PDA

View Full Version : Silverlight تحت كلاينت اجرا ميشود يا سرور؟

teardrop
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 19:52 عصر
به نام خدا
Silverlight تحت كلاينت اجرا ميشود يا سرور؟

sia_2007
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 23:59 عصر
در کلاینت عزیز جان
کل دعوا سر همینه

taghvajou
یک شنبه 16 خرداد 1389, 11:32 صبح
سلام به همه
البته اینکه بگیم فقط در کلاینت نادرسته!
یه بخشی از کار تو سروره و بخشی دیگه تو کلاینت!
ضمنا اینجا رو هم ببینین که توضیح دادم:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=218653

sia_2007
یک شنبه 16 خرداد 1389, 18:49 عصر
دوست عزیز؛ کاش آدرس دقیق پستت رو گذاشته بودی؛ چون واقعا نمیشد اون همه پست رو خوند؛
خب ببین صدی 90 تا اینه که ما در کنار پروژه Silverlight مون ؛ یک پروژه ASP.Net هم داشته باشیم.
درسته بخشی از کار در کلاینت و بخشی در سرور انجام میگیره؛ و تا بوده همین بوده؛ ولی قسمت Silverlight کار تماما Client Side است.
شاید شما یک دیتابیس سیلورلایتی 100 کیلو بایتی رو داشته باشین؛ که الآن اسمش یادم نیست و دیتا رو از تو اون بخونین و اصلا کاری به سرور نداشته باشید.
گاهی وقتها اصلا سروری وجود نداره؛ مثل اجرای بازی در Win Mobile
و ...
در کل Silverlight ؛ Client Side است و دخالتی در سرور ندارد.

taghvajou
دوشنبه 17 خرداد 1389, 09:45 صبح
خوب! از یه بعد شما راست میگی!
منظور دوستمون که سوال کرده بودند رو باید دقیقا دید چیه!
من یه فایل حجیم زپ (xap) داریم (زیپ شده تمام فایلهای لازم اجرایی ) تو سرور که وقتی درخواست کاربر به سرور میرسه (مثلا با نوشتن آدرس اون سایت)، آی آی اس، در پاسخ یه نمونه از کلاس هندلر صفحه رو میسازه که هندلر این فایل رو(با توجه به مایم تایپهای ست شده مون) به سمت مرورگر روانه میکنه. (حتی میتونین خودتون هم بازش کنین و ببینین. پسوند آخرش رو به زیب تغییر بدین و توش رو نگاهی بندازین).

این فایل ها، مجموعه از دی ال ال ها و منفستهای لازم برای اجراست. که تو سندباکس نصب شده رو کلاینت اجرا میشن.
درسته! از این منظر، تمام این فایلها تو کلاینت اجرا میشن.

taghvajou
دوشنبه 24 خرداد 1389, 17:30 عصر
مجددا سلام به همه
من موفق شدم تو چند روزه که دیتاهام رو تویه یه سند ایکس ام ال - XML (به عنوان یه پایگاه داده غیر ارتباطی) ذخیره و بازیابی کنم.
جناب سیا - 2007 میشه، درمورد اون دیتابیسی که بهش اشاره کردین هم بیشتر توضیح بدین؟

یعنی ما می توینم با دیتا بدون موتور و به صورت لوکال کار کنیم؟