PDA

View Full Version : سانترال چيه ؟

csharpprogramer88
سه شنبه 04 خرداد 1389, 22:47 عصر
سلام
بعضي از برنامه نويسان در مورد سانترال يك چيزيهايي نوشتند البته در مورد نحوه كاركردن .
ولي من اصلا نمدونم سانترال چي هست و به چه كاري مياد دوستان لطفا توضح بدن

mehdi.mousavi
سه شنبه 04 خرداد 1389, 23:54 عصر
سلام بعضي از برنامه نويسان در مورد سانترال يك چيزيهايي نوشتند البته در مورد نحوه كاركردن. ولي من اصلا نمدونم سانترال چي هست و به چه كاري مياد دوستان لطفا توضح بدن

سلام.
Central یعنی مرکزی... این عبارت رو در چه Context ای شنیده اید؟ مضمون این نوشته های چی بوده؟

در بحث مخابراتی این عبارت رو شنیده اید؟ در کل، توی کارهای مخابراتی، به مراکز تلفنی میگن Central. (البته این واژه در مورد مسائل دیگه ای در مخابرات نیز مورد استفاده قرار میگیره، باید Context رو بدونم تا بتونم توضیح بدم. مثلا منظور از Central Office، مراکز مخابراتی ای هستش که عمل Call Switching اونجا انجام میشه و ما عموما اونها رو به اسم "سالن دستگاه" می شناسیم).

موفق باشید.

csharpprogramer88
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 06:44 صبح
من يك كم جستجو كردم به اين نتيجه رسيدم كه اگر بخواهيم در يك دفتر كاري كه مثلا 4 خط تلفن داريم و در كارت ويزيت خودمون شماره تلفن 1 را داديم اگر مشتري هاي اون دفتر كار بخوان از بيرون زنگ بزنن شماره تلفن 1 را ميگرن بعد سيستم تشخيص ميده كدوم يك از اون 4 خط آزاد هستن به اون خط وصل ميشه و كارمند صحبت ميكنه
يا نه وقتي كسي به شماره 1 زنگ ميزنه يك فايل صوتي پخش ميشه كه ميگه جهت ارتباط با واحد فروش عدد1 ،مديريت عدد 2 و ... .
دوستان اگر بخواهم يك چنين كاري را براي يك دفتر كار انجام بدم سوال هاي زير را دارم لطفا جواب بديد :
1- براي 4 يا 5 خط ، چقدر هزينه در بر دارد (البته منظورم قيمت خود خط تلفن نيست راه اندازي با مشخصات بالاست ).
2)در جستجوها بعضي از دوستان از شماره هاي داخلي صحبت ميكردند شماره داخلي يعني چه .
3) آيا حتما بايد اين 4 خط را از مخابرات بخريم يا نه با شماره داخلي كه داريم يك خط كفايت ميكند .
4) اگر بخواهيم چنين سيستمي پياده كنيم حتما بايد 4 خط را در اول خريداري كنيم يا نه . يا ميشه براي شروع كار روشي باشه كه تعداد خطوط را نخريم و با يك خط كار را راه بندازيم .
5) براي كامپوننت هاي kdtelو غيره تاپيك هاي سي شارپ كم هستند اگر كسي آدرس داره بده
6) تجهيزات سخت افزاري كه بايد بخرم با هزينه اون چقدره .
6) سيستمي با امكانات گفته شده ، حتما بايد به كامپيوتر وصل بشه واز طريق كامپيوتر اين كارها را انجام بده ا نه سخت افزاري هم وجود داره كه از اون طريق بخواهيم كارخودمون را انجام بديم .

در پايان عزيزان ، جستجو كردم ولي همه يه چيزهاي پراكنده گفتند خواهشا يكي بگه از كجا بايد شروع كنم