PDA

View Full Version : سوال: سؤال در مورد طرح برنامه

محمد فدوی
شنبه 15 خرداد 1389, 11:12 صبح
با سلام.
چند تا سؤال دارم که ممنون می شم بهشون جواب بدید:
1) آیا می شه در یک Soloution چند پروژه به دو یا چند زبان مختلف ایجاد کرده و در یکی از پروژه ها از کلاس ها، روال ها یا ... از پروژه ای دیگر استفاده کرد؟
2) چه جوری می تونم یک لیست نسبتاً کامل از API های سیستم بدست بیاورم؟
3) چه جوری می شه برای برنامه پوسته(اسکین) در نظر بگیرم؟
4) من در حال نوشتن یک برنامه ی بانک اطلاعاتی نسبتاً بزرگ هستم، اگر نصیحتی، پیشنهادی چیزی به شاگردتون دارید ممنون می شم از نظراتتون بهره مند بشم. آیا اصلاً استفاده از ويژوال بیسیک برای چنین برنامه هایی کار درستی است؟ چون من شنیدم که مثلاً سرعت ++C بیشتر از وی بی هستش.

باتشکر از همه ی استادان :خجالت::خجالت:

Open-Source
شنبه 15 خرداد 1389, 11:59 صبح
1. آره.
2. از API Viewer استفاده کن (http://open-source.blogfa.com/post-27.aspx) (البته، دات نت اونقدر کامل و قوی هستش که نیاز به استفاده از API ، به ندرت پیش میاد).
3.چیزی که زیاد هستش کامپوننت برای زیبا سازی فرم (فقط خرجش یه سرچه).
4.خوب این مسلم هستش که قدرت و سرعت cpp از برنامه های دات نت بیشتره - ولی خوب کار باهاش (مخصوصا بانک اطلاعاتی) سخت و طاقت فرسا هستش - بوسیله دات نت هم میشه برنامه های فوق العاده قوی و گسترده برای بانک اطلاعاتی نوشت (کار با بانک خیلی راحت هستش).

- ولی اگه اونقدر به cpp (منظورم Win32 , MFC هستش نه در چهارچوب دات نت)تسلط داری که بتونی برنامه به این بزرگی بنویسی، از اون استفاده کن در غیر این صورت از VB.Net یا C# استفاده کن (هر کدوم که راحت تری - از نظر قدرت باهم فرق ندارند).

iman_me
شنبه 15 خرداد 1389, 12:02 عصر
سلام دوست عزیز
2.این تاپیک توابع مهم رو گفته و در اخر هم یک برنامه گذاشته که میتونی دانلود کنی
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=121103&page=2
3.برنامه ساخت Skin هم میتونی از این سایت بگیری + Skin های مختلف
www.skincrafter.com/download
4.برنامت رو فرق نمیکنه که با چی بنویسی مهم به بهتری نحو نوشتن اگه حتی کسی با زبان VB6 هم حرفه ای
باشه می تونه گرافیکی بهتر از برنامه های .NET بنویسه:لبخندساده:

محمد فدوی
شنبه 15 خرداد 1389, 12:34 عصر
متشکرم.
ولی دو تا سؤال دیگه!!!
من خیلی وقته که با وی بی(هم 6 هم دات نت) برنامه می نویسم ولی یک چیز رو هیچ وقت نتونستم درک کنم البته برنامه های زیادی باهاش نوشتم!
اینکه قالب WPF که توی سی شارپ هم هستش چیه؟ چه جوری می تونم بهتر یادش بگیرم؟ و کلاً اطلاعاتی در این مورد رو می خواستم.
و دیگری اینکه حقیقتش رو بخواهید به جواب سؤال اولم نرسیدم. اگه می شه چه جوری میشه اونو به کار برد(یه کم توضیح بدید)؟

واقعاً ازتون ممنونم

DEVIL_BOY
شنبه 15 خرداد 1389, 12:49 عصر
اینکه قالب WPF که توی سی شارپ هم هستش چیه؟ چه جوری می تونم بهتر یادش بگیرم؟ و کلاً اطلاعاتی در این مورد رو می خواستم.

تاپیکش رو خوندی؟
به دردت نخورد

محمد فدوی
شنبه 15 خرداد 1389, 13:06 عصر
آخه من دنبال ریشه ی این قالبم، من خودمم در این قالب برنامه نویسی می کنم ولی وقعاً نمی دونم که منشإ این قالب چیه؟!:گیج: االبته جایی خوندم که اصل و اساسش Win32 است.

salehbagheri
شنبه 15 خرداد 1389, 16:24 عصر
دوست عزيز لطفاً قبل از فعاليت قوانين سايت رو بخونيد!

پرسيدن بيش از يك سوال در يك تاپيك ممنوع هست.

همچنين اينجا بخش VB.NET هست بنابراين پرسيدن سوالهاي بي ارتباط با اين بخش نيز ممنوع هست.

لطفاً رعايت كنيد.

با تشكر!