PDA

View Full Version : اتصال به شبکه DSL-Wireless با کارت شبکه Wireless

mermaid
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 05:34 صبح
من روی لپ تاپم فدورا 13 نصب کردم، کارت شبکه بیسیم روش نصبه و توسط سیستم عامل هم شناسایی شده. از طرفی ما در منزل یک مودم DSL-Wireless داریم که از طریق اون به اینترنت وصل میشیم.

1- نوع کانکشنی که می خوام بسازم رو باید چی تعریف کنم؟! Wireless یا DSL

2- از اونجایی که خودم حدس زدم که باید xDSL تعریف کنم رفتم در قسمت Network Manager یک کانکشن xDSL بسازم. بعد از انتخاب نوع کانکشن وقتی دکمه فوروارد رو میزنم بهم میگه: باید rp-pppoe روی سیستم نصب شده باشه، رفتم نسخه rpm این rp-pppoe مربوط به فدورا13 (نسخه 32 بیتی) رو پیدا کردم و نصب کردم (چون توی قسمت Add/Remove program سیستمم پیداش نکردم). باز همون پیغام قبل رو تکرار کرد. سرویس NetworkManager رو ری استارت کردم بازم همون پیغام رو داد. کلا سیستم رو ری استارت کردم باز هم همین رو میگه...

دستور pppoe-setup رو هم نمیشناسه!

اگر نکته ای به نظرتون میرسه یا لینکی دارید که به درد من میخوره ممنون میشم بهم بگید...:چشمک:

Mehran.GH
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 17:55 عصر
لینوکس از طریق wireless به مودم DSL وصل می شه و بقیه داستان که چطوری مودم به اینترنت وصل است از دید لینوکست مهم نیست بنابراین باید یک کانکشن Wireless باید تعریف کنی .

اینم لینک
http://www.techotopia.com/index.php/Configuring_Fedora_Linux_Wireless_Networking

mermaid
شنبه 15 خرداد 1389, 04:31 صبح
سلام

ممنون از راهنمایی تون ... اما هنوز موفق نشدم!

من روی لپ تاپم علاوه بر این کارت شبکه بیسیم یه کارت شبکه دیگه هم دارم (باسیم) که با اون خیلی راحت به اینترنت وصل میشم، اما این اتصال بیسیم رو هر قدر با تنظیماتش بازی می کنم، باز هم نمی تونم به شبکه وصل بشم! حتی وقتی iwlist scan می زنم یه لیست بلند بالا از شبکه های بیسیم اطرافم رو بهم میده اما وقتی روی آیکن NetworkManager می زنم زیر قسمت Wireless Networks هیچ چیزی نیست!

در ضمن توی بخش لاگ Boot Messages جلوی Determining IP information for wlan0 نوشته Failed.

وقتی توی قسمت Network configuration کانکشنی که برای ارتباط بیسیم ساختم رو از کنترل NetworkManager خارج می کنم و می خوام اون رو دستی Activate کنم پیغام میده: cannot activate network device...

نمی دونم باید دنبال چی بگردم، چون کارت شبکه که اگر نصب نبود نباید به اون دستور اسکن هم جواب میداد! اگر راهنمایی دیگه ای به نظرتون می رسه لطفا بگین... دیگه واقعا کم آوردم!

mermaid
سه شنبه 18 خرداد 1389, 05:10 صبح
یوهو! من همین الان تونستم از توی فدورا به اینترنت وصل بشم! (اما خودمونیم، پوستم کنده شد!)

به قول یکی از دوستان : نرم افزارهای گرافیکی لینوکس فقط به درد در کوزه می خورن! من الان کاملا به این حرف ایمان پیدا کردم...

بعد از اینکه آخرین پست رو گذاشتم، رفتم تو خط اینکه ببینم چه طوری میشه بدون استفاده از نرم افزار گرافیکی و با استفاده از خط فرمان شبکه رو وصل کرد. توی یکی از جستجوهام یه صفحه به درد بخور پیدا کردم:
http://home.roadrunner.com/~computertaijutsu/wireless.html

طبق رویه دستورات جلو رفتم تا اینکه به این خط رسیدم:

iwconfig wlan0 essid mynetwork key s:1234

The s: indicates that you're using an ASCII string rather than the hex key (which would be a series of letters and numbers, probably separated by hyphens.) Otherwise, the procedure is the same as above

بعد از وارد کردن این دستور بلافاصله خطای زیر نشون داده می شد:

Error for wireless request "Set Encode" (8B2A) :
SET failed on device wlan0 ; Invalid argument

همونطور که می بینین در قسمت توضیح دستور نوشته: پیشوند :S رو برای رمزهای با کد اسکی وارد می کنیم و در غیر اینصورت (یعنی وقتی نذاریم) کد هگزادسیمال استفاده میشه! این یعنی من دو روز با این جمله اسکل شده بودم!

امروز باز هم داشتم هی آپ و داون می کردم و هی به طرق مختلف سعی می کردم به iwconfig کمک کنم که این کلمه عبور من رو بشناسه.. تا اینکه یه لحظه به این فکر کردم که حالا بذار نزنیم ببینیم چی میشه! و اونوقت چی دیدم؟! نه خطایی، نه مشکلی! هورا!!!!!!!

بله خانمها آقایان: از این به بعد اگر دستور بالا براتون مشکل ایجاد کرد یه بار اون دستور رو بدون :S انجام بدید! این بود آخر داستان اتصال به شبکه من! :P