PDA

View Full Version : الگوریتم بازی X-O چجوریه؟

elahe_eli
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 09:12 صبح
سلام به همه دوستان . من می خوام برنامه بازی X_O را در قسمت گرافیکی سی پلاس بنویسم ولی الگوریتمشو نمی دونم .
می شه لطفا کمک کنید . اگه کسی احیانا کدشو داره بذاره ممنون می شم:لبخندساده:

saber187518
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 16:27 عصر
با سلام
منظورت از بازی X-O همون دوز خودمونه؟
اگه اونه من میتونم کمکت کنم.
کد کاملش رو که نمیشه بذارم. ولی کمکت میکنم خودت بنویسیش.

elahe_eli
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 11:12 صبح
اره منظورم دوز بود ، من نمی دونم چجوری باید بنویسمش ، یه مشکل دیگه هم هست این که باید تو winform بنویسم!!!! ا:متعجب:

saber187518
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 11:58 صبح
با سلام
اولین کاری رو که شما باید انجام بدی اینه که درخت بازی رو ترسیم کنی.
که البته درخت خیلی بزرگی خواهد شد و نیازی به ترسیم کامل بر روی کاغذ نداری. کافیه که چند شاخه رو بکشی تا بدونی که کار از چه قرار خواهد بود.
درخت رو که کشیدی بگو تا ادامه بدیم.
چند تا نکته برای ترسیم درخت:
با فرض اینکه ما بازی دوز رو بخواهیم برای 3*3 بنویسیم.
1)شما باید یک مربع 3*3 بکشید و تمام اونها رو خالب بذارید. چون از اول تمامی خونه ها خالی هستن
2)در مرحله بعد یک سطر پیشروی میکنید و 9 حالت حرکت برای بازیکن اول ترسیم میکنید. پس در سطر دوم 9 مربع خواهید داشت.
3)در مرحله بعد یک سطر پیشروی میکنید و به ازای هر حالت از مرحله قبل 8 حالت ترسیم میکنید که حرکت های نفر دوم خواهد بود.که در این مرحله 72 مربع خواهید داشت.
مراحل 2 و سه را تکرار میکنید تا زمانی که یک نفر برنده شود و یا اینکه بازی مساوی تمام شود.
البته این کار بهش میگن جستجوی کورکورانه.
ولی شما باید دستت باشه که قراره چه کاری انجام بشه. البته بازم میگم که نمیخواد همش رو بکشی ، فقط چند تا شاخه رو پیش برو.
موفق باشی.

elahe_eli
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 12:53 عصر
من مراحل 2 و 3 رو نفهمیدم !!! تنها کاری که من الان کردم اینه که تو winform یک جدول 3*3 کشیدم که همشون ار جنس textboxe ، حالا باید شرط بذارم دیگه؟؟؟
راستی یه سوال دیگه : مهمه که کی بازی را اول شروع می کنه؟؟؟؟ من یا کامپیوتر؟؟