PDA

View Full Version : مشکل : کاربرد DFD و SEQUENCE DIAGRAM

مهدی فهمیده غلامی
شنبه 14 خرداد 1384, 13:13 عصر
ما در مهندسی نرم افزار 1 خواندیم که در مرحله <<تحلیل>> سیستم از نمودار گردش داده ها DFD استفاده می کنیم و روند گردش اطلاعات رو در سیستم دستی رو کشف می کنیم که به این DFD سطح فیزیکی می گن
در مرحله <<طراحی>> از DFD های سطح منطقی استفاده می کنیم که روند گردش داده ها رو در سیستمی که قرار است طراحی شود رو نشان می دهد

در مهندسی نرم 2 از نمودار های SEQUENCE DIAGRAM برای ارتباط بین اشیا و نمودار های مشابه ان استفاده میشه

سوال من اینه که در مراحل انجام یک پروژه نرم افزاری از کدوم باید استفاده کرد؟
ایا DFD مختص سیستم هایی که فقط به روش ساختیافته تحلیل میشنه؟(SSADM)
ایا SEQUENCE DIAGRAM مختص تحلیل فقط شیی گراییه(RUP)?

M.GhanaatPisheh
شنبه 14 خرداد 1384, 13:44 عصر
ایا DFD مختص سیستم هایی که فقط به روش ساختیافته تحلیل میشنه؟(SSADM)
ایا SEQUENCE DIAGRAM مختص تحلیل فقط شیی گراییه(RUP)?
همینطوره دوست عزیز
Sequence Diagram خاص تجزیه و تحلیل شیء گراست و DFD خاص روش ساختیافته.

بهتره این دو رو با هم مقیسه نکنید
چون اساسآ با هم متفاوتند.

مهدی فهمیده غلامی
شنبه 14 خرداد 1384, 14:00 عصر
من می خوام به علمی بدنم که اگه من از روش شی گرایی مثل rup استفاده کنم
فقط کافیه sequnce diagram استفاده کنم؟ (در تحلیل و طراحی)

سوال دیگه اینکه ایا در مدل شی گرایی هم دو نوع sequnce diagram استفاده کنیم؟
یکی موقع تحلیل و یکی هم موقع طراحی؟

tayebeh
یک شنبه 15 خرداد 1384, 00:27 صبح
اصلا نباید دو متدولوژی شی گرایی و ساخت یافته رو با هم مقایسه کنید . این روش هرکدام راهکارهایی خاص خود را برای حل مسئله پیش رو می گذارند . اینطور نیست که حالا چون SSADM دو نوع DFD در سطح فیزیکی و منطقی استفاده می کنه پس شی گرایی(RUP)هم همین کار رو می کنه .
اصلا یه مشکل اصلی که در SSADM هست و مرحله خیلی سختی هم بشمار می یاد رفتن از فاز تحلیل به طراحی هست درصورتیکه در شی گرایی شما از اولش با کلاس و شی سروکار دارین و تا آخرش هم با همونا کار می کنید . یعنی شما در فاز تحلیل و طراحی در واقع با کلاس و شی سروکار دارید.
باتشکر
:oops:

mehdi seraj
دوشنبه 14 خرداد 1386, 12:10 عصر
ssadm va dfd ye sherkato mikhastam

aidinwashere
دوشنبه 14 خرداد 1386, 15:01 عصر
شما فرمودین که :
اینطور نیست که حالا چون SSADM دو نوع DFD در سطح فیزیکی و منطقی استفاده می کنه پس شی گرایی(RUP)هم همین کار رو می کنه .

ولی تا اونجا که من از RUP فهمیدم, RUP هم همین رویکرد رو داره, البته نه به همون اسامی ولی از لحاظ منطقی همینطوره.