
دوشنبه 03 خرداد 1389, 02:02 صبح
یک مک بوک پرو دارم که برای کارهای شخصی ازش استفاده میکنم مثل آپدیت کردن فلیکر ..آیتونز و طراحی برای سایت شخصی ام و ... و بسیار ازش راضی هستم هم از نظر ساخت هم قطعات هم تبادل حرارت هم سر و صداش .. سرعت بوت شدن و خاموش شدنش و .. .
اما برای کار یک دل دارم که اون انتخاب خودم نیست و چیزی هست که شرکت در اختیارمون گذاشته و برنامه نویسی تحت ویندوز هست و دلم هم برایش نمیسوزه . آخرین دفعه ماکارونی ریخت روش!
یک تبلت پیسی از سری تینک پد هم دارم که برای دروس دانشگاه خریده بودم برای یادداشت برداری سر کلاس که از قلمش استفاده کنم و واقعا بهترین برند تبلت بوده که دیده ام . کیبرد و ماوس تینک پد رو هیچ لپ تاپی توی دنیا نمیتونه حتی بهش نزدیک بشه . حرف نداره.
به نظر من اگه بتونی یک تینک پد قوی بگیری بهترین انتخاب مهندسی رو کرده ای . ولی با نصب ویندوز روی مک بوک پرو هم از مک خریدن پشیمون نمیشی فقط مشکل اینه که بعدا دیگه کم کم اصلا توی مک لاگین نمیکنی چونکه وقتی توی ویندوزی میگی که خب حالا تا همین جا هستیم بذار ایمیل هامون رو هم چک کنیم ! اینه که کم کم به کسی که تبدیل میشه که مک خریده و داره فقط از ویندوز روش استفاده میکنه

مهران رسا
دوشنبه 03 خرداد 1389, 08:23 صبح
میترسم مک بگیرم محدودیت داشته باشم! و نتونم ازش اونطوری که باید و شاید استفاده کنم!شما سعی کنید قبل از خرید جایی تست کنید mac رو . Youtube هم میتونه کمک کنه .

یک مک بوک پرو دارم که برای کارهای شخصی ازش استفاده میکنم مثل آپدیت کردن فلیکر ..آیتونز و طراحی برای سایت شخصی ام و ... و بسیار ازش راضی هستم هم از نظر ساخت هم قطعات هم تبادل حرارت هم سر و صداش .. سرعت بوت شدن و خاموش شدنش و .. .
اما برای کار یک دل دارم که اون انتخاب خودم نیست و چیزی هست که شرکت در اختیارمون گذاشته و برنامه نویسی تحت ویندوز هست و دلم هم برایش نمیسوزه . آخرین دفعه ماکارونی ریخت روش!
یک تبلت پیسی از سری تینک پد هم دارم که برای دروس دانشگاه خریده بودم برای یادداشت برداری سر کلاس که از قلمش استفاده کنم و واقعا بهترین برند تبلت بوده که دیده ام . کیبرد و ماوس تینک پد رو هیچ لپ تاپی توی دنیا نمیتونه حتی بهش نزدیک بشه . حرف نداره.
ماشالله ... خدا بیشترش کنه .

m s hosseini
دوشنبه 03 خرداد 1389, 12:09 عصر
به نضر من من بوک واسه هر کاری فایده نداره, مک در صورتی که بخوای روش windows نصب کنی فایده نداره.

FastCode
دوشنبه 03 خرداد 1389, 22:50 عصر
پسر عمم یه مک خریده بود حدود ۲ میلیون هم پولشو داده بود ولی جراُت نداشت بزارتش روی پاهاش چون خیلی داغه و ممکنه پاهاش بسوزه.
چیزی به اسم my computer و root و home و ... نداره.
مشکل دیگش هم وزنش بود.
از سی دی رام چی بگم؟اینترنال بود ولی از اون مدل هایی که سی دی رو میکشه و تف میکنه(اسمش رو یادم نیست.).
درایور هم اصلا" نداشت و توی نصب ویندوز خیلی اذیت کرد.

واقعا" این چیز هایی که گفتم ۲ میلیون میارزید؟

Alireza_Salehi
دوشنبه 03 خرداد 1389, 23:29 عصر
به نظر من محصولات اپل فقط قشنگن و دیگر هیچ...

مک ندارم، ولی هر چی تو وب میگردم بیشتر مطمئن میشم که مک بدرد نمیخوره...
یعنی قیمتش به امکاناتش نمی ارزه، ضمن اینکه سازگاریش با PC کمه بستری که ویندوز و لینوکس به خوبی با آن سازگارند،

به نظرم مک برای این ساخته شده تا یک سخت افزار و نرم افزار واحد و انحصاری داشته باشه، برای سازگاری با سیستم های دیگه ساخته نشده... تا همین چند وقت پیش پردازنده های اینتل هم روش قابل نصب نبود....

Ali_Hashemi
سه شنبه 04 خرداد 1389, 11:47 صبح
مک رو کسانی باید بخرند که دقیقا بدونن برای چی میخوان بخرند.
اگر نمیدونید یا حتی شک دارید که مک بخرید یا نه , از خرید اون منصرف شوید.
برای کسانی که به ویندوز و راحتی کار کردن با اون عادت کردن , مک ممکنه جالب نباشه ,(مگر اینکه شخص بدونه چه استفاده ای از مک میخواد بکنه که در ویندوز نمیشه انجام داد)

مک سیستم عامل بسیار قدرتمندیه و ویژگیهای خاصی داره که ویندوز نداره و البته انحصار طلبانه هست.
یکی از دلایلی که منو مجبور میکنه که مک بخرم , برنامه نویسی برای محصولات مک هست. که بازار بسیار بسیار بزرگی در دنیا داره و خیلی هم لذت بخشه. در حال حاظر هم از هکینتاش برای این مقصود استفاده میکنم که روی لپ تاپ معمولی نصبش کرده ام. ولی قصد دارم که یک مک بوک هم تهیه کنم فقط برای این کار.

نتیجه اینکه : به نظر من یک لپ تاپ غیر اپل بخری بهتره.

alimooghashang
سه شنبه 04 خرداد 1389, 13:28 عصر
مک رو کسانی باید بخرند که دقیقا بدونن برای چی میخوان بخرند.
اگر نمیدونید یا حتی شک دارید که مک بخرید یا نه , از خرید اون منصرف شوید.
برای کسانی که به ویندوز و راحتی کار کردن با اون عادت کردن , مک ممکنه جالب نباشه ,(مگر اینکه شخص بدونه چه استفاده ای از مک میخواد بکنه که در ویندوز نمیشه انجام داد)

مک سیستم عامل بسیار قدرتمندیه و ویژگیهای خاصی داره که ویندوز نداره و البته انحصار طلبانه هست.
یکی از دلایلی که منو مجبور میکنه که مک بخرم , برنامه نویسی برای محصولات مک هست. که بازار بسیار بسیار بزرگی در دنیا داره و خیلی هم لذت بخشه. در حال حاظر هم از هکینتاش برای این مقصود استفاده میکنم که روی لپ تاپ معمولی نصبش کرده ام. ولی قصد دارم که یک مک بوک هم تهیه کنم فقط برای این کار.

نتیجه اینکه : به نظر من یک لپ تاپ غیر اپل بخری بهتره.
در ایران به چه صورت هست؟
بازار مک خوبه؟
برنامه نویسیش چطوره؟ میشه باش تو ایران کار کرد؟

Ali_Hashemi
سه شنبه 04 خرداد 1389, 14:06 عصر
در ایران به چه صورت هست؟
بازار مک خوبه؟
برنامه نویسیش چطوره؟ میشه باش تو ایران کار کرد؟نه متاسفانه اصلا و ابدا در ایران هیچ فایده ای نداره:اشتباه:
بازار کار برای آیفون و آی پد خیلی خیلی عالیه. برای خود مک هم البته جای کار هست.

در ایران تعداد کامپیوتر های مک خیلی خیلی کمه , کسی هم برای نرم افزار حاظر نیست پول بده.
تعداد گوشی های آیفون هم اونقدری نیست که بشه به چشم یک بازار فروش بهشون نگاه کرد.

نرم افزار های آیفون هم که فقط و فقط در فروشگاه اپل قابل ارائه هست و نیاز به حساب Paypal خواهید داشت تا بتونید هزینه سالیانه رو بپردازید و یا پول حاصل اط فروش نرم افزارتون رو بگیرید که این هم با توجه به تحریمهای ایران هزارتا مسئله بوجود میاره.

با این تفاسیر یک مک در ایران چندان سودمند نخواهد بود. البته اگر خیلی علاقه داشته باشید و ایده خوب هم داشته باشید و در برنامه نویسی هم متبحر باشید , حساب Paypal هم داشته باشید , میتونید نرم افزارهای ساخت خودتون رو در فروشگاه اپل برای فروش ارائه بدید.
ولی از لحاظ استخدامی بعید میدونم در کل ایران هیچ شرکتی به برنامه نویس مک نیاز داشته باشه :ناراحت:

HamedNet_ir
سه شنبه 04 خرداد 1389, 14:36 عصر
پشنهاد من یک لپ تاپ هست.
اگر واقعا مک رو میخواید روش یک mac os نصب کنید!

rezamoini
دوشنبه 10 خرداد 1389, 03:40 صبح
پسر عمم یه مک خریده بود حدود ۲ میلیون هم پولشو داده بود ولی جراُت نداشت بزارتش روی پاهاش چون خیلی داغه و ممکنه پاهاش بسوزه.
چیزی به اسم my computer و root و home و ... نداره.
مشکل دیگش هم وزنش بود.
از سی دی رام چی بگم؟اینترنال بود ولی از اون مدل هایی که سی دی رو میکشه و تف میکنه(اسمش رو یادم نیست.).
درایور هم اصلا" نداشت و توی نصب ویندوز خیلی اذیت کرد.

واقعا" این چیز هایی که گفتم ۲ میلیون میارزید؟
سلام من یه مک بوک پرو دارم
و تمام موارد بالارو جزو خوبی هاش میدونم به جز داغ شدن چون بدنش فلزی و حرارتو بیرون میده
من که الان اصلا حاضر نیستم با ویندوز کار کنم
بعضی اوقات برای کار با C#‎ به ویندوزی که به راحتی نسب کردم میرم
قیمتش الان 14,000,000R مدل MB990 LL/A