PDA

View Full Version : سوال: علت خطای A network-related or instance-specific error occurred

zayens
سه شنبه 11 خرداد 1389, 16:34 عصر
ویندوز من ویستاست.برنامه ام را هم تو همین ویندوز نوشتم.
یه setup هم براش ساختم. اما فقط تو همین ویندوزکار می کنه.
یه ویندوز دیگه هم دارم XP (x64) edition هست که بعد از نصب:
اولین فرم(فرم لوگو)اجرا میشه و بعد don't send Error میده.
هیچ کامپوننتی هم (مثل جینوس و ...) در برنامه وجود نداره.
مشکل را لطف میکنید بهم بگین:قلب:

mmd2009
سه شنبه 11 خرداد 1389, 17:39 عصر
منم یک برنامه نشوتم چند وقت پیش که فقط رو سیستم خودم اجرا میشد بعدش فهمیدم سیستم ویروس داره و از این شرو ورها که یک فاجعه رخ داد واسم

البته اینم بگم .نت 2تا 4 رو رو سیستمی که میخوای اجرا بشه نصب کن شاید ایراد از اینا باشه

zayens
سه شنبه 11 خرداد 1389, 22:37 عصر
البته اینم بگم .نت 2تا 4 رو رو سیستمی که میخوای اجرا بشه نصب کن شاید ایراد از اینا باشه
فکر نکنم مشکل از این باشه چون فرم لوگو اجرا مبشه...

کسی نیست در راه خدا به من درمونده کمک کنه؟!!

Open-Source
سه شنبه 11 خرداد 1389, 23:01 عصر
خوب، میتونی یه عکس از اون Error بزاری؟

zayens
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 01:46 صبح
این هم عکس error:
http://dc255.4shared.com/img/305319463/b1f6f906/1_online.JPG (http://www.4shared.com/photo/TCmolyq-/1_online.html)

وقتی هم که در ارور بالا روی ?What data does this error report contain کلیک کنم پیغام زیر میاد:

http://dc255.4shared.com/img/305319465/58955c33/2_online.JPG (http://www.4shared.com/photo/CPszUndx/2_online.html)
یه بار دیگه هم بگم که تو ویندوزی که برنامه را ساختم اجرا میشه ولی توی XP x64 فقط لوگوی اولش میاد.

AliRezaPro
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 12:06 عصر
یه بار دیگه هم بگم که تو ویندوزی که برنامه را ساختم اجرا میشه ولی توی XP x64 فقط لوگوی اولش میاد.
من تا حالا همچین مشکلی نداشتم اما به نظرم باید بصورت X64 پروژه رو بیلد کنید

zayens
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 14:07 عصر
من تا حالا همچین مشکلی نداشتم اما به نظرم باید بصورت X64 پروژه رو بیلد کنید
سوال 1: یعنی تو ویندوزهای دیگه کار میکنه؟؟
سوال 2:وقتی setup میسازیم دیتابیس(sql) خودبه خود به برنامه اضافه میشه؟
یعنی لازم نیست فایل های mdf.* را به یه طریقی وارد برنامه کنیم؟(گفتم شاید مشکل از دیتابیسه)
سوال 3: چه طور باید بصورت X64 پروژه رو بیلد کنم؟
ممنون میشم اگه به سوال هایی که پرسیدم جواب بدین.

SharpSabre
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 14:14 عصر
سوال 1: یعنی تو ویندوزهای دیگه کار میکنه؟؟
سوال 2:وقتی setup میسازیم دیتابیس(sql) خودبه خود به برنامه اضافه میشه؟
یعنی لازم نیست فایل های mdf.* را به یه طریقی وارد برنامه کنیم؟(گفتم شاید مشکل از دیتابیسه)
سوال 3: چه طور باید بصورت X64 پروژه رو بیلد کنم؟
ممنون میشم اگه به سوال هایی که پرسیدم جواب بدین.

1- تو ویندوز های 32 بیتی احتمالا
2- Error از دیتابیس شما نمی باشد.
3- در قسمت solution برروی config دبل کلیک کنید و به قسمت Build بروید و مدل 32 ، 64 و .. را انتخاب کنید.

zayens
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 14:55 عصر
همین الان در ویندوز ایکس پی 64 بیتی برنامه ی VS 2008 را نصب کردم و برنامه را اجرا کردم
در محیط برنامه هم فقط لوگو اجرا شد و بعد ارور زیر را داد

A network-related or instance-specific error occurred while
establishing a connection to SQL Server.
The server was not found or was not accessible.
Verify that the instance name is correct and that SQL Server is
configured to allow remote connections. (provider: SQL Network
Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)
البته من فقط VS را نصب کردم و Microsoft SQL Server 2008 را نصب نکردم.
من فکر کنم قبل ساختن فایل setup باید جداول و استورد پرسیجرهای sql را یه جوری وارد برنامه کنم. نه؟

zayens
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 18:28 عصر
پس چی شد؟
کسی در مورد این ارور چیزی نمی دونه؟
نکنه من باید Microsoft SQL Server 2008 را همراه دیتابیسم در سیستم مقصد نصب کنم؟؟؟

mmd2009
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 19:04 عصر
sql server رو نصب کن احتمالا سرور شناسایی نمیشه

SharpSabre
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 20:57 عصر
پس چی شد؟
کسی در مورد این ارور چیزی نمی دونه؟
نکنه من باید Microsoft SQL Server 2008 را همراه دیتابیسم در سیستم مقصد نصب کنم؟؟؟

كار رو هي پيچيده تر ميكني !:گیج:
درسته
اين خطا مربوط به SQL هست و پايگاه داده شما را نمي شناسد ، بهتر است از SQL campact v3.5 استفاده كني كه نيازي Sql server نداشته باشي !

zayens
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 22:34 عصر
كار رو هي پيچيده تر ميكني !:گیج:
درسته
اين خطا مربوط به SQL هست و پايگاه داده شما را نمي شناسد ، بهتر است از SQL campact v3.5 استفاده كني كه نيازي Sql server نداشته باشي !
توی خود Setup در Properties در publish قسمت Prerequisites چیزی را که گفتی اضافه کردم ولی ویندوز 64 xp بیتی ، ایراد میگیره که این ورژن قابل نصب نیست.
بهتره روی xp های معمولی امتحانش کنم.
دست همه تون درد نکنه. خستتون کردم

zayens
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 22:39 عصر
sql server رو نصب کن احتمالا سرور شناسایی نمیشه
اینکه شناسایی نمیشه درسته...ولی
آیا صرفا نصب sql مشکل را حل می کنه یا باید یه بار هم دیتابیس مورد نظر را که از قبل ذخیره
کردم بهش attach کنم؟
توی سیستم مقصد چی؟؟؟من نمی خوام کاربر به دیتابیس دسترسی مستقیم داشته باشه!!
در هنگام ساخت setup یا همون Publish کردن، راهی نیست که دیتابیس هم یا نصب بشه یا مثلا به برنامه اتصال پیدا کنه؟؟

zayens
جمعه 14 خرداد 1389, 18:59 عصر
اصلا چه طوری باید جداول و استور پروسیجرها(در یک کلام دیتابیسی) که درست کردیم به برنامه متصل کنیم؟
سوالم را یه جور دیگه می پرسم............
اگه ما یه برنامه درست کنیم و با دستورات کانکشن sqlCommand، یه دیتابیس را بهش وصل کنیم، بعد از ساخت setup برای
اجرا شدن برنامه در یه کامپیوتر دیگه به فایل های sql مثل mdf.* نیازی هست یا اینکه خودش همراه برنامه در فایلی ذخیره میشه؟

csharpprogramer88
شنبه 15 خرداد 1389, 00:02 صبح
من كه يك برنامه را در مقصد با روشي كه ميگم ستاپ كردم و مشكلي نداشته شما هم امتحا كنيد شايد درست بشه .
فايل ديتابيس خودتونو كه با پسوند mdfو ldf ميباشد را در مسير \bin\Debug پروژه خودتون يعني كنار فايل exe كپي كنيد سپس كانكشن استرينگي را به روشي كه ميگم كپي بگيريد و تغيير بدهيد
از منوي data گزينه add new datasource كليك كنيد و next بزنيد و new connection و change و microsoft sql server database file سپس رويbrows كليك كنيد و مسير \bin\Debug پروژه خودتونو انتخاب كنيد و فايل بانك خودتونو انتخاب كنيد و test connection را بزنيد سپس ok كنيد و حالابايد connection sring توليد شده را انتخاب كنيد و بجاي كانكشن استرينگ قبلي استفاده كنيد

csharpprogramer88
شنبه 15 خرداد 1389, 00:06 صبح
پست 4 را براي تيك زدن prerequests ها هنگام ساخت ستاپ بخون

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=214039

zayens
شنبه 15 خرداد 1389, 00:28 صبح
از منوي data گزينه add new datasource كليك كنيد و next بزنيد و new connection و change و microsoft sql server database file سپس رويbrows كليك كنيد و مسير \bin\Debug پروژه خودتونو انتخاب كنيد و فايل بانك خودتونو انتخاب كنيد و test connection را بزنيد سپس ok كنيد و حالابايد connection sring توليد شده را انتخاب كنيد و بجاي كانكشن استرينگ قبلي استفاده كنيد
از راهنمایی شما بسیار ممنونم.
مگه اینکه شماها به فکر تازه کارها باشید.
دقیقا روشی که میخواستم و دنبالش بودم همین بود.
کارهایی که گفتید را هم انجام دادم .
البته هنگام test connection به جای connection sring ارور زیر را داد
http://dc199.4shared.com/img/306900662/156e423f/Untitled.jpg?rnd=0.10519939471295059 (http://www.4shared.com/photo/1dtIu9Jq/Untitled.html)
چرا ؟ اصلا ارور یعنی چی؟

csharpprogramer88
شنبه 15 خرداد 1389, 08:27 صبح
من از ارور شما چيزي نفهميدم ولي احتمالا يك جاي كار شما اشتباه است فايل mdfو ldf را كپي كرديد ؟ كانكشن استرينگ شما چيه من دقيقا نفهميدم مشكل شما از كجاست ولي اگر از ديتابيس باشه بايد با همين راه هايي كه گفتم حل بشه چون خودمم مشكل داشتم و با كمك دوستان با همين روش حلش كردم حتما كانكشن استرينگي كه باعث ايجاد اين ارور شد را بفرستيد

AttachDbFilename=|DataDirectory|\bin\Debug\name bank.mdf;

قسمت قرمز را حذف كن
اين كانكشن استرينگي هست كه در يك برنامه از روشي كه گفتم كپي گرفتم و اينجا ميگذارم كانكشن خودتونو مثل اين تغيير بديد ببينيد نتيجه چي مشه

con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\name bant .mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");

اميدوارم مشكل شما سريعتر حل بشه البته اين مشكل باعث ميشه تجربه شما بالا بره و همين كه بتونيد به درستي حلش كنيد يك قدم از ديگران جلوتريد

zayens
شنبه 15 خرداد 1389, 09:06 صبح
AttachDbFilename=|DataDirectory|\bin\Debug\name bank.mdf;

قسمت قرمز را حذف كن
اين كانكشن استرينگي هست كه در يك برنامه از روشي كه گفتم كپي گرفتم و اينجا ميگذارم كانكشن خودتونو مثل اين تغيير بديد ببينيد نتيجه چي مشه

con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\name bant .mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");

اميدوارم مشكل شما سريعتر حل بشه البته اين مشكل باعث ميشه تجربه شما بالا بره و همين كه بتونيد به درستي حلش كنيد يك قدم از ديگران جلوتريد
من هر دو فایل mdf و ldf را کپی کردم.
دکمه ی تست کانکشن در هر صورت ارور میده.
البته من کانکشن استرینگ مورد نظر را هم در برنامه گذاشتم و بازم ارور داد
ارور مثل قبله و بنظرم ورژن را ناهمخون میدونه!!

The database 'C:\USERS\zayens\DOCUMENTS\VISUAL STUDIO 2008\PROJECTS
\RESTORANS\RESTORANS\BIN\DEBUG\RESTORANS.MDF'
cannot be opened because it is version 655. This server supports version 612 and earlier
A downgrade path is not supported.
Could not open new database
'C:\USERS\zayens\DOCUMENTS\VISUAL STUDIO 2008\PROJECTS\RESTORANS\RESTORANS\BIN\DEBUG\RESTOR ANS.MDF'.
CREATE DATABASE is aborted.
An attempt to attach an auto-named database for file
C:\Users\zayens\Documents\Visual Studio 2008\Projects\RESTORANS\RESTORANS\bin\Debug\RESTOR ANS.mdf failed.
A database with the same name exists, or specified file cannot be opened,
or it is located on UNC share.
این ارور در خود برنامه بود.
برنامم کامل شده و فقط همین قسمت مونده
اگه میشه بازم بهم کمک کنید. ممنون از لطفتون:بوس:

csharpprogramer88
شنبه 15 خرداد 1389, 10:20 صبح
پس ظاهرا همنطور كه گفتيد ارور از ورژن هست و من در اين باب اطلاعاتي ندارم شما از دوستاني كه در اين زمينه كار كردن كمك بگيريد .
البته شما كانكشن استرينگ را نفرستاديد .

zayens
شنبه 15 خرداد 1389, 11:30 صبح
پس ظاهرا همنطور كه گفتيد ارور از ورژن هست و من در اين باب اطلاعاتي ندارم شما از دوستاني كه در اين زمينه كار كردن كمك بگيريد .
البته شما كانكشن استرينگ را نفرستاديد .
در هر صورت از لطف شما بسیار ممنونم.
این هم کانکشن استرینگ

Mycn = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\RESTORANS.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");

احتمالا باید در مورد این ارور یه تاپیک مجزا بزنم با عنوان:
"ارور: ورژن دیتابییس"