PDA

View Full Version : مدیریت کتاب های الکترونیکی با E-Book Management - 2

Felony
یک شنبه 16 خرداد 1389, 20:00 عصر
:لبخندساده: سلام ،

مدتی با نرم افزار E-Book Management که نوشته بودم کار کردم و کمبودهایی رو درش احساس کردم امروز وقت آزادی داشتم و نرم افزار رو ارتقاء دادم و چند امکان مفید بهش اضافه کردم که کار مدیریت کتاب ها رو بسیار راحت میکنه ، امکانات اضافه شده در ورژن 2 عبارتند از :

1. اضافه کردن اطلاعات به کتاب های موجود در لیست به صورت گروهی ( الان میتونید کتاب های دلخواه رو از لیست انتخاب کنید و همگی رو با هم به گروه دلخواه منتقل کنید یا براشون به صورت گروهی توضیحات ( Comment ) بزارید یا به صورت گروهی کتاب ها رو به لیست علاقه مندی ها اضافه کنید .

2. جست و جو بر اساس گروه بندی .

3. اضافه شدن آیتم Category به منوی آیکن Try .

سورس هم در فایل Setup ضمیمه شده ، امیدوارم برای دوستان مفید باشه .

majid2230
دوشنبه 17 خرداد 1389, 04:04 صبح
با تشکر از برنامه خوبتون ، می شه بگید برای grid از چه کامپوننتی استفاده کردید ویه توضیحی دربارش بدید .

ممنون

Felony
دوشنبه 17 خرداد 1389, 04:51 صبح
با تشکر از برنامه خوبتون ، می شه بگید برای grid از چه کامپوننتی استفاده کردید ویه توضیحی دربارش بدید .

ممنون

چون برنامه متن باز بود از کامپوننت خاصی استفاده نکردم و همه کنترل ها ، کنترل های استاندارد دلفی هستند . ( دلفی 2010 )

majid2230
دوشنبه 17 خرداد 1389, 08:58 صبح
ظاهرش هنگام اجرا کاملا با ظاهر گرید استاندارد دلفی متفاوته ، و بیشتر شبیه گرید های TMS هست ، البته شاید چشمام اشتباه می کنه ولی متفاوته ، مطمئنید ظاهر گرید 2010 با 2009 و ورژن های قبلی متفاوت نیست چون من از 2009 استفاده می کنم.
ضمنا بهتره هنگام جستجو در یه دایرکتوری ، یه پروگس نماش داده بشه ، هم ظاهر بهتری داره هم کاربر می تونه بفهمه چقدر دیگه طول می کشه (برای تعداد زیاد فایل ) البته این نظر منه !!!!

Felony
دوشنبه 17 خرداد 1389, 09:06 صبح
مطمئنید ظاهر گرید 2010 با 2009 و ورژن های قبلی متفاوت نیست چون من از 2009 استفاده می کنم.
بیشتر از 6 ، 7 ماه با دلفی 2009 کار نکردم و یادم نیست گریدش چه شکلی بود ، ولی در کل گرید استفاده شده در برنامه همون DBGrid استاندارد دلفی 2010 هست .

Felony
دوشنبه 17 خرداد 1389, 09:10 صبح
ضمنا بهتره هنگام جستجو در یه دایرکتوری ، یه پروگس نماش داده بشه ، هم ظاهر بهتری داره هم کاربر می تونه بفهمه چقدر دیگه طول می کشه (برای تعداد زیاد فایل ) البته این نظر منه !!!!
بله درسته تو فکر خودم هم بود ولی انشاالله در نسخه بعدی با چند تا قابلیت دیگه اضافه میکنمش .
راستی سورس در اختیار دوستان هست و میتونن به راحتی قابلیت هایی که فکر میکنن مفید باشه رو بهش اضافه کنن و به عنوان نسخه شخصی سازی شده اینجا قرار بدن تا دیگران هم استفاده کنن !

majid2230
دوشنبه 17 خرداد 1389, 09:20 صبح
من سعی کردم سورس برنامه رو باز کنم اما اولش یه پیغام خطا داد و بعد از ایگنور کردنش هم برنامه هنگام کامپایل یه سری پیغام خطا می ده ، آیا سورس برنامتون تو 2009 هم باز میشه ؟

Felony
دوشنبه 17 خرداد 1389, 09:32 صبح
من سعی کردم سورس برنامه رو باز کنم اما اولش یه پیغام خطا داد و بعد از ایگنور کردنش هم برنامه هنگام کامپایل یه سری پیغام خطا می ده ، آیا سورس برنامتون تو 2009 هم باز میشه ؟

من هر چی نگاه میکنم کامپوننت غیر معمولی استفاده نکردم و از کتابخانه های جدید دلفی هم در برنامه استفاده نکردم به طور معمول باید سورس ها بدون مشکل در دلفی 2009 باز بشه مگر اینکه یکسری از پراپرتی ها در دلفی 2010 تغییر کرده باشه و دلفی 2009 ازشون پشتیبانی نکنه که بعید میدونم .

اگر براتون مقدور هست یه عکس از پیغام خطاها بزارید .

majid2230
دوشنبه 17 خرداد 1389, 09:59 صبح
دقیقا خطای invalid Property می دهد :

Felony
دوشنبه 17 خرداد 1389, 10:10 صبح
خوب پس دلفی 2009 یک یا چند تا از پراپرتی های Option شئ DBGrid رو نداره .